آیا می دانید اسید لاکتیک شیر باعث نرمی و شادابی پوست شما می شود و همان ماده ای است که در کرم ها و لوسیون ها استفاده می شود

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

شیر سرشار از پروتئین، کلسیم و ویتامین ب 12 است که در پیشگیری از بروز عوارض پوستی مانند خشکی، شکنندگی و اگزما نقش مهمی دارد. در اینجا به شما ماسک هایی را معرفی می کنیم که با شیر درست می شوند و برای پوست صورت مفید هستند.

  • ماسک سیب و شیر خاصیت لایه برداری روی پوست دارد و باعث شفافیت پوست می شود. یک عدد سیب را رنده و با یک لیوان شیر مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید.
  • برای اینکه پوست شما نرم شود یک تکه پارچه یا پنبه را در شیر خوب خیس کنید و آن را روی صورت خود بکشید و بگذارید به مدت نیم ساعت روی پوست تان بماند، سپس صورت خود را با آب بشویید.
  • برای نرمی پوست، یک قاشق چایخوری نمک را در دو قاشق سوپخوری شیر بریزید و هنگام خواب به صورت خود بمالید و صبح روز بعد آن را بشویید.
  • برای جوانسازی و شاداب شدن پوست می توانید از ماسک شیر و آرد برنج یا ماسک نشاسته و شیر استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری آرد برنج را با نصف لیوان شیر مخلوط کنید و هنگام خواب روی پوست تمیز خود بگذارید، در کنار آن، یک لیوان شیر نیز میل کنید. پس از جذب کامل ماسک و خشک شدن آن روی پوست، صورت را با آب سرد بشویید.
  • برای شفافیت پوست یک قاشق سوپخوری شیر را با یک قاشق چایخوری هویچ، یک قاشق چایخوری آب پرتقال و یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید به مدت 15 دقیقه روی پوست بماند، سپس آن را به خوبی بشویید.

 ###

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.