ناامید نشوید اما ازدواج، با همه شیرینی هایش با خود مشکلاتی به همراه دارد که اگر آمادگی نداشته باشید، ممکن است شیرینی بله گفتن در کام تان کمتر شود.

پیش از آنکه بله را بگویید و به خانه بخت بروید، باید باور کنید که روزهای سخت هم در کنار روزهای خوب جریان خواهد داشت و برخلاف زندگی مجردی،این بار خود شما مسئول کنترل شرایط و آسان کردن دشواری ها هستید.

دخالت خانواده ها را جدی بگیرید

فرقی نمی کند در کجای دنیا زندگی کنید.اغلب خانواده ها در گوشه گوشه جهان باور نمی کنندکه فرزند ازدواج کرده شان، خودش از حساب و کتاب زندگی اش به خوبی سر در می آورد و بدون نظارت لحظه به لحظه می تواند از پس مشکلات و حتی شکست ها بربیاید.

اگر شما تصور می کنید اجرای بی چون و چرای حکم خانواده ها یعنی وفاداری به آنها سخت در اشتباهید! بعد از ازدواج شما باید در درجه اول به همسرتان،فرزندتان و خانواده ای که می سازید وفادار باشید و حق ندارید نیازهای خانواده خودتان را به خاطر دیگران قربانی کنید، اما مراقب باشید!مرز میان بی اعتنایی و دل شکستن و داشتن استقلال ،باریک است و اغلب زوج ها به خاطر نشناختن همین مرز کارشان به جدایی می کشد.

پس نگذارید کسی برایتان تصمیم بگیرد و زندگی تان را اداره کند و در مقابل به خانواده تان هم ثابت کنید که دوست شان دارید واگر نظر آنها را به صلاح زندگی تان تشخیص دهید، می توانید پذیرای توصیه های شان باشید.

چالش های مالی مهم است

تا سر خانه و زندگی تان نروید، نمی دانید که سامان دادن به مشکلات مالی یعنی چه. اگر تجربه زندگی مستقل را نداشته اید،قطعا معنای دقیق سروکله زدن با صاحبخانه را نمی دانید و در مورد اینکه پرورش یک فرزند برایتان چقدر خرج بر می دارد هم اطلاعی ندارید.

اگر شما بدون آمادگی برای مواجهه با این مشکلات به خانه مشترکتان پا بگذارید، دور از ذهن نیست که گاهی کم بیاورید و از خود بپرسید «این همان زندگی ای است که می خواستم؟» اما باور کنید اگر کمی از ریاضی و حساب و کتاب سردربیاورید و بتوانید نیاز ها و انتظارات تان را با جیب تان هماهنگ کنید ،مشکلات مالی در آخرین ردیف مشکلات زندگی تان طبقه بندی خواهد شد.

مصائب تربیت فرزند

دیر یا زود بچه دار خواهید شد. اگر والدین قواعد را درست رعایت کنند و همانطور که خودشان به قانون ها احترام می گذارند آنها را هم به فرزندشان آموزش دهند، بچه ها دچار سردرگمی نمی شوند.

اما اگر تایید مادر با تنبیه پدر همراه شود و قانونی که در خانواده وضع می شود خلاف چیزی باشد که خود والدین در رفتارهایشان آن را به نمایش می گذارند،بچه ها به مسیری که پدر و مادرشان انتظارش را ندارند وارد می شوند. تصورنکنید

این قانون های یکپارچه تنها در زندگی زوج های خوشبخت رعایت شدنی هستند. والدین می توانند با هم اختلاف داشته باشند و حتی ازهم جدا شوند اما برای آموزش خوب و بد،بچه هایشان را درگیر تناقض نکنند.

درباره شغل واقع‌بین باشید

می خواهید چهارچشمی از فرزندتان مراقبت کنید و با استعفا دادن از کار و خانه نشین شدن، یک مادرنمونه باشید؟ اگر در میانه این راه خسته شوید شما را سرزنش نمیکنیم. مادرهای خانه دار 365 روز سال مشغول کار هستند و بدون مرخصی گرفتن یا دریافت خدماتی که از همسر و اطرافیانشان انتظار دارند، بی وقفه مسئولیت مادری شان را انجام می دهند.

درمقابل بسیاری از زنان شاغل از اینکه از فرزندشان دورند ناراضی اند و احساس می کنند مادر بی مسئولیتی هستند. اما شما چه در گروه مادران شاغل باشید و چه خانه دار، تنها چیزی که مهم است این است که از شیوه مادری کردن تان راضی باشید و این مسئولیت شما را افسرده نکند.

تنها توصیه ای که به خانم ها می توانیم بکنیم این است که پیش از مراقبت کردن از فرزندتان از مادرش مراقبت کنید، در غیر این صورت باری که بر دوش شماست خواسته یا ناخواسته بر زندگی مشترک تان سنگینی می کند و انرژی ساختن یک زندگی موفق را از شما می گیرد.