ازدواج با مردی که ۱۷ سال بزرگتر است

سلام. من و پسری عاشق هم هستیم که ایشون ١٧سال ازم بزرگ تر هستن. الان ٦سال هست که باهم دوستیم. آیا بخوایم ازدواج کنیم ازدواج موفقی داریم؟
پاسخ

سلام دوست عزیز 1- ازدواج تصمیم آسانی نیست. یکی از مهم ترین تصمیم های شما در زندگی است. همیشه هم ریسک های خودش را دارد. یعنی هرقدر هم بررسی کنید، کم است و باز هم گارانتی ای برای اینکه همه چیز عالی پیش برود وجود ندارد. عقل حکم می کند که در چنین تصمیمی،‌ تا جایی که می شود احتیاط کرد. یعنی وقتی خود یک تصمیم به اندازه کافی ریسک دارد،‌ ریسک های دیگر هم به آن اضافه نکرد. این را نمی گویم که بگویم با این فرد ازدواج نکنید. نه. می خواهم نتیجه بگیرم در این وضعیت خاص که شما هم دغدغه درستی دارید و به خاطر همین هم این سوال را پرسیده اید،‌ مشاوره پیش از ازدواج ضرورتی صدچندان می یابد. لابد می دانید که برای مشاوره ازدواج همراه ایشان باید به یک مشاور مراجعه کنید و او با هر دوی شما به تفصیل صحبت کند و نظرش را بگوید.

2- شما می گویید مدتهاست با هم دوست هستید. این دوستی هر مختصاتی داشته باشد،‌ برای شما تا حدی وابستگی ایجاد کرده. یعنی الان نمی توانید راحت از این رابطه بیرون بیایید. ضمن اینکه جمله تان را هم این طور آغاز کرده اید که: من و او عاشق هم هستیم. این هم اوضاع را خطرناک تر می کند. عاشق بودن، یعنی اینکه شما خیلی نمی توانید مسایل را منطقی و عقلانی نگاه کنید و احساسات غلبه دارند. ازدواج، تصمیمی نیست که آن را فقط با منطق «دوستش دارم و دوستم دارد» بگیرید. دوست داشتن اصلا برای یک ازدواج سعادتمند کافی نیست. شما سن تان را نگفته اید ولی حدس می زنم وقتی 6 سال قبل رابطه را شروع کرده اید، خیلی کم سن و سال بوده اید. این هم یعنی یک ریسک دیگر. مشاوره ازدواج را واقعا در مورد شما ضروری می بینم. موفق باشید.

لطفا کمی صبر کنید...