تغییرات هوا اصول خانه داری را تغییر می دهد ، در تابستان به دلیل گرما بایستی اصولی متفاوت از زمستان و فصل سرد سال را پیش بگیرید .

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

تحریریه نوعروس / میترا شکری: درست است که خانه داری در تمام فصول خانه داری است. اما گرما و سرمای هوا یک مقداری اصول خانه داری را تغییر می دهد. این روزها که تابستان را پشت سر می گذاریم باید چند اصل را رعایت کنیم. اصولی که در بقیه ی سال شاید نتوانیم آنها را انجام رعایت کنیم.

یخچال را پر کنید:
یک ضرب المثل معروف داریم با این مضمون که «جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت بود؟» این مثل قدیمی در تابستان بیشترین کاربرد را دارد. به زنان خانه دار یادآوری می کند که آذوقه ی زمستان شان را جمع کنند. درست کردن مربا، شربت، فریز کردن انواع سبزی، پاک کردن باقالی و نخود و ... همه مواردی هستند که بهتر است شما در فصل تابستان آنها را به خاطر بسپارید و انجام شان بدهید تا در زمستان خیال تان راحت باشد.

خانه داری تابستانی

توری بزنید:
تابستان فصلی است که آدم دوست دارید پنجره های خانه اش را باز بگذارد تا کمی هوا رد و بدل شود. برای اینکه حشرات مزاحم تان نباشند قبل از رسیدن فصل تابستان بهتر است تمام پنجره های تان را با توری بپوشانید و اگر چند سال قبل این کار را کرده اید، هر سال آن را ترمیم کنید تا حشرات ریز نتوانند داخل خانه ی شما شوند.

شستشوی فرش و ملحفه:
ما عادت کرده ایم فقط عید ها خانه تکانی کنیم در حالیکه اگر یک وعده از این خانه تکانی را بگذاریم برای تابستان هم می توانیم از خورشید و گرما استفاده کنیم همه اینکه خیال مان بابت شلوغی قالیشویی ها راحت باشد و با خیالی آسوده فرش های مان بدهیم قالیشویی تا آنها را تمیز تحویل مان بدهند.

خانه را خوشبو کنید:
گرما ممکن است باعث شود شما عرق کنید. زمانی که با عرق وارد خانه می شوید یا کفش های تان را از پای تان در می آورید ممکن است بوی شما در خانه تا ساعت ها بماند در حالیکه خودتان حمام رفته اید و انتظار دارید همه جا خوشبو باشد. برای اینکه در تابستان خانه تان را خوشبو نگه دارید کافیست یک آبپاش را پر از آب کنید، به آن مقداری روغن معطر اضافه کنید و روزی چند بار آن را در خانه تان اسپری کنید.

باغبانی و گلکاری:
اگر تا الان به این فکر نیفتاده اید که برای خودتان باغچه ی کوچکی ترتیب بدهید، اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. وقتی در خانه گل و گلدان وجود داشته باشد نشاط شما برای زندگی بیشتر می شود. حالا که حال آب و هوا خوب است و نور خورشید حسابی گیاهان را سر حال می آورد بهتر است استارت ساخت یک باغچه ی کوچک آپارتمانی را بزنید و باغچه ی وخودتان را بسازید و از باغبانی در روزهای گرم تابستان لذت ببرید. در روزهای تابستان سعی کنید روی میز نهارخوری یا میزهای دیگر در خانه تان حتما گل تازه بگذارید و از دیدن زیبایی و بویی که در فضا پخش می کند لذت ببرید.

درز گیر نصب کنید:
در تابستان حتی یک باد خنک ساده هم نعمتی است. برای اینکه هوای سرد خانه تان که با زحمت کولر و چیلر آن را مهمان خانه تان کردید به راحتی از لا به لای درزها بیرون نرود و زحمت و هزینه تان به باد نرود قبل از رسیدن تابستان و روشن کردن کولر، خانه تان را درزگیری کنید تا هم هوای تازه خانه تان بیرون نرود و هم اینکه حشرات موزی نتوانند از لا به لای درزها وارد خانه تان بشوند.

ضیافت بیرون از چهاردیواری:
حتی اگر در آپارتمان زند گی می کنید، شب های تابستان بالای پشت بام یا حیاط تان سفره ای بیندازید و خودتان را مهمان شام یا عصرانه ای دلچسب کنید. این شب ها در هوای مطبوع تابستان قطعا برای شما به یادمانی خواهد بود.

خانه داری تابستانی

فرش ها را جمع کنید:
اگر تمام خانه تان با فرش پوشیده شده بهتر است در تابستان تعداد فرش ها را کم کنید تا خان تان خلوت تر به نظر برسد. خلوتی خانه در تابستان حس خنکی را به آدم منتقل می کند. فرش های تان را جمع کنید و حس خنک شدن را با راه رفتن روی سنگ ها و سرامیک تجربه کنید. اگر علاقه ای به زمین خالی ندارید لازم نیست تمام فرش ها را جمع کنید، همین که از تعداد آنها کم کنید کافیست.

تزئینات دریایی:
صدف ها، سنگ ها، مرجان ها و ... جزو تزئینی هایی هستند که به عنوان تزئینات دریایی در فروشگاه ها به فروش می رسند. در تابستان کمی از این تزئینات به خانه تان بیاورید و حس آرامش دریا را به زندگی تان منتقل کنید.

خانه داری تابستانی

پرده ها را عوض کنید:
###برای اینکه خانه ها دید نداشته باشند یا اتلاف انرژی صورت نگیرد معمولا در خانه از پرده های ضخیم استفاده می کنند. برای اینکه در تابستان نور خورشید به خانه تان بتابد و محیط را ضد عفونی کند و شما بتوانید از خاصیت های آن استفاده کنید بهترین کار این است که از پرده های حریر استفاده کنید و پرده های ضخیم تان را برای روزهای زمستان نگه دارید.###

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.