نوعروس - تشریفات عروسی - عکس و فیلم عروسی - آرایش عروس - تالار و باغ - لباس عروس - گل و ماشین عروس

اختلاف فرهنگی، ازدواجمان را تهدید می کند

من با کسی ازدواج کردم که اصلا از لحاظ فرهنگی، سلیقه و سطح فکری با هم همخوانی نداریم. یکسال از ازدواجمان گذشته و من هنوز درگیر این تفاوتها هستم.

پرسش: من با کسی ازدواج کردم که اصلا از لحاظ فرهنگی، سلیقه و سطح فکری با هم همخوانی نداریم. از دوران نامزدی و حتی دوران عقد تلاش کردم که رابطه مان بهم بخورد ولی نشد. حتی 2 ماه از عقدم نگذشته بود که پیش مشاور رفتم ولی او از عواقب طلاق منو ترسوند. تا اینکه الان یک سال است که از ازدواجمان میگذرد و مشکلات همچنان وجود دارد. خانواده همسرم در روستا هستند و برای هر بار رفتن به آنجا من عذاب میکشم چون وقتی وضعیت آنجا را می بینم از زندگی و شوهرم زده می شم و نمی تونم با خانواده اش احساس نزدیکی و صمیمیت داشته باشم. غریبی می کنم. این مساله معضلی شده برام و باعث بحثمون می شه. مشکلات دیگم از این قضیه نشات میگیره. لطفا من رو راهنمایی کنید.
پاسخ

پاسخ: شما درباره جزئیات اختلاف ها و دلایلی که باعث میشه نتونین با همسرتون ارتباط خوبی داشته باشین صحبت نکردین. اختلاف فرهنگی خانواده های شما، تنها چیزیه که بیان کردین و این البته مساله ای بوده که از قبل از ازدواجتون برای شما روشن بوده و با این حال به هر دلیلی نادیده گرفته شده. حالا به نظر خودتون باید چه کار کرد؟
من فکر می کنم شما باید یک مهلت معین (مثلا 6 ماه) برای خودتون بگذارین و در این مدت تمام تلاشتونو بکنین که مسائل بین خودتون و ایشون رو حل کنین. در این مدت باید:
1- حتما یک مشاور آگاه و قابل اعتماد پیدا کنین و فکر نکنین که با یکی دو جلسه مسائلتون حل میشه. باید به طور مستمر با اون مشاور در ارتباط باشین. این مساله رو دست کم نگیرین. دارین یکی از مهم ترین تصمیم های زندگیتونو می گیرین. باید براش وقت بذارین و هزینه کنین.
2- دغدغه هاتونو به تدریج با همسرتون در میون بگذارین. باید بتونین با ایشون راحت حرف بزنین و فکر نکنین وقتی از افکار شما باخبر بشه چه واکنشی ممکنه نشون بده. واکنش اولیه ممکنه پرخاشگرانه باشه و شما احساس کنین که ایشون درکی از مشکل شما نداره، اما مطمئن باشین در درازمدت این به نفع شما خواهد بود.
3- بعد از پایان مهلتی که به خودتون دادین، باید با قاطعیت تصمیم بگیرین. اگر جمع بندیتون اینه که نمی تونین ادامه بدین، حتی اگر همه آدم های اطرافتون مخالف شما باشن، شما باید بایستین و بگین که این زندگی شماست و فقط شما می تونین درباره اش تصمیم بگیرین. این معناش کنارگذاشتن منطق نیست. شما باید برای جداشدن یک نقشه راه داشته باشین. نه اینکه فقط بخواین جدا بشین و بعد بگین هرچه پیش آید... باید بدونین بعد از جدایی چه برنامه هایی رو دنبال می کنین و چطور روی پای خودتون می ایستین و چه مسیری رو دنبال می کنین. بعد از اینکه نقشه راهتون کامل شد، باید با تمام توان اجراش کنین و مخالفت های دیگران شما رو از تصمیمتون منصرف نکنه.

وارد شوید یا ثبت‌نام کنید و نظربدهید

پروموشن

تعبیر خواب عروسی؛ هر آنچه باید بدانید
5 ترکیب رنگ مو برای پاییز و زمستان
مینوسا، پربازدیدترین آتلیه در هفته چهارم مهر 96

otherthinkwhat

سالن آرایش هستی اصغری
محیط خوب. کیفیت خوب . پرسنل خوب. کلا همه چی تکمیله...

دیروز
تست حسادت به همسر؛ دست تان رو می شود!

تست حسادت به همسر؛ دست تان رو می شود!

نمی توانید بگویید به همسرتان حسودی نمی کنید! اما اگر مقاومت دارید، این آزمون را انجام دهید، خیلی زود دستتان رو می‌شود و حداقل خودتان متوجه می شوید چقد...

روز جهانی مادرشوهر گرامی باد!

روز جهانی مادرشوهر گرامی باد!

چهارمین یکشنبه ماه اکتبر به عنوان روز جهانی مادرشوهر و مادرزن در نظر گرفته می شود. اگر عاشق مادرشوهرتان نیستید، به بهانه این روز، چند نکته کلیدی را به...

مراسم عروسی؛ 10 نکته که هیچکس به شما نخواهد گفت

مراسم عروسی؛ 10 نکته که هیچکس به شما نخواهد گفت

از هر کسی که ازدواج کرده در مورد روز عروسی شان بپرسید به شما می گوید که این روز مثل برق و باد می گذرد. این 10 نکته در مورد روز عروسی را بخوانید....

مشاوره

عروسی یعنی خداحافظی با فضای مجازی؟!

حریم شخصی بعد از ازدواج کجاست؟ آیا بعد از ازدواج مانند قبل از ازدواج می توان در فضای مجازی حضور داشت و فعالیت کرد یا بایستی حد و حدودی برای حضور در شبکه های اجتماعی قائل شد؟

آزمایش ژنتیک

همه چیز در مورد آزمایش های ژنتیک

آزمایش پیش از ازدواج در دسته آزمایش های عمومی هستند و نمی توانند برای ابتلا یا عدم ابتلای فرزندتان در آینده به بیماری به شما کمک کنند.با ماهیت آزمایش های ژنتیک آشنا شوید و ببینید آیا به آن نیاز دارید؟

مشاوره

ازدواج با مرد مطلقه؛ بله یا نه؟

ازدواج با مرد مطلقه شاید در نظر بسیاری از افراد کاری ناپسند باشد. مردی که به هر دلیل از همسر قبلی اش جدا شده. اگر وارد چنین رابطه ای شده اید یا خواستگاری با این ویژگی ها دارید حتما این مطلب را بخوانید

ثبت‌نام
فرم را تکمیل و به ما بپیوندید
ثبت نام
من حساب کاربری دارم، ورود
ورود

  ادامه
از نو  
من حساب کاربری ندارم؛ ثبت‌نام