ناسالم بودن ناخن ها می تواند به دلیل شیوه های بد نگهداری از آن ها باشد که ممکن است حتی خودمان هم از انجام آن ها آگاهی نداشته باشیم اشتباهاتی که اکثر ما در مراقبت از ناخن هایمان انجام می دهیم و منجر به اشکال نازیبای آن ها می شود و حتی می تواند باعث ایجاد التهاب و عفونت در ان ها شود.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

بسیار مهم است که بدانیم چگونه و به طور مناسب از ناخن ها و دست هایمان مراقبت کنیم تا آن ها همیشه خوب به نظر برسد مانند هر مراقبت زیبایی دیگر، مراقبت از ناخن ها نیز دارای اشتباهات معمولی است که بهتر است برای سلامت و زیبایی ناخن ها از انجام آنها اجتناب کنیم پس حالا می پرسید چگونه ناخن سالم و بی عیب و نقصی داشته باشیم؟با ما همراه باشید

مرطوب نکردن
اگر ناخن هایتان خشک و شکننده است به خاطر نرم و مرطوب نکردن آن ها با روغن های مختلف استیکی از بهترین روغن ها برای این کار روغن زیتون است ناخن دست به طور طبیعی در هر ماه حدود یک هشتم اینچ رشد می کند و شما با مرطوب نگه داشتن و تقویت کردن آن باعث می شوید تا رشد طبیعی خود را حفظ کند.

گرفتن پوست اطراف ناخن
یکی از اشتباهات رایج در مورد ناخن ها گرفتن پوست اطراف ناخن است زیرا این کار نه تنها باعث ایجاد عفونت می شود بلکه سبب رشد بیشتر و ضخیم تر شدن آن نیز می شود سعی کنید همیشه آن ها را چرب و مرطوب نگه دارید تا خشک نشود این کار بسیار بهتر از گرفتن آن ها است.

تغذیه ناسالم
بزرگ ترین اشتباه پیروی از یک رژیم غذایی نادرست است. ما آنچه می خوریم هستیم پس اگر رژیم غذایی شما در وهله اول نامتعادل باشد شما دارای ناخن ها ، موها ، پوست و بدن ناسالم هستید پس بهتر است که رژیم غذایی خود را اصلاح کنید خوراکی هایی که باعث تقویت ناخن می شود معمولا دارای روی ، ویتامین ای ، وبیوتین است خوراکی هایی مثل ماهی ،تخم مرغ، روغن نارگیل و آووکادو.

برش لایه شاخی
اشتباهی که ما در مراقبت از ناخن هایمان انجام می دهیم زمانی است که بستر ناخن را بدون محافظ رها می کنیم که این کار می تواند منجر به التهاب و سرانجام عفونت بشود برای داشتن ناخن های سالم و زیبا از مرطوب کننده ها به طور منظم استفاده کنید.

اشتباهات سوهان زدن
درحالی که سوهان کشیدن ناخن ها می تواند به ظاهر زیبای ناخن کمک کند و هربرآمدگی و چاله چوله ای را بپوشاند اما سوهان کشیدن با از بین بردن لایه های زیرین باعث به وجود امدن ناخن های نازک،شکننده و ضعیف می شود. پس هرگز بیشتر از یک بار در ماه ناخن ها به عقب و جلو خودداری کنید.


لاک زدن به مدت طولانی
لاک زدن به مدت طولانی باعث می شود که شما به ناخن هایتان این اجازه را ندهید که آن ها تنفس کنند.در هر ماه یک هفته حداقل به ناخن هایتان مهلت بدهید تا نفس بکشند.همچنین فراموش نکنید که ناخن هایتان را ابتدا با لاک پایه بپوشانید و هرگز لاک را مستقیم روی ناخن خود نزنید.از لاکی استفاده کنید که به راحتی پاک می شود همچنین بعد از پاک کردن لاک ، لاک پایه را نیز با آستون پاک کنید.

جویدن و تکه تکه کردن ناخن
کاملا واضح است اگر ناخن هایتان را می جوید باید این کار را متوقف کنید مطمئنا استرس در زندگی همه ما وجود دارد اما راه حل آن جویدن ناخن هایتان نیست ضرری که به سیمای مانیکور خود می زنید اگرچه تنها نیمی از مشکل است نیمه دیگر هم مربوط به آسیب های زیرین ناخن هایتان و هم پتانسیل های سیستم ایمنی بدن تان می شود.

نزدن لاک پایه
ما می دانیم که شما مشکل زمان دارید و صرف نظر کردن از یک مرحله کم اهمیت ظاهرا روشی آسان برای صرفه جویی کردن در وقت است
نداشتن لاک پایه یک کار کم اهمیت نیست و در وقت تان صرفه جویی نمی شود بلکه در مانیکور بعدی تان بیشتر باعث میشود ناخن هایتان بشکند بستر ناخن هایتان ظاهرا لکه لکه شود و مانیکورتان سریع تر لب پر شود به علاوه روکش پایه حاوی مواد مغذی مهمی است که ناخن هایتان به آن ها احتیاج دارد.

تکان دادن شیشه لاک
به جای تکان دادن شیشه لاک که ممکن است موقع انجام این کار هوا زیر آن برود شیشه را عمودی نگه دارید و بین دو دست تان به صورت لوله ای بچرخانید تا مایع صافی از آن بیرون بیاید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.