اگر می خواهید در شب عروسی بدون نیاز به اکستنشن موهای زیبایی داشته باشید‌، از همین حالا به موهایتان برسید و حسابی تقویت شان کنید

مو، یکی از عواملی است که باعث زیباترشدن چهره می‌شود. بنابراین موی زیبا و پرپشت امتیاز است. اما آنهایی که موی کم‌پشت دارند، نگران نباشند. برای تقویت موهای کم‌پشت، نسخه های طبیعی خوبی وجود دارد که بهتر است آنها را بدانید.

موهایی که مثل برگ خزان می ریزند!

ریزش موی سر و کم‌پشت شدن موها دلایل مختلفی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به زمینه ژنتیکی ریزش موی سر اشاره کرد. اگرچه ریزش موی سر بیشتر در مردها دیده می‌شود اما بعضی از زنان نیز به‌صورت ارثی درگیر این مساله هستند.

این نوع ریزش و کم‌پشتی، درمان قطعی ندارد؛ اما با انجام بعضی روش‌ها، این مساله قابل کنترل است. اما ریزش موی سر می‌تواند دلایلی دیگر هم داشته باشد که از آن جمله می‌توان به کمبود بعضی عناصر در بدن، کم‌خونی، استرس و اضطراب، اختلال‌های هورمونی و نگهداری نامناسب از موها مانند رنگ‌کردن پیاپی موها، فر کردن، شانه کردن نامناسب موها، سشوار کشیدن مداوم و... همگی باعث ریزش موی سر می‌شود. بنابراین ابتدا باید از این نظر مشکلات را برطرف کرد.

مواظب باشید آسیب نبینند

پس از برداشتن گام‌های درمانی، نوبت به تصحیح رفتارها با موهای آسیب‌دیده‌تان می‌رسد. برای این منظور به این نکته‌ها دقت کنید:
1. شانه کردن: زمانی که موها خیس است، نباید آنها را شانه کرد. به‌ این دلیل که ریشه مو مرطوب بوده و همین امر باعث ریزش آن می‌شود.
2. سشوار: از این وسیله گرمایی نیز باید بسیار کم استفاده کرد. حرارت سشوار باید بسیار ملایم بوده و در حد گرفتن رطوبت موها باشد. برس کردن همراه با حرارت دادن به موها با سشوار آسیب جدی به موها وارد می‌کند. موها نباید از فاصله نزدیک به سشوار خشک شوند.
3. بیگودی و فر: این دو عامل هر دو به دلیل استفاده از حرارت بالا و موادی که برای فرکردن استفاده می‌شود، به‌شدت به مو آسیب می‌رسانند. بنابراین تا حد ممکن از این دو کمتر استفاده کنید. توصیه می‌شود موهای کم‌پشت اصلا فر نشوند.

ماسک‌های تقویتی

استفاده از شامپو به دلیل مدت زمان کمی که با موها در تماس است، تاثیر چندانی در تقویت مو ندارد. مگر اینکه از انواع خاصی باشد. ماسک‌ها اما می‌توانند تاثیر نسبتا خوبی روی موها داشه باشند.


1. ماسک جعفری

جعفری تازه را خرد کنید تا به‌ اندازه دو قاشق غذاخوری جعفری خرد شده داشته باشید. سپس آن را با 3قاشق روغن زیتون مخلوط کنیدو به ریشه مو بمالید.حتما کلاه پلاستیکی سرتان بگذارید و یک ساعت بعد حمام بروید.

2. ماسک جو

جو را خوب بپزید و به اندازه یک قاشق آن را کاملا له کرده و با یک قاشق سوپ‌خوری روغن بادام، یک قاشق سوپ‌خوری شیرپرچرب و یک قاشق سوپ‌خوری مایونز مخلوط کنید. سپس این مخلوط را به ریشه موها مالیده و کلاه پلاستیکی سرتان بگذارید. 3ساعت بعد حمام بروید و موها را بشویید. این ماسک را تا سه بار در هفته هم می‌توانید استفاده کنید.

شامپو ضد ریزش

این نکته راه هم در خاطر داشته باشید که گروهی از شامپوهای ضد ریزش با تقویت مو یا با تاثیر روی هورمونها، از ریزش مو جلوگیری میکنند، مثل شامپو ضد ریزش یانسی، شامپو سی وان الپسین و شامپو ضد ریزش ایوروشه

ماسک های موی ضد ریزش

از طرف دیگر، بعد از شستن مو هم میتوانید از ماسک ها، سرم ها و محلول های تقویتی استفاده کنید که موها را تغذیه کرده و از ریزش آنها جلوگیری می کنند، مانند : محلول ضد ربزش مو کروناستیم دوکری، ژل کرم محرک روبفیان دوکری و امولسیون ترمیم کننده مو 11+1 یانسی

شما چطور از موهایتان مراقبت می کنید؟ از ماسک مو یا محصول خاصی استفاده می کنید؟