اگر می‌خواهید در روز عروسی‌تان دندان‌هایی به سفیدی برف داشته باشید، بخوانید

زرد یا تیره شدن دندان‌ها به طور طبیعی در طی زمان اتفاق می‌افتد اما برخی غذاها، نوشیدنی‌ها و حتی دهان شویه‌ها می‌تواند باعث تیرگی دوچندان مرواریدهای شما شود.

دندان‌هایتان را در خانه سفید کنید
پیش از مراجعه به دندان‌پزشک می‌توانید از انواع محوصلات سفیدکننده دندان مثل نوارچسب، خمیردندان، ژل و... استفاده کنید. این محصولات به راحتی در داروخانه‌ها در دسترس هستند و لکه‌های سطحی را از بین می‌برند اما برای لکه‌های عمیق‌تر مراجعه به دندان‌پزشک ضروری است.

روش‌های مادربزرگی سفید کردن دندان
اگر لکه‌های روی دندان‌هایتان خیلی زیاد و عمیق نیست می‌توانید روش‌های خانگی مثل مالیدن جوش شیرین روی دندان‌ها یا گاز زدن، سیب، کرفس و گلابی را امتحان کنید. این مواد باعث ترشح بیشتر بزاق در دهان شما شده و درنتیجه دندان‌ها را سفید می‌کنند. درضمن جویدن آدامس بدون قند هم می‌تواند برای خلاصی از شر این مشکل مفید باشد.

سیگار نکشید
حتما درباره مضرات سیگار کشیدن زیاد شنیده‌اید، اما اگر هنوز این عادت بد را ترک نکرده‌اید یادتان باشد که شما تا چند هفته دیگر قرار است ازدواجتان را جشن بگیرید و موقع عکس گرفتن به دندان‌هایی سفید احتیاج دارید نه دندان‌هایی به رنگ زرد و خاکستری.

دور تیره کننده‌های دندانی را خط بکشید
هر غذا یا نوشیدنی که بتواند یک تی شرت پنبه‌ای سفید را لک کندف باعث تیره شدن دندان‌های شما نیز خواهد شد. البته قرار نیست تا آخر عمرتامن از این خوراکی‌ها دوری کنید اما بهتر است در این چند هفته باقیمانده تا مراسم عروسی‌تان اصلا سراغشان نروید. چای، نوشابه و آب میوه از مهمترین نوشیدنی‌های تیره کننده دندان‌ها هستند.

میوه‌های تیره کننده دندان
در پرفایده بودن میوه‌ها هیچ شکی نیست اما بعضی میوه‌ها از جمله زغال اخته، تمشک، لبو و چغندر رنگ خود را روی دندان های شما جا می‌گذارند. البته شما برای سلامتی پوست و مویاتان به این میوه ها احتیاج دارید پس بلافاصله بعد از خوردنشان مسواک بزنید یا حداقل دهانتان را با آب بشویید.

خداحافظی موقت با نوشیدنی‌های ورزشی
اگر برای رسیدن به تناسب اندام در هفته‌های باقی مانده به مراسم عروسی‌تان از یک برنامه ورزشی فشرده استفاده می‌کنید بهتر است به جای نوشیدنی ورزشی در حین ورزش نوشیدنی های دیگر را امتحان کنید چون این نوشیدنی‌ها هم مینای دندان را نازک کرده و سفیدی آن را از بین می برد. اگر نمی توانید نوشیدنی این ترکیبات را ترک کنید بهتر است به جای نوشیدن مداوم آنها با استفاده از نی، آنها را یکدفعه بنوشید.

###