شروع زندگی مشترک کلی استرس برای عروس و داماد دارد اما کارهای قبل از جشن عروسی هم آنقدر زیادند که خودشان می شوند مزید بر علت! اگر از استرس قبل از عروسی واهمه دارید، این کارها را انجام دهید.

در روزهای قبل از ازدواج عروس ها نگرانی های زیادی دارند. باید برای خرید و تدارکات عروسی به قسمت های مختلف شهر بروند، رفت و آمدهای بیشتری در منزل شان وجود دارد و ...همه این شرایط می تواند با تنش هایی همراه باشد و تمرکز عروس ها را کاهش دهد.

عاقلانه رفتار کنید

در همین دنیای شلوغ با چند دقیقه تمرین هوشیاری روزانه می توانید خلق خود را بهتر کنید. شاید بگویید با وجود این همه صدا که بخش زیادی شان آزاردهنده و ناهنجار هم هستند، چطور می شود تمرکز کرد، اما باور کنید ممکن است. شما م توانید با وجود همهمه ای که هر روز در آن قرار می گیرید، باز هم تمرکز کرده و روانتان را آرام کنید. کافی است از همین امروز این تکنیکها را تمرین کنید تا بعد از چند هفته در تمرکز کردن حرفهای شوید. دکتر رابرت پاف روانشناس و متخصص تکنیک هوشیاری در این باره توضیحاتی را به شما ارائه می دهد.

تمدد اعصاب کنید

کافی است یک گوشه از خانه را برای آرامش گرفتن انتخاب کنید؛ گوشه ای که می تواند وسط اتاق پذیرایی یا حتی کنج آشپزخانه باشد. شما باید مکانی که قرار است هر روز در آن آرامش بگیرید را بشناسید و چه سکوت بر آن حاکم باشد و چه پر از سر و صدا باشد، باید بتوانید ذهنتان را در آن نقطه آرام کنید. می دانیم که عجیب به نظر میرسد اما ناامید نشوید و ادامه مطلب را بخوانید.

نفس بکشید

نفس بکشید؛ نفسی عمیق و آرام و هر وقت که ذهنتان صداهای اطراف را بیشتر از پس زمینه شنید، دوباره به تنفس تان توجه کنید. یک تکنیک دیگر هم کمک گرفتن از هدفون و موسیقی آرام است. شما می توانید با توجه به تنفس یا موسیقی ای که در گوشتان پخش می شود آرامش بگیرید.

Jمرکز بر نفس باعث می شود افکاری که در ذهنتان پدیدار می شود را مشاهده کنید و به تدریج دست از درگیر شدن با آنها بردارید. نفس آرامی که به دم و بازدمش نگاه می کنید، می تواند حالتان را آرام آرام بهتر کند. اینکه در جریان نفس کشیدن، چشمهایتان باز، بسته یا نیمه باز باشد بر عهده خودتان است اما تصور نکنید با چشم باز نمی شود تمرکز کرد.

بهانه نگیرید

شما باید درست در آن لحظه به چیزی که می خواهید فکر کنید. مهم نیست که کجا هستید. مهم نیست که در اطراف شما چه صداهایی جریان دارد. شما حتی زیر بلندگوی یک مرکز خرید که اجناس تازه را تبلیغ میکند هم می توانید به آرامش برسید. کافی است بتوانید شاهد تنفستان باشید، شاهد جملاتی باشید که دوست دارید بشنوید و شاهد موضوعی باشید که دوست دارید به آن فکر کنید. شلوغی را بهانه نکنید. آرامش باید به ذهن شما بازگردد نه به دنیای اطرافتان. تصور نکنید صداهای اطراف مزاحم شما هستند. آنها جزئی از محیطی هستند که قرار است در آن آرامش بگیرید. پس با عصبانیت آنها را از ذهنتان بیرون نکنید. در تکنیک هوشیاری، شما قرار نیست با هیچ حسی گلاویز شوید، بلکه باید به آن نگاه کرده و رامش کنید.

شگرد شما برای کاهش استرس قبل از عروسی چیست؟ راهکارتان را به ما هم نشان بدهید.