میوه ها منبع کاملی از ویتامین‌ها هستند و خوردن آنها بسیار لذت بخش و برای سلامتی بسیار مفید است. اما آب میوه چیز دیگری است‌، تا حدودی م‌یتوان گفت مزه‌ی دل چسب تری دارد و بدن سریع‌تر آن‌را جذب می‌کند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

دیابتی‌ها و کودکان
متاسفانه بعضی از افراد جامعه از بیماری دیابت نوع دو رنج می‌برند و خبر خوشحال کننده برای این دسته از افراد این است که آب میوه طبیعی انرژی بدن‌شان را تامین می‌کند.آمارها هم نشان داده کودکان بیشتر از اینکه تمایل به خوردن میوه داشته باشند، طرفدار آب‌میوه هستند، اما به این مسئله دقت کنید که آب میوه های غیر طبیعی دارای قند زیادی هستند و احتمال چاقی در کودکان را افزایش می‌دهند، پس یک دستگاه آب میوه گیری خوب بخرید و از نوشیدن یکی از مفید ترین نوشیدنی های جهان لذت ببرید.
چی از موتور مهم تره ؟ هیچی !
قدرت موتور آب میوه‌گیری بسیار مهم است و هنگام خرید باید به آن دقت کنید . هر چقدر قدرت موتور و توان مصرفی دستگاه بالاتر باشد آب‌گیری راحت تر ، سریع تر و با کیفیت کارش را انجام می‌دهد. قدرت قابل قبول در آب میوه‌گیری ها از 600 وات تا 1300 وات است و بهتر است سعی کنید آب میوه‌گیری زیر این قدرت نخرید.
دقت کنید که قدرت موتور دستگاه قابل تنظیم باشد. اکثر دستگاه‌ها دارای دو مرحله سرعت هستند که یکی برای میوه‌های سخت مثل سیب ، هویج و نارگیل به کار می‌رود و دیگری برای میوه‌های نرم مثل انبه، توت فرنگی و از این قبیل میوه‌ها تعبیه شده‌اند . بعضی از دستگاه‌ها دارای صفحه دیجیتالی هستند و می‌توانید سرعت شان را بررسی کنید اما در هر صورت شما باید دستگاهی بخرید که حداقل دو دور موتور داشته باشد.
کم صدا و بی لرزش
دستگاه آبمیوه گیری هنگام روشن شدن نباید زوزه بکشد و یا به صورت نوسانی صدایش کم و زیاد بشود . البته این مسئله برای زمانی است که دستگاه به صورت خالی کار می‌کند و زمانی که دستگاه پر از میوه است معمولا صداهای متفاوتی می‌دهد زیرا برخی آب میوه گیری ها هنگام وارد شدن میوه به داخل محفظه دور موتورشان بالا تر می‌رود.
برای اندازه‌گیری صدای آبمیوه گیری، زمانی که خالی است آن را روشن کنید، دست خود را به بدنه آب میوه گیری بچسبانید . در این شرایط دستگاه نباید به شما ضربه بزند. البته بهتر است خیلی حساسیت به خرج ندهید، کمی صدا لازمه‌ی کار کردن آبمیوه گیری است اما ضربه زدن نشان می‌دهد این دستگاه کیفیت خوبی ندارد.
رنگ بدنه با خودتان ! جنس بدنه به سلیقه‌ی ما !
آب میوه گیری ها دارای جنس بدنه های متفاوتی هستند که برای ست شدن در جهیزیه عروس بسیار مناسب به نظر می‌آیند. بدنه‌های پلاستیکی به رنگ‌های سفید و سیلور و مشکی و بدنه‌های استیل هم به رنگ‌های مشکی و استیل موجود هستند . بدنه‌های پلاستکی زیاد کثیف می‌شوند و یک آب گیری ساده می‌تواند دور تا دور آن را رنگی کند و احتمال ترک خوردن یا شکستن هنگام خوردن ضربه‌های احتمالی بسیار بالاست.
پیشنهاد ما به شما اینه که جنس بدنه را از انواع استیل انتخاب کنید و اگر اصرار به سفید بودن دستگاه دارید و می‌خواهید آب‌میوه‌گیری با بدنه‌ی پلاستیکی بخرید حتما به جنس بدنه دقت کنید. بدنه نباید از پلاستیک خیلی خشک و یا خیلی نرم درست شده باشد، بدنه باید قوی و محکم به نظر برسد و موج و تو رفتگی نداشته باشد. اگر دنبال آب میوه‌گیری با بدنه‌ی پلاستیکی هستید حتما از برندی شناخته شده و با کیفیت خرید کنید.
هم دهانه بزرگ و هم ضد قطره‌!
یکی از مواردی که در خرید آب میوه گیری باید به آن دقت کنید سایز و اندازه‌ی ورودی میوه است که به آن دهانه می‌گویند. بهترین اندازه برای دستگاه شما 80 تا 85 میلیمتر است که به اصطلاح رایج بازار «سیب درسته» عنوان می‌شود. دهانه‌ی بزرگ به شما کمک میکند که میوه را به صورت کامل و یا حداکثر با یک برش داخل دستگاه بیاندازید . دهانه های کوچک باعث میشود شما زمان و انرژی بیشتری برای آب گیری بگذارید و میوه ها را به تکه های کوچک تر خرد کنید.
فکر کنید که در حال آب گیری هستید و مدام قطراتی از دهانه خروجی آب میوه گیری به بیرون می‌ریزد و یا شما اقدام به آب گیری میوه‌ای چون لیمو شیرین کرده اید و میدانید که این میوه هنگام تماس با هوای باز سریعا تلخ میشود . راه کار چیست ؟
راه کار این است که شما آب میوه‌گیری بخرید که مجهز به دهانه خروجی ضد قطره است. شما با این امکان می‌توانید راه خروجی آب میوه گیری را مسدود کنید تا از ریختن قطرات به بیرون و یا در معرض هوا قرار گرفتن‌شان جلوگیری کنید.
تیغه و فیلتر کار اصلی را انجام می‌دهند
تیغه‌ی آب میوه گیری شما کار سختی را انجام می‌دهد و این کار اصل و اساس دستگاه شما است. یعنی تبدیل میوه به آب میوه . دقت کنید که تیغه‌ی دستگاه باید از جنس استیل و یا تیتانیوم ضد زنگ باشد، هیچ تاب و یا موجی نداشته و خیلی نازک نباشد.
تیغه‌ی آب میوه‌گیری یک یار و همراهی همیشگی دارد که نام آن فیلتر آب میوه گیری است . فیلتر قسمتی است که تیغه‌ی دستگاه را احاطه کرده و باعث می‌شود تکه های میوه وارد آب نشوند . دقت کنید که فیلترهایی با جنس استیل بسیار کارآمدتر و بهتر نسبت به نوع پلاستیکی هستند و شما باید دستگاهی را بخرید که فیلتر ضد زنگ‌زدگی داشته باشد . به فیلتر نگاه کنید . جنس آن نباید با موج و یا قر شدگی داشته باشد. فیلترهای با کیفیت شبیه به لباس‌هایی هستند که تار و پود آن بسیار محکم و قوی به هم دوخته شده اند . 
       
امنیت و طول عمر بیشتر با میکروسوییچ ها!
فرض کنید که آب میوه‌گیری را وصل کرده‌اید و شروع به کار می‌کنید. اگر قسمتی از آن درست و محکم سر جای خود قرار نگرفته باشد چه اتفاق هایی ممکن است بیفتد‌؟ ضربه‌ی تیغه به بالای دستگاه و شکستن آن ، لرزش و افتادن دستگاه، پرتاب شدن در و یا تیغه مواردی هستند که می‌توانند به شما و دستگاه صدمه بزند.
سازنده های این دستگاه ها به این مسئله فکر کردند و میکروسوییچ های امنیتی را ساختند . کار این میکروسوییچ ها بررسی درست قرار گرفتن قطعات دستگاه روی یکدیگر است و اگر حتی یکی از کوچکترین قسمت ها درست نصب نشده باشد دستگاه شروع به کار نمی‌کند . بنابراین میکروسوییچ تکنولوژی است که شما هنگام خرید آب میوه گیری باید به آن دقت کنید و جدی‌اش بگیرید.
تفاله‌ها جدا
قطعا سخت‌ترین بخش گرفتن آب میوه تمیز کردن آن همه تفاله است. تفاله ها نه تنها تمیز کردن دستگاه را سخت می‌کنند بلکه ممکن است جلوی فیلتر آب میوه را نیز بگیرند . پس حتما دستگاهی بخرید که مخزن جمع آوری تفاله‌ی آن جدا از دستگاه اصلی باشد.
شستشو
دستگاهی بخرید که تمام قسمت های آن از هم جدا شوند و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشند. این امکان، تمیز کردن دستگاه را راحت می‌کند و برای جلوگیری از تجمع باکتری ها بسیار موثر است. در بازار نوعی دیگر از دستگاه آب میوه گیری موجود است که آب میوه را به صورت پالپ دار با قطعه های میوه می‌گیرد و اگر جز طرفداران این نوع آبمیوه هستید بهتر است آن‌را خریدرای کنید.
قیمت آب میوه گیری ایرانی و چینی از 150 هزار تومان تا 300 هزار تومان و قیمت آب میوه گیری های برند های اروپایی از 250 هزار تومان تا 3 ملیون تومان در بازار موجود است که این کاملا بستگی به بودجه‌ای دارد که برای آن در نظر می‌گیرید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.