زیبایی خوب است و همه زیبایی را دوست دارند، اما نه به هر قیمتی! مسلما هیچ کس راضی نیست به قیمت از دست دادن سلامت زیباتر شود! بنابراین خوب است خطرناک ترین کارها و محصولات آرایشی را بشناسید

وقتـی داریـد لک‌های صورت‌تـان را می‌پوشانیــد، خودتـان را برنزه یا موهای‌تان را صاف می‌کنید از محصولاتی استفاده می‌کنید که فهرست بلند بالایی از مواد تشکیل‌دهنده دارند از خودتان بپرسید آیا مواد تشکیل دهنده بی خطر هستند؟ در خبرها درباره خطرات ناشی از محصولات زیبایی زیاد شنیده اید اینکه برخی مواد تشکیل دهنده محصولات زیبایی حتی سرطانزا هستند. اما شاید بتوان جایگزین های سالم برای برخی آنها یافت. در اینجا نگاهی علمی به این موضوع انداخته ایم و جایگزین های مناسب را برای افرادی که می خواهند کمتر از مواد شیمیایی استفاده کنند، پیشنهاد کرده ایم.

کاشت ناخن

محصولات مانیکور حاوی طیف گسترده ای از مواد شیمیایی از جمله فرمالدئید، فتالات، استون و تولوئن هستند که دود آنها ممکن است پوست، چشم، بینی و دستگاه تنفسی را تحریک کند. این اتفاق در مورد کارمندان آرایشگاه بیشتر از مشتری ها می افتد. مانیکور و پدیکور همچنین می توانند باعث عفونتهای قارچی و باکتریایی شوند به خصوص اگر وسایل به درستی استریل نشده باشند.
کاهش خطرات : قبل از انجام مانیکور و پدیکور از نظافت سالن مطمئن شوید. اگر به بهداشت آن شک دارید از خدمات آن استفاده نکنید. اگر می خواهید پدیکور انجام دهید قبلش پاهایتان را اصلاح نکنید.

سرم مژه برای بلند کردن مژه

لاتیس دارویی است که به طور موقت می تواند باعث بلند شدن مژه ها شود. هر روز این قطره را به خط فوقانی مژه می ریزید و حدود 4 ماه صبر می کنید تا نتایج معلوم شود. ممکن است از این بلندی مژه ها راضی به نظر برسید اما برخی عوارض جانبی را هم باید در نظر بگیرید. این دارو می تواند باعث تیره شدن پوست اطراف چشم شود یا بخشی از قرنیه چشم شما را قهوه ای کند.
گزینه جایگزین، مــژه مصنوعـی: مژه های مصنوعی یا کاشــت مــژه می تواند بدون استفاده از این قبیل داروها به شما مژه هایی بلند دهد. اما این به آن معنا نیست که این مژه ها هم بی خطر هستند. چسبی که برای چسباندن مژه استفاده می شود، می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود. حتی ممــکن است مژه های خودتان ضخیم تر شود و باعث آسیب هایی حتی در حـــد نابینایی شود.

لنزهای خطرناک

لنزهای رنگی که درست و مناسب روی قرنیه قرار نمی گیرند، می توانند دید شما را تغییر دهند. بنابراین از خرید هر نوع لنز بدون تجویز پزشک خودداری کنید. لنزهایی که در سالن آرایش، فروشگاه های لوازم آرایشی یا به صورت آنلاین فروخته می شوند، به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند. لنزهای چشمی باید اندازه مناسب با قرنیه شما داشته، تمیز باشند و برای مدت کوتاهی استفاده شوند. اگر مراقبت درست نداشته باشید خطر آسیب به چشم و عفونت را به جان خریدهاید و به این ترتیب حتی این احتمال وجود دارد که بیناییتان را از دست بدهید.
گزینه جایگزین، لنزهای رنگی RX: اگر احساس می کنید تنوع دوست دارید از مراکز دارای مجوز می توانید لنزهای رنگی تهیه کنید. حتی اگر دید 10 و 10 داشته باشید باید معاینه چشم شوید. پزشک می تواند برای شما لنز تجویز کند و توضیح دهد چطور باید مراقبت کنید. برای پیشگیری از هر نوع آسیب به چشم توصیه های پزشک را جدی بگیرید.