توصیه هایی از «رندی فنولی»، یکی از مشهورترین طراحان لباس عروس دنیا را برای خرید لباس عروس جدی بگیرید

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

اگر دنبال لباس عروسی رویایی هستید و نمی‌دانید چطور پیدایش کنید ، این مطلب را از دست ندهید. این توصیه‌ها، نه پیشنهادات ما بلکه ریزه‌کاری هایی است که «رندی فنولی» از مشهورترین طراحان لباس عروس از گروه لباس شب TLC در کتاب پرفروش خود «همه چیز راجع به لباس است» با همه عروس‌های دنیا در میان گذاشته است.

خیلی از عروس‌های امروزی حتی اگر جشن مفصل و آنچنانی نگیرند و دلشان بخواهد که خیلی ساده به خانه بخت بروند، باز از پوشیدن لباس سفید عروس نمی‌گذرند و دلشان می‌خواهد، شیک‌ترین لباس عروسی که می‌توانند را تهیه کنند و چند تا عکس خوب و حرفه‌ای در یک آتلیه تخصصی بگیرند. خب انتخاب لباسی که هم شیک و برازنده باشد و هم به اندام و هم به رنگ پوست عروس بیاید، انتخاب چندان راحتی نیست. اگر دنبال لباس عروسی رویایی هستید و نمی‌دانید چطور پیدایش کنید یا اگر می‌خواهید با فوت و فن‌های کوزه‌گری این کار آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید. این توصیه‌ها، نه پیشنهادات ما بلکه ریزه‌کاری هایی است که «رندی فنولی» از مشهورترین طراحان لباس عروس از گروه لباس شب TLC در کتاب پرفروش خود «همه چیز راجع به لباس است» با همه عروس‌های دنیا در میان گذاشته است.

1. داستان شخصی خودتان را داشته باشید

دوست دارید لباس عروستان چه احساسی در شما ایجاد کند؟ دلتان می‌خواهد وقتی مهمانان در روز جشن، شما را در لباس عروس می‌بینند چه فکری بکنند و چه نظری داشته باشند؟ دوست دارید عروسی سنتی،‌مدرن، کلاسیک، شیک یا متفاوت باشید؟ شاید هم دوست دارید، با پوشیدن لباس پر زرق و برق و لوکس کمی خودنمایی کنید؟ اول تکلیفتان را با خودتان راجع به این بخش معلوم کنید و بعد من قول می‌دهم که بتوانید بهترین لباس عروس متناسب خود را پیدا کنید.

2. بودجه‌تان را مشخص کنید

وقتی بودجه‌‌تان مشخص شد و فهمیدید که دقیقا قرار است چقدر برای برگزاری مراسم ازدواجتان خرج کنید و برای هر بخش چقدر هزینه کنید، به همین بودجه بچسبید و حتی برای یک ثانیه هم که شده ولش نکنید! به این ترتیب می‌دانید که باید دنبال چه لباسی بگردید و دیگر وقتتان را در مزون‌های مختلف بیهوده تلف نمی‌کنید. البته شاید بد نباشد یک تلورانس 10-15 درصدی را برای خرید لباس عروس در نظر بگیرید چون ممکن است لباسی پیدا کنید که همان انتخاب رویایی‌تان باشد، اما چون کمی از بودجه اصلی‌تان گران‌تر است، از خریدش منصرف شوید.

3. تا یک هفته مانده به عروسی صبر نکنید

فرایند انتخاب، سفارش دوخت، پرو مجدد همراه کفش عروس و... معمولا بین 6 تا 8 هفته طول می‌کشد پس خرید لباس را به روزهای آخر که سرتان هم خیلی شلوغ است موکول نکنید. بهترین حالت این است که جوری برنامه‌ریزی کنید که 10 روز مانده به عروسی، لباس‌تان را تحویل بگیرید و چند ساعتی آن را در منزل تن کنید تا قلقش کاملا دستتان بیاید.

4. موقع خرید لباس عروس را بر اساس اندامی که در حال حاضر دارید، انتخاب کنید نه اندامی که می خواهید، داشته باشید

وقتی می‌خواهید لباس عروسی‌تان را بخرید باید، چیزی را انتخاب کنید که متناسب با اندام شما باشد؛ مثلا لباس‌های تنگ و چسبان به درد کسانی که اندام گلابی‌شکل دارند نمی‌خورد و آنها که بالاتنه‌ای چاق دارند بهتر است لباسی با بالا تنه بلند نپوشند. البته یادتان باشد که قرار نیست فقط یک مدل لباس به شما بیاید و هیچ انتخاب دیگری نداشته باشید. در مزون‌های عروس، لباس‌های متفاوتی برای اندام‌های مختلف وجود دارد بهتر است در این بخش به نظرات کارشناسانی که در مزون‌ها هستند، توجه کنید.

5. بدون پرو لباس نخرید

قطعا هیچ عروسی راضی به این کار نمی‌شود ولی یادتان باشد که این مسله هیچ ربطی به این ندارد که لباس انتخابی ممکن است کوتاه، بلند، تنگ یا گشاد باشد، قضیه حسی است که از پوشیدن یک لباس عروس در نوبت اول به شما دست می‌دهد.

6. اصول تناسب را از یاد نبرید

موقع خرید لباس عروس، کفش و دسته گلتان علاوه بر اینکه به شکل اندام و نوع آن توجه می‌کنید، نسبت‌ها را هم مد نظر داشته باشید. نسبت میان کمر به باسن، کل دست به بدن و... از جمله موارد مهمی است که باعث می‌شود لباسی به شما بیاید یا نیاید، صرف نظر از اینکه چقدر برایش هزینه کرده‌اید.

7. هر کسی نظری دارد، مطمئن شوید نظر خودتان هم شنیده می‌شود

موقع خرید لباس عروس 20-30 نفر را همراه خودتان به مزون نبرید و هربار که لباسی را پرو می‌کنید فوری عکسش را برای نیمی از فامیل و دوستان نفرستید و نظرخواهی نکنید چون فقط و فقط گیج‌تر می‌شوید و اصلا یادتان می‌رود که خودتان چه لباسی دوست داشتید. موقع خرید فقط 2 تا از صمیمی‌ترین دوستان یا اقوامتان را که البته آدم‌هایی رک هستند و در این زمینه تجربه دارند با خودتان همراه کنید.

8. لباسی بخرید که قالب تنتنان باشد

هیچ منظره‌ای بدتر از این نیست که عروسی در طول مراسم ازدواجش دائم بالای لباس بدون آستینش را نگه داشته باشد که مبادا پایین بیاید یا با سجاق یقه درگیری داشته باشد و... از همان ابتدا لباسی انتخاب کنید که قالب تنتان باشد تا مجبور به تغییر و دستکاری لباس نشوید.

9. بدون تور سر، فقط دختری زیبا در لباسی سفید خواهید بود

خیلی از عروس‌ها وقتی تور را روی سرشان می‌گذارند و محکمش می‌کنند می‌گویند تازه احساس عروس بودن بهشان دست داده است. پس انتخاب تور سر مناسب که با لباس عروسی‌تان هماهنگ باشد و به شما هم بیاید، یکی از نکات تکمیلی است که نباید به همین راحتی‌ها از کنارش بگذرید.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.