از دل برود آنکه از دیده برفت

من پنج ماهه عقدم و از هم دوریم، نسبت به من خیلی سرده و احساسی نداره، یکی دوباری هم اومده پیشم سر زده ولی فقط در این مدت یبار بوسم کرده، وقتیم بهش میگم میگه روم نمیشه پیش خانوادم باید صبر کنی ، از نظر عاطفی اصلا چیزی نمیگه، وقتی پیام میدم مدام میگه خسته ام زود مکالمه رو قطع میکنه، بنظرتون چیکار کنم؟
پاسخ

با سلامبه شما خواننده و عضو محترم سایت نوعروس

بهترین حالت ازدواج، زمانی است که دو نفر در شروع آشنایی نسبت به هم شناخت و آرام آرام نسبت به هم عشق و علاقه پیدا می کنند.

برای این مهم یه دوره ٦ تا ٩ ماه پیشنهاد شده است که می بایست از مراحل آشنایی، خواستگاری، نامزدی و عقد عبور کرد. پس اگر شما بلافاصله عقد کردین، بخشی از مشکلی که مطرح کردین به این موضوع مربوط میشه؟!

توجه داشته باشید که بیشترین زمان به دوره قبل از عقد مربوط می شود که زوجین آماده شروع زندگی می شوند و عقد می کنند. من با این ضرب المثل که می گه دوری و دوستی، مخالفم و بیشتر به این شعر که میگه از دل برود ان که از دیده برفت موافقم.

پس می بایست دست به کار شوید و با پیگیری های عاطفی تون رابطه سازی کنید و رابطه زناشویی تون را نجات دهید. به خاطر داشته باشید که ارتباط یک مهارت است و لازم است روی مهارت ارتباطی خودتون کار کنید.

پس صرفا منتظر تماس همسر تون نمونید و از ازشون بپرسید چه زمان برای صحبت کردن مناسبه و در همون زمان ها باهاش تماس بگیرید و بهش محبت کنید. ممکنه از این ازدواج هم پشیمون شده باشه و رابطه شما نیاز به بازسازی شناختی و عاطفی از طریق مشاوره دارد.

ولی اگر خستگی ایشون از شرایط کاری یا دوری از شما یا درماندگی ناشی از ناتوانی در گرفتن عروسی است با ایشون همراهی کنید، بهش قوت قلب بدین، امیدورای بدین، ابراز احساسات کنید و نذارین از نظر عاطفی تنها بمونه.

یادتون باشه، انتقاد کردن، کنترل گری، سرزنش و تحقیر کردن افت های زندگی زناشویی هستن و به سرعت رابطه را مریض می کنند به خاطر داشته باشید که شنونده خوب بودن، گوینده را به حرف زدن تشویق می کند.

پس منتظر باشید هر جا که ایشون ابراز عاطفی کرد، بهشون واکنش مثبت نشون بدین و حتی تشویقشون کنید که شنیدن این حرف ها را دوست دارین.

به نظر من سردی عاطفی به خاطر دوری شما از هم است که اگر برای نزدیک کردن دل هاتون راهی پیدا کنید، قطعا در رابطه تون نیز موفق خواهید شد.

براتون ارزوی موفقیت و شادکامی دارم.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...