نوعروس - تشریفات عروسی - عکس و فیلم عروسی - آرایش عروس - تالار و باغ - لباس عروس - گل و ماشین عروس

کسی مجبور به ازدواج نکنید

اگر نامزدتان نمی تواند تصمیم نهایی برای ازدواج با شما بگیرد، نباید او را مجبور به ازدواج کنید

پرسش: ازتون میخوام کمکم کنید چطور به نامزدم(البته نامزد رسمی نیستیم) اطمینان خاطر بدهم تا در تصمیمش مصمم بشود و زودتر باهم ازدواج کنیم. من 30 ساله و نامزدم 32 ساله است. هردو تحصیل کرده هستیم و باهم همکار بودیم. ما هیچ مشکل خاصی باهم نداریم به جز اینکه تو دو تا شهر خیلی دور از هم هستیم و به ندرت همدیگر را میبینیم و زمانی هم که همدیگر را میبنیم وقت زیادی نداریم و راحت نمیتوانیم درمورد خیلی از مسائل رودرور صحبت کنیم اما نمیدانم چرا دچار وسواس یا حساسیت شده و تصور میکند من دوستش ندارم. نمی دانم چی اذیتش میکند و چطور میتوانم کمکش کنم که این حساسیتش برطرف شود. مساله این است که خانواده نامزدم او را در تصادف پدرش مقصر میدانند( چون موقع تصادف همراه پدرش بوده). از همان سن کم مجبورش کردن که خرج خانواده رو به عهده بگیرد. مادر و خواهر و برادراش مرتبا کسی رو از فامیل به نامزدم معرفی میکنند ولی حتی حاضر نیستند بیایند من و خانوادم را حتی یکبار ببیند. علتش هم اینجور که من فکر میکنم اینه که میترسند اگر با من یعنی یک دختر غریبه ازدواج کند دیگر خبری از پول نباشد. نامزدم میگوید. فقط من رو میخواد اما دلش میخواهد اونها هم به عنوان خانوادش در خواستگاری حضور داشته باشند. من اصلا قدرت این را ندارم که متقاعدش کنم تا مصمم بگیرد و باهم ازدواج کنیم خواهش میکنم بهم کمک کنید .
پاسخ

پاسخ: شرایطی که شرح داده اید بسیار حساس است زیرا از یک سو علاقه وجود دارد از سوی دیگر موانع. بر طرف کردن موانع بستگی دارد به محتوا و شرایطی که مانع دارد هر مانعی قابل عبور نیست و برخی از موانع را هم نباید طرف مقابل وارد شود و خود فرد باید آنرا حل کند. مشکلی که شما شرح داد ه اید دقیقآ از همین موانع و مشکلات هستند بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید کمک فکری دادن است با وجود تمام علاقه ای که دارید کار هایی را نباید انجام دهید برای مثال تلاش زیاد برای راضی کردن ایشان. این جمله "چطور به نامزدم(البته نامزد رسمی نیستیم) اطمینان خاطر بدم تا در تصمیمش مصمم شود" جمله خطرناکی است شما به فکر این باشید که تا کی درست است به ایشان فرصت دهید.
در مورد شک های ایشان که به صورت کلی بیان کرده اید باید بررسی شود زیرا برخی مواقع شکی که فرد نسبت به دیگری دارد درونی است و ربطی به نوع رفتار طرف مقابل ندارد در این صورت هر کاری بکنید برای آسایش خاطر ایشان شک ایشان را افزایش خواهد داد. به طور خلاصه مسئله ای که شرح داده اید نیاز به بررسی حرفه ای دارد به مشاور مراجعه کنید.

وارد شوید یا ثبت‌نام کنید و نظربدهید

پروموشن

سرویس جدید نوعروس: ثبت نام آنلاین بازدید عروس واقعی
تعبیر خواب عروسی؛ هر آنچه باید بدانید
5 ترکیب رنگ مو برای پاییز و زمستان

otherthinkwhat

سالن عروس گل رز
من عروس گل رز بودم خیلی راضی بودم خیلی عالی شده بودم همه از من...

5 دقیقه قبل

سالن آرایش عروس گل گیس
من چندروز پیشبرای کار ابرو رفته بودم پیش خانم باران با اینکه س...

11 دقیقه قبل

لباس عروس با آستین های بدن نمای بلند
سلام دوستان من دنبال یه لباس عروس خاص و چشم گیر که استین تا سر...

دیروز
مراسم عروسی؛ 10 نکته که هیچکس به شما نخواهد گفت

مراسم عروسی؛ 10 نکته که هیچکس به شما نخواهد گفت

از هر کسی که ازدواج کرده در مورد روز عروسی شان بپرسید به شما می گوید که این روز مثل برق و باد می گذرد. این 10 نکته در مورد روز عروسی را بخوانید....

بعد ازدواج با دوستان دوره مجردی چه کنیم؟

بعد ازدواج با دوستان دوره مجردی چه کنیم؟

وقتی به همسرتان «بله» می گویید، روابط تان با دوستانی که در دوره مجردی داشتید، حتی با صمیمی ترین دوست تان تغییر می کند بدون اینکه بخواهید یا متوجه باشی...

قبل از ازدواج تست اچ آی وی بدهیم؟

قبل از ازدواج تست اچ آی وی بدهیم؟

انجام تست اچ آی وی قبل از ازدواج از اهمیت زیادی برخوردار است. برخلاف تصور عموم تنها راه انتقال ویروس اچ آی وی تماس جنسی مشکوک و روابط نامشروع نیست....

مشاوره

عروسی یعنی خداحافظی با فضای مجازی؟!

حریم شخصی بعد از ازدواج کجاست؟ آیا بعد از ازدواج مانند قبل از ازدواج می توان در فضای مجازی حضور داشت و فعالیت کرد یا بایستی حد و حدودی برای حضور در شبکه های اجتماعی قائل شد؟

آزمایش ژنتیک

همه چیز در مورد آزمایش های ژنتیک

آزمایش پیش از ازدواج در دسته آزمایش های عمومی هستند و نمی توانند برای ابتلا یا عدم ابتلای فرزندتان در آینده به بیماری به شما کمک کنند.با ماهیت آزمایش های ژنتیک آشنا شوید و ببینید آیا به آن نیاز دارید؟

مشاوره

ازدواج با مرد مطلقه؛ بله یا نه؟

ازدواج با مرد مطلقه شاید در نظر بسیاری از افراد کاری ناپسند باشد. مردی که به هر دلیل از همسر قبلی اش جدا شده. اگر وارد چنین رابطه ای شده اید یا خواستگاری با این ویژگی ها دارید حتما این مطلب را بخوانید

مشاوره

در ازدواج واقع بین باشید

دسته ای از خانم ها و آقایان پیش از ازدواج در فکر این هستند که با ازدواج میتوانند خصوصیات اخلاقی، رفتاری و حتی فکری همسر آینده شان را تغییر دهند، غافل از اینکه چنین چیزی شدنی نیست.

ثبت نام عضو جدید

درصورت عدم دریافت کد فعالسازی، لطفا 30 ثانیه دیگر، صفحه را رفرش و دوباره اقدام کنید.

  دریافت کد فعالسازی
من حساب کاربری دارم
ورود عضو نوعروس  
ورود عضو نوعروس

  ادامه
از نو  
حساب کاربری ندارم ، ثبت‌نام می کنم
  ثبت نام عضو جدید