اگر درگیر رابطه ای هستید اما حس می کنید از بودن در این رابطه حس و حال خوبی ندارید، قطعا شما در رابطه ی دو نفره ای هستید که یک طرفه است.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تحریریه نوعروس / میترا شکری: عشق مثل جاده ی دو طرفه است / عشق مثل قایقی است که و پارو دارد و اگر یک نفر پارو نزند، قایق غرق می شود / عشق مثل دو چرخه ی دو نفره ایست که اگر یک نفر پا نزند، دوچرخه به سختی حرکت می کند. از قدیم الایام عشق را به هر چیزی که تشبیه کرده اند دو طرفه بوده و همه ی عشق های یک طرفه سرانجام شان نابودی بوده و جدایی. عقب نشینی میکند. اما و اگرهای این رابطه را با هم مرور می کنیم تا بهتر این افراد را بشناسید.

عقب نشینی می کند
یکی از نشانه های آدمی که به شما عشق نمی ورزد این است که وقتی در برابر عشق و محبت شما قرار می گیرد سریع عقب نشینی می کند و دچار ترس می شود. این آدم ها از صمیمیت می ترسند و وقتی با عشق شما روبرو می شوند از ترس فرار می کنند. اعتماد کردن به این آدم ها بسیار سخت است و اگر دوست دارید رابطه تان را با او ادامه بدهید، باید حتما به روان درمانگر مراجعه کنید.
اگر طرف مقابل تان پذیرفت مشکل دارد و همراه شما برای مشاوره آمد می توانید به او اعتماد کنید اما اگر زیر بار مشاوره نرفت یقین بدانید علاقه ای به ادامه ای ارتباط با شما ندارد.

الویتش شما نیستید
اگر در تعامل با فردی هستید که برای ندیدن و تماس برقرار نکردن با شما مدام بهانه می آورد، بهتر است همه چیز را نگذارید پای اینکه آن فرد سرش شلوغ است و مشکلاتی دارد، یقین بدانید که شما الویت آن فرد نیستید. ممکن است فردی هفته ای یک روز مشغله ی زیادی داشته باشد و شما هم در جریان جزییات سر شلوغی های او باشید اما اگر همیشه برای شما بهانه می آورد و برای هر کاری به جز کارهای مربوط به رابطه‌ تان وقت می گذارد بهتر است به یک طرفه بودن رابطه‌ تان شک کنید. در رابطه هایی که معمولا یک نفر مدام پیگیر طرف مقابل است هم ممکن است بوی یک طرفه بودن به مشام برسد.

آیا عشق تان یک طرفه است؟

ازدواج نمی کنم
یک گروهی از آدم ها هستند که ادعا می کنند طرف مقابل شان را دوست دارند و اتفاقا برعکس آنهایی که عقب نشینی می کنند خیلی از دوست داشته شدن لذت می برند. این آدمها به طرف مقابل شان اجازه می دهند که دوست شان داشته باشد، به آنها عشق بورزند و همیشه کنارشان باشند اما خودشان در واقعیت طرف مقابل را دوست ندارند و برای ارضا شدن حس دوست داشته شدن شان است که اجازه می دهند شما دوست شان داشته باشید.
در این مواقع ممکن است شما حس کنید در یک رابطه ی رمانتیک و جذاب هستید، در حالیکه چیزی که با آن روبرو هستید همان جاده ی یک طرفه ی دوست داشتن است. این افراد در مقابل اظهار علاقه ی شما برای تشکیل زندگی مشترک فقط یک جمله تحویل تان می دهند. می گویند :« من عاشقت هستم اما نمی توانم با تو ازدواج کنم». اگر به فکر تشکیل خانواده هستید بهتر است خودتان را از این رابطه بیرون بکشید و دنبال زندگی با ثبات تری باشید.

سرد و گرم
یک عده آدم دیگر وجود دارند که استاد سرد و گرم کردن رابطه هستند. این ها چند ماه در سال را نزدیک و گرم و صمیمی هستند و چند ماه دیگر انگار نه انگار که شما را می‌ شناختند. این افراد آدم را حسابی سر در گم می کنند. یکبار این احساس را به شما می دهند که فرد ایده آل رویاهای شان هستید و یکبار دیگر آنقدر شما را از زندگی نا امید می کنند که حد و حصر ندارد. دوری کردن از این آدم هایی که تکلیف شان با خودشان هم مشخص نیست برای شما بهترین راه است.

حس عاطفی به شما ندارد
آدم هایی که در یک رابطه قرار دارند حس عاشقانه شان را با کلمات و لمس به دیگری نشان می دهند. اگر فردی که با او در یک رابطه هستید اصلا نزدیک شما نمی شود و برای برقراری ارتباط با شما از کلمات محبت آمیزی استفاده نمی کند، بهتر است علاقه اش به خودتان را بازنگری کنید. در مقابل اگر فردی که با او در ارتباط هستید، فقط به تماس فیزیکی فکر می کند و هیچ کلام عاطفی بین شما رد و بدل نمی شود هم یقین بدانید در رابطه ی نادرستی هستید.

آیا عشق تان یک طرفه است؟

هدایای دم دستی
در مناسبت های مختلف افرادی که با هم در رابطه هستند، شروع می کنند به کادو دادند و کادو گرفتن. اگر شما جز افرادی به حساب می آیید که از یک ماه قبل به فکر خریده هدیه ی مناسب هستید اما طرف مقابل تان یک ساعت مانده به دیدارش با شما دم دستی ترین چیز ممکن را می خرد، بهتر است رابطه تان را بازنگری کنید و اگر واقعا در رابطه ی اشتباهی هستید از آن بیرون بیایید.

برای خودش برنامه می ریزد
زنان و مردانی که رابطه ی یک طرفه را تجربه می کنند معمولا اعتقادی به مشورت کردن با یکدیگر ندارند و ترجیح می دهند بدون در نظر گرفتن طرف مقابل شان برنامه ی مهمانی، ورزش،‌کوهنوری و سفر بریزند. این افراد اصلا به خودشان زحمت وقف دادن با شرایط طرف مقابل را نمی دهند و همیشه توقع دارند همه چیز و همه کس در اختیار شادی و خوشحالی آنها باشد. این رابطه ها هم جز رابطه های یک طرفه هستند.

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.