آرایش لب ها با استفاده از رژلب یکی از ارکان مهم آرایش صورت در روز عروسی و هر زمان دیگری است که می تواند زیبایی هر خانمی را بیشتر کند با این حال بعضی ها در این کار زیاده روی می کنند یعنی رنگ و حالتی به لب هایشان می دهند که بیشتر از آنکه زیبایشان کند، چهره ای مصنوعی و عروسکی از آنها می سازد.

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

آرایش لب ها با استفاده از رژلب یکی از ارکان مهم آرایش صورت در روز عروسی و هر زمان دیگری است که می تواند زیبایی هر خانمی را بیشتر کند با این حال بعضی ها در این کار زیاده روی می کنند یعنی رنگ و حالتی به لب هایشان می دهند که بیشتر از آنکه زیبایشان کند، چهره ای مصنوعی و عروسکی از آنها می سازد. ما می خواهیم به شما یاد دهیم چطور هم به لب هایتان رنگ دهید و هم کاری کنید که هیچ چیز در صورت شما جلب توجه نکند.

برای لب های رنگ پریده:

 

سراغ رنگ های مات بروید، مثل صورتی کمرنگ یا بژ روشن؛ چرا که رنگ های تیره روی لب های رنگ پریده بیش از اندازه جلب توجه می کنند؛ بنابراین چنین رنگ هایی را خیلی ملایم روی لب ها بنشانید.

برای لب های خیلی تیره:

 

رژهای پر رنگ و رژهایی با تم رنگ آبی برای شما مناسب است. رنگ های روشن روی لب های تیره خاکستری و متمایل به سیاه جلوه می کند.

لب هایی با رنگ غیریکنواخت:

 

اگر سراغ رنگ های تیره می روید قسمت داخلی لب پایین را صورتی کنید یا یک لب را رنگ روشن بزنید و لب دیگر را تیره. شما می توانید با این روش رنگ طبیعی لب های خودتان را بپوشانید و در صورت تمایل آن را برجسته تر کنید. یعنی از یک رنگ ملایم برای لب کمرنگ تر استفاده کنید و رنگ تیره تر را برای قسمت دیگر لب. برای پوشاندن این حالت اول روی قسمت کمرنگ تر لب به عنوان پایه کمی رنگ تیره بزنید و بعد رژ لب همیشگی را استفاده کنید.

راهنمای خرید رژ لب

1- اگر می خواهید رژلب به رنگ طبیعی بخرید رنگی را انتخاب کنید که یک یا دو پرده از رنگ طبیعی لب هایتان تیره تر باشد هیچ وقت رنگ روشن تر از لب های تان نخرید زیرا صورت را بی روح و بیمارگونه نشان می دهد.
2- همیشه رژلب را روی لب پایین امتحان کرده و با لب بالا که رژ ندارد مقایسه کنید.
3- موقع امتحان رژلب بهتر است هیچ آرایش و رنگی روی صورت تان نباشد.
4- مداد لب باید دقیقا به رنگ لب های تان باشد نه تیره تر. مداد لب تیره غیرطبیعی به نظر می آید و اصلا زیبا نیست.
5- می توان مداد لب را قبل از رژ لب یا بعد از آن کشید؛ هیچ قانونی در این مورد وجود ندارد.
6- مداد لب در لب بالا بهتر است کمرنگ تر از لب پایین کشیده شود.
7- قبل از امتحان رژ لب روی لب هایتان کمی پودر بزنید تا رنگ واقعی رژ را ببینید.
8- اگر می خواهید برای لباس خاصی رژ لب بخرید موقع خرید آن لباس را به تن کنید یا همراه خود ببرید و آن را در کنار صورت خود نگهدارید تا دقیقا همان رنگی را که می خواهید انتخاب کنید.

 ###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.