می خواهید باکلاس جلوه کنید یا از کلمه فنگ شویی خوشتان آمده، یا واقعا دوست دارید انرژی های مثبت در خانه تان موج بزند؟ دلیل تان هرکدام که هست، اینجا یاد میگیرید چطور جهیزیه تان را طبق قوانین فنگ شویی بچینید.

اگر می خواهید جهیزیه خودتان را بچینید می توانید کنار تمام فاکتورهایی که درنظر دارید، قوانین فنگ شویی را هم درنظر بگیرید. این قوانین به شما کمک می کند تا مطمئن شوید تغییراتی که می دهید در جهت هارمونی بیشتر و جریان انرژی بهتر در خانه شما خواهد بود. با به کارگیری این قوانین شما می توانید در منزل سالمتری زندگی کنید و به واسطه آن انرژی بیشتر و سالمتری داشته باشید.

به هم ریختگی ها را پنهان کنید

به هم ریختگی بیشتر از هر چیز دیگری می تواند مانع گردش انرژی مثبت در خانه شما شود بنابراین هنگام چیدن وسایل منزلتان تا جایی که می توانید باید جلوی این به هم ریختگی را بگیرید و از نامرتبی ها پیشگیری کنید. درست کردن کابینتها و کمدهای دردار می تواند در این راه به شما کمک کند.

ترکیبی کار کنید

شاید به نظر برسد کمدها و قفسه هایی با در شیشه ای زیباتر هستند اما بهتر است همیشه از ترکیب درهای مات و شفاف با هم استفاده کنید. سعی کنید در هر بخش خانه محفظه ای قرار دهید تا ناچار نباشید وسایل را روی میزها یا پیشخوان ها بچینید. استفاده از نظم دهنده های مختلف در بخش های خانه به شما کمک می کند تا نظم و ترتیب بیشتری داشته باشید.

به قلب خانه تان برسید

در قوانین فنگشویی، آشپزخانه، قلب خانه شما شناخته می شود. آشپزخانه با عنصر فراوانی و ثروت به طور مستقیم در ارتباط است. پس سعی کنید از قوانین فنگشویی در این چیدمان استفاده کنید. برای مثال آشپزخانه شما باید نور داشته باشد. اگر پنجرهای در آن وجود دارد باید جلوی آن را باز نگه دارید و از پرده نازک برای پوشاندن آن استفاده کنید. همچنین برای رنگ میزی آشپزخانه از رنگ هایی استفاده کنید که با هم هارمونی داشته باشند. رنگ زرد یک رنگ بسیار مناسب برای آشپزخانه است و باعث می شود اشتها و هضم غذای شما بهتر شود.

سلیقه داشته باشید!

گفتیم رنگ زرد مناسب آشپرخانه است اما دیگر لازم نیست همه آشپزخانه را زرد کنید! شما می توانید برای ایجاد این رنگ در آشپزخانه از یک لامپ با نور زرد استفاده کنید. فراموش نکنید اگر شیرآلات آشپزخانه چکه می کنند باید حتما آنها را عوض کنید. فنگشویی میگوید چکه کردن شیرآلات ثروت را از زندگی شما بیرون میبرد.

چه رنگی در کجای خانه؟

برای انتخاب بهترین رنگ برای منزل تان لازم است رنگ های مربوط به هر عنصر را بشناسید و بدانید هررنگ را باید در کدام جهت خانه استفاده کنید. به طور خلاصه رنگهای عنصر آب یعنی مشکی یا آبی تیره باید در جهت شمال، رنگهای عنصر چوب یعنی سبز و آبی روشن باید در جهت شرق و جنوب شرقی، رنگهای عنصر آتش یعنی قرمز و ارغوانی باید در جهت جنوب، رنگهای عنصر خاک یعنی زرد باید در مرکز، شمال شرقی و جنوب غربی و رنگهای عنصر فلز یعنی سفید و نقرهای باید در جهت غرب و شمال غربی استفاده شوند.

اگر با قوانین فنگ شویی آشنا هستید و ما چیزی را از قلم انداخته ایم، لطفا پیشنهادتان را مطرح کنید.