شاید اشتباهات همسرتان از دید شما غیر قابل بخشش باشند اما برخی از خطاها با یک گفت و گوی ساده حل می شوند

شاید همه اشتباهات نامزد یا همسرتان روی زندگی شما کم و بیش تاثیر داشته باشد اما همه آنها رابطه شما را ویران نمی کنند. اینکه شما در مورد چه چیزهایی حساس باشید و اینکه همسرتان اشتباهش را از چه راهی انجام دهد، می تواند شما را به همسری سختگیر یا بی خیال تبدیل کند. اگر می خواهید با اشتباهاتی که نباید به راحتی بخشیده شوند آشنا شوید و بدانید از کنار کدام یک از خطاهای همسرتان می توانید بگذرید، ادامه این مطلب را بخوانید. شاید به جای بحث بی پایان در مورد یک موضوع با یک گفت وگوی ساده و منطقی بتوانید همسر خطاکارتان را اصلاح کنید.

به زنان دیگر لبخند می زند؟

قرار نیست با ازدواج کردن افراد، روابط آنها محدود شود یا از بین برود. روابط بیرون از خانه شما و همسرتان بعد از زندگی مشترک، ممکن است گسترده تر شود اما آنچه به حفظ این ارتباطات کمک می کند، پایبندی شما به اصولی است که بر سر آنها توافق کرده اید. در صورتی که متوجه شدید همسر شما در روابطش با جنس مخالف جانب احتیاط را رعایت نمیکند به جای تکرار جمله «من او را نمی بخشم!» سراغ گفت وگو بروید. بهترین راه برای عبور از این بحران صحبت کردن و انتقال مسائلی است که ممکن است پیش از این آنها را نادیده گرفته باشد. در صورتی که موضوع ادامه پیدا کرد یا همسرتان به تعهداتش وفادار نماند، بهترین راه یک مذاکره جدی و گوشزد کردن عواقب موضوع است. البته قبل از آنکه همسرتان را با عواقب کارش آشنا کنید، در مورد تصمیم هایی که میگیرید فکر کنید.

رفیق باز است؟

رابطه همسرتان با دوستانش بعد از ازدواج هم می تواند ادامه داشته باشد، مشکل از آنجا شروع میشود که برخی از همسران نمی توانند بین زمانی که مجرد بوده اند و حالا که متاهل هستند وجه تمایز درستی قائل شوند. آنها می خواهند روابطشان را با همان کیفیت و کمیت حفظ کنند و این خواسته گاهی دردسرساز میشود. موضوع ارتباط با دوستان هم از مواردی است که از همان ابتدا باید تکلیفش را مشخص کنید و در مورد محدودیت هایش به توافق برسید. بهترین رفتار در این مورد، توضیح دادن جدی خط قرمزها و رسیدن به یک نظر مشترک برای ایجاد تعادل است. مراقب باشید از احساس ناخوشایندی که بدون دلیل به دوستانش دارید حرف نزنید و با توهین ها، حرفها و رفتارهای نسنجیده مقاومت را در همسرتان ایجاد نکنید.

خانواده اش اذیت می کنند؟

برخی از دختران از کودکی به واسطه شنیدن انتقادهای اطرافیانشان از خانواده شوهرشان، ناخودآگاه زمینه ای برای مقاومت یا احساس دشمنی نسبت به خانواده شوهر دارند و با این پیش فرض، می توانند یک رابطه کم تنش را هم بحرانی جلوه دهند. نمی خواهیم بگوییم خانواده همسر شما هیچ اشتباهی نمی کنند اما قبل از قضاوت در مورد آنها، رفتار خانواده خود را هم بررسی کنید. آیا آنها هم تاکنون اشتباهی انجام نداده اند؟ پس چرا ساده از کنار خطای آنها می گذرید ولی یک اشتباه کوچک از طرف خانواده همسرتان شما را آشفته می کند. قبل از آنکه در مورد خانواده همسرتان قضاوت کنید، سهم خود را در این اتفاق مشخص کنید و ببینید همسرتان در چنین موضوعی چه نقشی دارد. اگر خانواده شوهرتان اشتباهی غیرقابل بخشش را انجام داده که تاثیری جبران ناپذیر در زندگی شما گذاشته، می توانید از آنها دلگیر باشید اما آیا دلگیر بودنتان از همسرتان به دلیل اشتباههای اطرافیانش منطقی است؟


سرد است؟

چنین رفتاری در ذهن خانمها بهعنوان بی علاقگی همسرشان تلقی میشود و دیر یا زود به سردی روانی میان زن و شوهرها تبدیل می شود اما پیش از آنکه تصمیم بگیرید همسرتان را به دلیل بی تفاوتی اش محکوم کنید، موضوع را با او در میان بگذارید. شاید او دلایلی برای فاصله گرفتن از شما دارد. شاید هم همسرتان به شیوه خودش به شما توجه م کند و تنها تفاوت در سبک توجه، باعث چنین تصوری شده است. ممکن است او نیازهای شما را خوب نشناخته و یک گفت وگوی آرام بتواند شما را به هم نزدیکتر کند. البته قبل از گرفتن هر تصمیم عجولانه ای، شخصیت همسرتان را در نظر بگیرید. همه آدمها به یک اندازه شجاعت و مهارت ابراز احساسات را ندارند و گاهی شرم و غرورشان نمی گذارد به آدمهای اطرافشان نزدیک شوند حتی اگر این فرد همسرشان باشد.

شما چه رفتاری با همسرتان دارید؟ آیا اشتباهاتش را به سادگی می بخشید یا به او سخت می گیرید؟