انتخاب و خرید رژلب یکی از آن کارهای سهل و ممتنع است؛ قطعش خرید رژلب کار سختی نیست اما اینکه برازنده شما باشد، مهم است و می تواند چالش برانگیز باشد.

اگر یادتان باشد بیشتر ما وقتی تنها یک دختربچه بودیم دوست داشتیم یخمک های قرمز و نارنجی بخوریم تا لبهایمان رنگ بگیرد تا به همه بگوییم«ببینید چه قشنگ شدم.»،«ببینید لبهایم چقدر رنگی شده است.» همان ذوق همراه ما بزرگ شده است جایش را داده است به رژهای رنگارنگ داخل مغازه ها.اما بعضیها در این کار زیاده روی می کنند یعنی رنگ و حالتی به لبهایشان می دهند که بیشتر از آنکه زیبایشان کند چهره ای مصنوعی و عروسکی از آنها میسازد. ما می خواهیم به شما یاد دهیم چطور به لبهایتان رنگ دهید و کاری کنید که هیچ چیز در صورت شما جلب توجه نکند.


کدام پوست، کدام رژلب؟

اگر رنگ پوستتان تیره است: بیشترین حق انتخاب را دارید. رنگ گوجه ای، شکلاتی ها، قرمزها، رنگهای روشن و نارنجیها برای شما مناسب هستند.

اگر رنگ پوستتان متوسط است و ته زمینه طلایی دارد: تمام طیف های قرمز به شما تعلق دارند، بنفش با ته زمینه قهوه ای، صورتی یا قهوه ای با ته زمینه قرمز.

اگر پوست روشن دارید: می توانید از رنگهای روشن مانند بژ، صدفی و صورتی استفاده کنید.

اگر پوستتان زمینه زرد دارد:از قرمز گرم با ته زمینه نارنجی استفاده کنید. از قرمزهایی که ته زمینه آبی دارند، پرهیز کنید.

اگر پوست زمینه زیتونی دارد: از قرمز خالص یا قرمزی که ته زمینه قهوه ای در خود دارد استفاده کنید. از قرمزهایی که صورتی یا نارنجی زیاد دارند، بپرهیزید.

اگر پوست تیره با زمینه صورتی دارید: از رژ قرمز با ته زمینه آبی یا صورتی استفاده کنید. از استفاده از قرمزی که ته زمینه نارنجی یا هلویی دارد، بپرهیزید.

اگر پوست تیره با زمینه زرد دارید: از قرمز گرم با ته زمینه نارنجی استفاده کنید. از قرمز با ته زمینه آبی پرهیز کنید.برای هر رنگ پوستی:برای نتیجه بهتر از قرمزی استفاه کنید که زمینه قهوه ای داشته باشد چون قهوه ای یک سایه خنثی است، قرمزی که زمینه قهوهای داشته باشد با هر پوستی سازگار است.


برجسته تر از همیشه!

اگر لب‌های برجسته و پر ندارید،لازم نیست تزریق ژل انجام دهید تا مبادا چهره‌ای مصنوعی پیدا کنید می‌توانید با رژ کاملا حالت لب‌های‌تان را متحول کنید مثلا می‌توانید سراغ رنگ‌های روشن بروید تا لب‌های‌تان پر و برجسته جلوه کند (توجه داشته باشید که رنگهای مات و بسیار تیره لب‌های نازک را نازکتر نشان می‌دهند) یا آنکه با استفاده از رژ‌های براق و چرب نور را منعکس کنید تا لب‌ها هم برجسته‌تر به نظر برسد، اگر هیچ کدام از این کارها جواب نداد می‌توانید با استفاده از یک مداد لب پهن خط بیرونی لب‌های‌تان را پررنگ کنید(البته این کار چندان پیشنهاد نمی‌شود). یادتان نرود برق لب روی رژ یا به تنهایی هم می‌تواند مفید باشد.


دوامش را بیشتر کنید

برخی از رژلب ها دوام زیادی دارند اما معمولا فرمولاسیون مواد تشکیل دهنده آنها بسیار خشک است، بنابراین پوست لطیف لب را آزار می دهد. اما ما می خواهیم به شما یاد دهیم چگونه از همان رژهای همیشگی استفاده کنید اما دوام آنها را بالا ببرید.
یک مداد لب با رنگ طبیعی لب انتخاب کنید یعنی رنگش به گونه ای باشد که چندان روی لب جلب توجه کند و همچون هاله ای روی لب بنشیند. با مداد خطوط مرزی لب را کاملا مشخص کنید علاوه بر اینها داخل لب را نیز با مداد رنگ دهید؛ چرا که این پایه رنگ به نگاه داشتن رنگ لب کمک می کند. روی همین لایه رژلب بزنید، بعد از زدن رژلب، با مداد خط مرزی بالای لب را پررنگ کنید، انگشت را آرام روی لبها بزنید تا هم رژلب های اضافی پاک شود و هم رنگ لبها یکنواخت شود.کمی پودر پنکیک یا رژگونه روی لبها بزنید تا ماندگاری رژلب را باز هم بیشتر کند.