برای خرید جهیزیه معمولا خانواده ها بودجه ی مشخصی را در نظر می گیرند که این بودجه بر اساس میزان توان آن خانواده مشخص می شود

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس / میترا شکری: برای خرید جهیزیه معمولا نوعروسان و خانواده های شان بودجه ی مشخصی را در نظر می گیرند که این بودجه بر اساس میزان توان آن خانواده مشخص می شود. برای کسانی که بودجه ی زیادی برای این کار در نظر نگرفته اند پیشنهاد جالبی داریم که به شما این امکان را می دهد که قسمت اعظم جهیزیه تان را با 10 میلیون تومان خریداری کنید. البته در این جهیزیه باید از تعدادی وسیله ی غیر ضروری اجتناب کنید. شما برای شروع زندگی تان فقط به همین چیزهایی که گفتیم بسنده کنید و در ادامه با هدایای جهازبرون، پاتختی و مراسم پا گشا خانه ی تان را حسابی پر و پیمان کنید. البته به این مسئله هم دقت کنید که وسایلی مانند سرویس صوتی، لوستر همه پای آقا داماد است و خیلی از خانواده ها رسم دارند سرویس چوب یا خرید دو وسیله ی برقی بزرگ را هم به آقا داماد می سپارند. اگر شما هم این رسم را دارید که کلی جلو می افتید.

وسایل برقی: چهار میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان

این روزها وسایل برقی زیادی برای خرید جهیزیه وجود دارد اما تعدادی از آنها معمولا دکوری هستند و هیچوقت استفاده نمی شوند. برای اینکه بر اساس بودجه ی 10 میلیونی تان خرید مناسبی داشته باشید بهتر است از خرید وسایلی مانند غذاساز، زنده برقی، سرخ کن، چرخ گوشت، چای ساز و ... صرفنظر کنید.
در این پکیجی که قرار است برای شما معرفی کنیم یخچال فریزر 20 فوت با قیمت یک میلیون و 100هزار تومان، ماشین لباسشویی با قیمت یک میلیون و 150هزار تومان، گاز یک میلیون تومان، پلوپز 150 هزار تومان، زودپر 150 هزار تومان، آبمیوه گیری 130 هزار تومان، ساندویچ ساز 80 هزار تومان، جاروبرقی 350 هزار تومان، اتو 100 هزار تومان، مایکروفر 540 هزار تومان قیمت دارند. البته ما سعی کردیم مواردی را معرفی کنیم که از نظر کیفیت نمره ی قابل قبولی گرفته اند. خیلی از ما فکر می کنیم خرید وسایل ایرانی کار درستی نیست اما جالب است بدانید وسایل برقی کشور ما به خیلی از کشورها صادر می شود و این نشان می دهد کیفیت مناسبی دارند.

با 10 میلیون تومان چه جهزیه ای میتوانید بخرید ؟

وسایل آشپزخانه: 2 میلیون تومان

کتری و قوری، سرویس قابلمه، قاشق و چنگال، سرویس نهار خوری، سرویس پلاستیک، پارچ و لیوان، سرویس چای خوری، جای ادویه، سرویس پا سماری، سرویس چاقو، رنده، کفگیر ملاقه، دستمال، سرویس دم کنی، تی، شربت خوری، بستنی خوری و ... را اگر از بازار بزرگ تهران بخرید، قطعا با مبلغی زیر 2 میلیون تومان می توانید آنها را تهیه کنید. لیستی که برای خرید وسایل آشپزخانه برای تان نوشتیم شاید به نظرتان کم باشد اما اینها ضروری ترین وسایلی هستند که شما برای شروع زندگی تان لازم دارید و بعدها حسابی فرصت این را دارید که خانه تان را پر از وسیله های غیر ضروری کنید و با شریک زندگی تان هر آنچه که دوست دارید بخرید. زمان خرید سرویس پلاستیک به این نکته توجه کنید که این روزها خیلی از وان های بزرگ در خانه ها استفاده نمی شود و لازم نیست حتما چندتا وان بزرگ بگیرید که در نهایت باید آنها را در انباری تان بیندازید.

بقیه وسایل : 3 میلیون تومان

رخت خواب (سه دست 400هزار تومان)، مبلمان (راحتی 6 نفره 800 هزار تومان)، میز دو نفره نهار خوری (250 هزار تومان)، مینی بوفه (250 هزار تومان)، جا کفشی (80 هزار تومان)، پرده ی حریر ساده (200 هزار تومان)، فرش (ماشینی 700 هزار تومان)، ملحفه (یک توپ 100 هزار تومان)، شمع و وسایل تزئینی (120 هزار تومان). اگر خرید تخت یکی از الویت های شماست، بهترین توصیه ی ما این است که یک تخت بدون پاتختی و دراور بخرید که قیمتش تقریبا می شود 600 هزار تومان. برای صرفه جویی در درست کردن رخت خواب بهتر است خودتان دست به کار شوید و ملحفه بدوزید و برای خودتان رختخواب درست کنید و آن را به بیرون نسپارید چون هزینه اش برای تان زیاد یم شود. دوخت پرده هم از دیگر کارهایی است که خودتان می توانید انجام بدهید. کافیست پارچه را بخرید، بالای آن را نوار پرده بدوزید و اطرافش را تو بزنید. پرده تان برای نصب آماده است بدون اینکه هزینه ی زیادی برای آن در نظر گرفته باشید.

با 10 میلیون تومان چه جهزیه ای میتوانید بخرید ؟

فرعی ها را کادو بگیرید:اینها وسایل اصلی شما هستند. حتما با خودتان می گویید ساعت وظروف و پتو و بعضی از چیزهای دیگر را چه کنیم؟ برای آنها هم راهی داریم. شما دو مراسم دارید که اعضای خانواده برای شما هدیه می آورند. هدایایی که می توانند قسمت عمده ای از زندگی شما را تامین کنند. یکی مراسم جهاز بران و دیگری پا تختی.

به خانواده و دوستان نزدیکی که دارید و از شما می پرسند چه چیزی لازم داری؟ راستش را بگویید و از آنها بخواهید چیزهایی که لازم دارید را برای شما بیاورند. با این کار به جای اینکه یکسری وسایل بدون استفاده و شبیه هم گیرتان بیاید می توانید وسایل ضروری خانه تان را تامین کنید.

یک زندگی طولانی
بعد از اینکه مراسم ازدواج تان را گرفتید و سر خانه و زندگی خودتان رفتید، حسابی برای اینکه چیزهای جدید به خانه تان اضافه کنید وقت دارید و می توانید قبل از بچه دار شدن و در عرض مدت کوتاهی که درگیر دید و بازدیدها و پاگشا توسط فامیل هستید خانه تان را حسابی تکمیل کنید. پس قبل از عروسی خیلی به خودتان و همسرتان سخت نگیرید.

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.