بارداری طبیعی با وجود بزرگ بودن تخمدان ها

سلام خانوم دکتر من تخمدانهام خیلی بزرگ هست امکان باردار بودن طبیعی برایم هست یا اینکه عمل کنم اگه عمل lvf را انجام بدهم چند درصد نتیجه میگیریم
پاسخ

با سلام

حدود ۱۰-۱۵ درصد زوج‌ها نابارور هستند و در اغلب موارد نیاز است از روش‌های کمک باروری -که در اصطلاح علمی به آن‌ها (Assisted Reproductive Techniques)ART می‌گویند- استفاده شود.

در روش آی یو آی (IUI) اسپرم‌های مرد پس از اماده سازی درازمایشگاه مرکز ناباروری توسط کاتتر لوله‌ای باریک وارد رحم خانم می‌شوند. در IVF و ICSI، تخمک خانم با اسپرم همسر در خارج از بدن، در محیط آزمایشگاه باهم ترکیب می‌شوند و پس از لقاح، جنین حاصله در داخل رحم خانم گذاشته می‌شود.

تفاوت IVF و ICSI در نحوه لقاح یافتن تخمک است.

در IVF اسپرم در معرض تخمک قرار داده می‌شود تا خودش وارد تخمک شود درحالی‌که در ICSI اسپرم با سوزن مخصوص به داخل تخمک وارد می‌شود.

در حال حاضر همه موارد به شکل تزریق داخل سیتوپلاسمی داخل سلول اووسیت یا تخمک انجام میشود. ICSI مخفف کلمه Intra Cytoplasmic Sperm Injection است که ترجمه فارسی آن تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم است.

در تمام مواردی که شرایط رسیدن اسپرم به تخمک در رحم فراهم نباشد مانند بسته بودن لوله‌های رحمی، چسبندگی‌های حفره لگنی، تعداد کم اسپرم و تحرک پایین اسپرم از روش ICSI استفاده می‌شود. میزان موفقیت این روش برای هر انتقال جنین در مراکز درمان ناباروری، بر اساس شرایط و وضعیت اسپرم و تخمک و سن خانم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

با توجه به شرایط گوناگون، میزان موفقیت در هر بار انجام عمل انتقال جنین متفاوت است و معمولاً حدود ۴۰ درصد می‌باشد.

سوالات دیگرتان را نیز می توانید در کلینیک نوعروس مطرح کنید.

موفق باشید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

لطفا کمی صبر کنید...