دختری 16 ساله هستم. تابستان قرار است با پسری 22 ساله ازدواج کنم. آیا ازدواج من درست است؟ باید چه چیز هایی را در نظر بگیرم؟ او دو سال است که می خواهد با من ازدواج کند.

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

دختری 16 ساله هستم. تابستان قرار است با پسری 22 ساله ازدواج کنم. آیا ازدواج من درست است؟ باید چه چیز هایی را در نظر بگیرم؟ او دو سال است که می خواهد با من ازدواج کند.

دکتر عزت الله کردمیرزا در مجله سپیده دانایی به این پرسش چنین پاسخ داده است؛ یکی از خطاهای جدی در ازدواج این است که دو طرف افراد شرایط سنی ازدواج را نداشته باشند. 16 سالگی سن بسیار کمی برای ازدواج است، حتی اگر سایر ملاک های ازدواج مهیا باشد. یک دسته از ملاک های ازدواج به بافت اجتماعی مربوط است؛ اینکه افراد به لحاظ سنی آمادگی ازدواج دارند یا خیر؟ خانواده ها با یکدیگر به لحاظ طبقه اجتماعی و مسائل دیگر همخوان هستند؟ افراد به لحاظ اعتقادات مذهبی چه ارتباطی با هم دارند؟ به لحاظ شرایط عمومی، فیزیکی و جسمی با یکدیگر هم خوان هستند یا خیر؟ و موارد دیگر.
دسته دیگر، تعامل دو نفر با یکدیگر است؛ این که افراد تا چه اندازه به یکدیگر احترام می گذارند و نسبت به هم چه حسی دارند؟
به نظر می رسد که در مورد شما هنوز، آمادگی سنی و فیزیکی و از سوی دیگر، آمادگی ذهنی برای به عهده گرفتن مسئولیت های اجتماعی، شکل نگرفته است. البته ممکن است افرادی هم در این سن آمادگی ازدواج داشته باشند. اما عموماً در شرایط اجتماعی حاضر دختری در سن 16 سالگی تنها فاصله خانه تا مدرسه را طی کرده و تجربه ی خاصی در زندگی ندارد! شما باید دلایل انتخاب خود را با توجه به بلوغ فیزیکی خود در نظر گرفته و آمادگی خود را برای ازدواج بسنجید. راهنمایی مکتوب در این زمینه بسیار دشوار است و بدون شک به مشاور نیاز دارید چرا که ازدواج هایی از این دست، به شدت مستعدجدایی هستند و این جدایی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.