نوعروس

مشاوره طلاق

مشاوره

پاکسازی پوست قبل از عروسی

پرسش: با سلام. من سوالم اینه که اگه من نخوام قبل از عروسی برای پاکسازی پوست آرایشگاه برم اینکار رو خودم می تونم انجام بدم و چطوری و اگه که نه باید از آرایشگاه چه چیزهایی رو بخوام؟

مشاوره

پیشگیری از بارداری چطور باشد؟

پرسش: من قراره ٤ شهریور امسال عروسی کنم ولی هنوز نمی دونم از چه روش جلوگیری استفاده کنم؟ من و همسرم چون فامیل هستیم و باید حاملگی کاملا کنترل شده باشه که مشکلی إیجاد نشه خیلی استرس داریم که بارداری ناخواسته نداشته باشیم. همسر من کإندوم رو پیشنهاد میده و میگه نمی خوام مواد شیمیایی مصرف کنی اما من فکر کردم یک ماه اول قرص مصرف کنم. لطفا بنده رو راهنمایی کنید و یک روش مطمئن رو بهم پیشنهاد بدید.

مشاوره

پریود دردناکی دارم چه کار کنم؟

پرسش: با سلام و خسته نباشید من دختری هستم 26ساله و به تازگی عقد کردم از همان آغاز دوره پریودم همیشه نامنظم بوده همراه با درد زیاد طوری که یه ماه در میان شده که عادت شده باشم. دکتر هم مراجعه نکردم ممکنه که کیست تخمدان باشه.

مشاوره

وقتی عصبانی میشه همه چیز از دهنش در میاد

پرسش: من و همسرم 7 ماهه که عقد کردیم، البته از سال 91 باهم دوست بودیم و دوستی خیلی خوبی داشتیم. الان هم خدا رو شکر زندگی و رابطه خوبی داریم. ایشون خیلی اخلاقای خوب دارند. فقط یه چیزی منو خیلی اذیت میکنه و ایشون خودشون هم قبول دارن که این اخلاقشون بده و اون اخلاق این هست: همسر من وقتی عصبانی یا ناراحت میشن هر کلمه و جمله ای که تو اون لحظه به ذهنشون میرسه و گفتنش میتونه تخلیشون کنه رو به زبون میارن. راستش این موضوع تا حالا خیلی لطمه به رابطه ما وارد کرده. هربار که این اتفاق میفته ایشون بعدش پشیمون میشه و عذرخواهی میکنه. گاهی حتی چیزهایی که گفته رو بخاطر نمیاره! وقتی بهش میگم اینو گفتی و اونو گفتی میگه واقعا حرف دلم نبوده.اما من خیلی ناراحت میشم و روزها طول میکشه تا به حالت قبل برگردم و بتونم با ایشون از صمیم قلب مهربون باشم. بعد از اینکه کلی حرف به من میگه و بعدش میخواد از دلم دربیاره میگه "معذرت میخوام" و وقتی من ناراحتیم از بین نمیره میگه چرا انقدر کلاس میذاری. دارم عذرخواهی میکنم توهم قبول کن و ماجرا ختم شه. اما اون ناراحتی واقعا توی دلم میمونه. چون گاهی حرفایی میشنوم که اصلا در شان و شخصیتم نیست. من همیشه به ایشون میگم وقتی بحثمون میشه آرامش خودتو حفظ کن و اول فکر کن بعد حرف بزن، ایشون قبول میکنه اما وقتی عصبانی میشه دوباره همون جریان پیش میاد. لازم به ذکره که ایشون حتی با خانواده خودشون و بقیه هم اینطورن فقط من نیستم. لطفا بهم راهنمایی بدید. من چه کاری باید بکنم؟ ایشون چه اقدامی باید بکنن؟

مشاوره

چاقی پهلوها و باسن را چطور آب کنم؟

پرسش: 33 ساله هستم که حدود 8 ماهه ازدواج کرده ام. قبل از ازدواجم رژیم داشتم و لاغر بودم حدود 70 کیلو ولی بعد از ازدواجم به مرور افزایش وزن پیداکردم. بااینکه هرروز حداقل 45 دقیقه پیاده روی می کنم و رژیم غذایی خودم را هم دارم ولی وحشتناک باسن و پهلوهام چاق شده است. لطفا راهنمایی بفرمایید که باید چه کاری انجام بدهم برای لاغری و تناسب اندامم؟

مشاوره

انگار محبت کردن رو بلد نیست چیکار کنم؟

پرسش: من دو ماهه عقد کردم شش ماه هم نشون بودم البته به خاطر فوت اقوام عقدمون عقب افتاد نامزدم بعد از عقدمون هیچ تقاضای جنسی از من نداشته فکر میکردم بعد عقد حداقل راجع بهش صحبت بکنه تا به یه سری تفاهما برسیم ولی هیچ حرفی نزده. رابطمون مثل خواهر و برادر شده راستش نگرانم من هم هر کاری میکنم نمی تونم خودم در این مورد پیش قدم بشم چند بار غیرمستقیم بهش گفتم که ما باید بیشتر کنار هم باشیم تا صمیمیتمون بیشتر بشه ولی انگار متوجه منظور من نمیشه چند بار پیام عاشقاته بهش دادم در جواب فقط نوشت پیاما قشنگ بود اصلا انگار بلد نیست محبت بکنه راستش خیلی پسر خوبیه اطلاعات عمومی بالایی هم داره ولی نمیدونم چرا در این مورد این جوریه . راستش همه صحبت هامون شده در مورد مسایل کاری نامزدم هر وقت حرف میزنیم از کارش و اهداف کاریش صحبت میکنه واقعا خسته شدم من خودم هم شاغلم ولی اصلا در مورد کارم باهاش صحبت نمی کنم.

مشاوره

وقتی پسرهای دیگه ای رو میبینم فکرم درگیر میشه

پرسش : سلام من 31 سالمه و یکسال و نیمه ازدواج کردم شوهرم مرد خوب و مهربانی است و تیپشم بد نیست ولی تو اداره وقتی پسرهای خوشتیپ تر دیگه رو میبینم همش فکرم درگیر میشه و جذبشون میشم و فکر میکنم باید بااونا ازدواج میکردم این حسی که دارم به این دلیل است که همسرمو دوست ندارم؟ چیکارباید بکنم؟ خیلی اذیت میشم.

مشاوره

بحث سر رسم و رسومات

پرسش: 7 ماه است که عقد کردم.27 ساله هستم.خانواده همسرم موقع خواستگاری و قبل از عقد گفتند خرج و مخارج عروسی با آنهاست و همسرم تازه سر کار رفته و پس اندازی نداره. اما مادر همسرم گفت مخارج خرید بازار تا اندازه ای برعهده داماد است.از طرفی در هیچ یک از مراسم ها و مناسبت ها به جز نیمه شعبان، گردنبند و عید فطر، زنجیر طلا که اون هم همسرم با پول خود خرید چیزی بهم ندادند و خانواده من چیزی نگفتند فقط پدرم به من گفت که موقع هدیه دادن ما به خانواده داماد من هم خوب خرج نخواهم کرد.من خیلی تلاش کردم تا دید خانواده ام نسبت به همسر و خانواده ام منفی نشود اما تا حدی شده اما بی احترامی نکرده اند.چند بار با همسرم در این مورد صحبت کرده ام و تا حدی تلاش کرده.آیا باید درمورد رسم و رسوم هایمان واضح صحبت کنیم و من باید صحبت کنم یا خانواده ام؟درضمن باید بگم همسرم اخلاقش عالی است و بسیار منو دوست داره و من هم دوستش دارم.

مشاوره

عفونت و قارچ دارم

پرسش: پریود دردناکی دارم رفتم دکتر گفتن عفونت قارچی دهانه رحم دارم دارو دادند خوب شدم. دو ساله ازدواج کرد. چند بار عفونت داشتم بعد از درمان و چندبار نزدیکی بازهم عفونت میگیرم امکان داره از شوهرم بگیرم؟چیکار باید بکنم؟

مشاوره

خوردن قرص ال دی چه شرایطی دارد؟

پرسش: من 28 سالمه.4 ساله ازدواج کردم.از بعد از ازدواجم همیشه قبل از شروع پریودم 3 الی 4 روز لک بینی دارم و بعد پریود میشم.بعضی وقتها هم لک بینی ندارم اما 2 روز قبل سردرد و عصبی می شم.دکتر رفتم هیچ مشکل خاصی ندارم.می خواستم بپرسم خوردن قرص ال دی کمکی به این وضعیت پریودم می کنه یا خیر.

مشاوره

افکار منفی اذیتم میکنه

پرسش : نمیدونم سوالم در حوزه تخصص شماست یانه ولی خوشحال میشم کمکم کنید.من مدتیه که افکار منفی به ذهنم میاد مثلا اگه کسی رو ببینم که مادرش فوت کرده خودمو جاش میذارم و تفکرات بعدش به ذهنم میاد یا اگه اکسی ببینم خانواده اش تصادف کردن همینطور .یا اگه همسرم دیر بیاد فکرای بد میاد به ذهنم. نمیدونم چیکار کنم.

مشاوره

با همسرم سردم

پرسش: من به مدت 5 ماه هست که ازدواج کردم. من 31 سالمه و قبل از ازدواجم با چنتا دختر دوست بودم و با یکیشون رابطه خیلی نزدیکی داشتم تا این حد که با هم زندگی می کردیم و مسافرت می رفتیم. به هر دلیلی اون ازدواج کرد و من دچار شکست عشقی شدم که البته در این جریان من بیشتر مقصر بودم. برای همین در زندگیم بعد از اون اتفاق دچار خلا بزرگی شدم چون مامانم سه سال بود که فوت کرده بود و من شدیدا بهش وابسته بودم و بابام بعدش ازدواج کرد و من واقعا تنها شدم. برا همین تصمیم به ازدواج گرفتم و چند جا رسما خواستگاری رفتم ولی از هر کدوم یه بهونه داشتم و رد می کردم تا اینکه با یه دختر آشنا شدم که از هم خوشمون اومد و طی یک هفته آشنایی با هم عقد کردیم ولی ده روز نشد که من پشیمون شدم ولی چون عقد کردیم راه برگشتی نداشتم. دختره هیچ مشکلی نداره و من و واقعا دوس داره ولی من نمیتونم باهاش ارتباط برقرا رکنم چون اون از یه خانواده مذهبی و محدود بود ولی من آزاد برای خودم زندگی می کردم. درضمن اختلاف سنی ما 12 سال بود . الانم من اصلا نمیتونم با خانواده اش ارتباط برقرار کنم و هر دفعه سر رفتن مهمونی به خونه ایشون و فامیلاشون بحث دارم و همین باعث شده که من ازش دور بشم. البته خانواده اونا اصلا با من کاری ندارند و بی احترامی هم نمیکنن. من نمیتونم به سبک زندگی اونا بسازم و واقعا عصبی می شم وقتی میرم خونه اونا. از وقتی هم که ازدواج کردم مشکلات فکری چندین برابر قبل ازدواج شد در صورتی که من به خاطر تنهایی و سر و سامون گرفتن زندگیم ازدواج کردم اما الان احساس آرامش و خوشبختی نمیکنم و از اینکه زندگی یه نفر دیگه رو هم خراب کردم خیلی اعصابم خرد شده چون اون واقعا بی گناه هستش و جونیش رو برای من گذاشته. در صورتی که من اصلا از ازدواجم راضی نیستم و انگار دنیا رو سرم خراب شده. چندین بار برای خانمم کادو های گرون قیمت خریدم ولی حسم بهش عوض نشد. من حتی به اندازه 20% در مقایسه با دوست دخترم اشتیاق بهش ندارم و همیشه فکر میکنم دیگه بقیه عمرم باید همینطور سرد زندگی کنم. درضمن من به رابطه جنسی واقعا علاقه مندم و برای من مهمترین چیز در زندگیم بود و هیچ چیزی رو به رابطه ترجیح نمیدادم ولی بعد از ازدواج تمایل به رابطه به 10درصد نسبت به قبل رسید. درضمن این پنج ماه بعد از ازدواجم شاید صد بار به فکر طلاق افتادم فقط به خاطر دختره تحمل کردم.خواهش میکنم کمکم کنید.

مشاوره

چاقی شکمی، چاره دارد؟

پرسش: نسبت به تمام اندامم شکمم بزرگ و سفت است و خیلی اذیت میکنه با مدت زمان ورزش و کمی هم رژیم خیلی تاثیر نکرد و ورزش ها هم اذیتم میکنن. نمیدانم راهی هست که زودتر از شرش خلاص شم. چاقی من درجه ١ بررسی شده و مشکل اصلی هم شکم برامده و سفت است.چی کار باید بکنم اشتهایم زیاد است و در وقت استرس و عصبانیت بیشتر میخورم.

مشاوره

هنگام نزدیکی درد دارم

پرسش: تازه حدود 7ماه هست که ازدواج کردم 4سال بود که عقد کرده بودیم و در دوران عقد رابطه خیلی کمی با هم داشتیم از نظر پزشک زنان پرده من حلقوی بود و خوب اول بار بدون خونریزی اما درد بسیار زیاد نزدیکی داشتیم. اما در این مدت 7ماه خصوصا اخیرا درد زمان نزدیکی من زیاد است و انگار خیلی تنگی و خشکی آزار دهنده هست بیشتر از درد از خشکی و سوزش و شاید زخم ناشی از آن رنج می برم و همین عاملی برای قطع رابطه است. شاید در مدت زمانی بسیار کوتاه استراحت موقت این خشکی اتفاق می افتد. پزشک زنان اخیرا هم که رفتم البته نه به جهت این مورد اما جهت معاینه کلی و پاپ اسمیر که به روش لیکوئید هم بود گفتند یه عفونت جزیی داری و دیوار واژن بسیار حساسی که حتی موقع پاپ اسمیر یک خراش جزیی برداشت و خوب بعد هم برای من پماد داخل واژن دادن که نامش رو فراموش کردم و اگر نیاز باشه بفرمایید می نویسم. سیپروفلوکساسین هم خوردم. همچنین اگر تا یکی دو روز بعد از اتمام سیکل 7روزه پریود نزدیکی داشته باشیم سوزش و خونریزی مجدد را تجربه خواهم کرد البته این خونریزی موقت یک روزه هست. سن من 23 سال سیکل پریودها کاملا مرتب یعنی 14 هر ماه شروع آن هست.

مشاوره

نزدیک مراسم مون بد خلقی میکنه

پرسش : حدود 4 سالی است با پسری آشنا شدم و خواهان ازدواج با من بود ما با هم ارتباط جنسی برقرار کردیم بعد از 9ماه موضوع رو با خانواده خودشون مطرح کردند و آنها به خواستگاری آمدند و بعد از حدود 2ماه پدر من موضوع آشنایی قبلی ما را متوجه شدند و اظهار نارضایتی کردند. بعد از 1سال و نیم دیگر مجددا به خواستگاری آمدند و وقتی پدرم تمایل من را به ازدواج دیدند رضایت دادند ایشون از نظر اقتصادی در حد متوسط هستند و پس انداز هم نداشتند و تمام امیدشون به حمایت پدرشون بوده و شاید هم معجزه. اهل کار هست، شغل اولشون جواهر سازی هست چون سرمایه ندارند، بازار خوبی ندارند و تلاش زیادی برای مهیا کردن شغل رسمی که خواسته پدرم بود کردند و در حال حاضر معاون پرورشی مدرسه ای هستند. بعد از رضایت، پدرشان برای آشنایی 2 خانواده ، 2ماه صیغه محرمیت خواندن و الان 3هفته مانده به مراسم بله برون ایشان، به شدت بدخلقی میکنند.از بابت خواسته های من مثل هر دختری که برای این جور مراسم ها دارد به شدت واکنش نشان دادند. میگویند که آسان بگیرم و نیز در این مسائل خرد دخالت نکنم و به مادرشون بسپرم و نزدیک به 1هفته هست که اصلن تماسی با من نداشتند. خیلی ناراحت هستم و واقعا نمیدونم چه واکنشی نشون بدم، من 1بار تماس گرفتم و ایشون تمایلی نشان ندادن. گفتم شاید نیاز به تنهایی دارد.

مشاوره

قرص ضد بارداری چی بخورم؟

پرسش: اواخر فروردین پریود شدم و بلافاصله بعد از تمام شدن نزدیکی داشتم که قرص اوسیز خوردم و تقریبا دوباره هفته بعدش هم همین کارو کردم و قرص خوردم که هفته بعدش لکه بینی داشتم و بعد از اون روز جلوگیری کردم تا تقریبا سه هفته بعد دوباره نزدیکی داشتم بدون جلوگیری و الان دوهفته از آن روز میگذره و پریود نشدم بی بی چک گرفتم شب انجام دادم منفی بود .میخوام بدونم عقب افتادن پریودم بخاطر دو بار در یک دوره خوردن قرص یا امکان بارداری؟

مشاوره

از ازدواجم پشیمانم

پرسش: دختری23هستم، حدود 9ماه از زمان عقدم میگذره ولی از همون شب نامزدی از ازدواجم پشیمونم، نسبت فامیلی نزدیک با همسرم دارم و این مسئله در تصمیم گیریم نقش بزرگی داشت. من لیسانس مهندسی دارم و از لحاظ خانوادگی شرایط خوبی دارم،ولی همسرم دیپلم داره و در شهر دیگه ای کار میکنه،اگه بخوام واقع بین باشم هیچ کدوم از شرایطی که یه پسر وقتی میره خواستگاری رو باید داشته باشه نداشت، میتونم بگم از روی ترحم بهش جواب مثبت دادم،البته خیلی منو دوست داره و به قول خودش داره همه تلاششو میکنه ولی حسی که باید رو بهش ندارم،من نمیدونم باید چیکار کنم،حدود دو سال با این حسم جنگیدم و نمیدونم که باید با همسرم عنوانش کنم یا نه.

مشاوره

چه مهریه ای بهتر است در سند ازدواج قید شود؟

پرسش : با آقایی آشنا شدم و ایشان به خواستگاری من آمدند. موضوع بحث اینکه پدرم 135 عدد سکه تمام بهار آزادی و 6 دانگ خانه در تهران برای مهریه در نظر گرفتند و پدر ایشان با 3دانگ و خود ایشان با4دانگ موافقت کردند.آخرین جلسه خواستگاری واقعا برای من ناخوشایند بود. دقیقا مثل بنگاه معاملاتی شده بود و در نهایت سر 4دانگ توافق شد و موضوعی مطرح شد. با توجه به اینکه ایشان پایگاه اقتصادی قوی دارند و از خودشان منزلی ندارند و پدرشان حامی ایشان است. پدر ایشون فرمودند که اینطور نوشته شود که: به شرط استطاعت مالی، اگر ایشان منزلی تهیه کردند، در زمان سند زدن 4 دانگ به نام شما می کنند و ابهامی ایجاد شد که محضر ملکی که وجود خارجی ندارد را در سند ازدواج ثبت نمی کنند. مبحث بعدی اینکه بحث عندالاستطاعه بودن یا عند المطالبه بودن است که کدام در سند ازدواج قید شود که عقد از نظر شرعی و قانونی باطل نگردد.

otherthinkwhat

آتلیه عکس و فیلم زیما
1. تیم حرفه ای 2. مدیریت صحیح 3. حسن اخلاق 4. اکیپ دوستانه 5. ...

9 ساعت قبل

آتلیه عکس و فیلم نیکتا
من هم عروسیم دی ماه بود خودم تحصیل کرده عکاسی و هنر هستم به دل...

4 ماه قبل

به ما بپیوندید

ایمیل

ثبت‌نام
فرم را تکمیل و به ما بپیوندید
ثبت نام
من حساب کاربری دارم، ورود
ورود

  ادامه
از نو  
من حساب کاربری ندارم؛ ثبت‌نام