چیدمان مبل در ساختار منازل امروزی نقش مهم و قابل توجهی دارد. به دلیل اینکه جای مهمی در منازل به مبل اختصاص پیدا میکند باید بدانید که چگونه مبل ها را بچینید و با قالی و پرده ست کنید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

اندازه و مدل مبل
قبل از چیدمان مبل باید اندازه و مدل مبل‌تان را با توجه به متراژ خانه‌تان خریداری کنید. باید مبل‌های‌تان را طوری انتخاب کنید که فضایی برای عبور و مرور برای‌تان باقی بماند و همه‌ی خانه به مبدل تبدیل نشود. در این صورت به جای اینکه خانه‌تان زیبا شود، خانه‌تان بیشتر شبیه به یک سمساری می‌شود. بین مبل‌های شما باید تقریبا سه فضا برای رفت و آمد در نظر گرفته شود تا عبور و مرور با مشکل مواجه نشود
برای اینکه چیدمان مناسب و درستی داشته باشید قبل از اینکه مبل‌هایتان را به خانه بیاورید، روی یک کاغذ نقشه‌ی خانه‌تان را با عددهای کوچکتر بکشید، مبل ها را در آن بچینید و مشکلاتی که دارد را برطرف کنید تا وقتی مبل‌های به خانه‌تان رسید مشکلی پیش نیاید. برای آپارتمان‌هایی که کمتر از 70 متر هستند بهتر است مبل‌های ال با طول حداکثر 180سانتی متر انتخاب کنید. اگر خانه‌ی تان بزرگ است و مشکلی ندارید بهتر است این میزان را تا دو متر یا کمی بیشتر بالا ببرید. مبل‌های ال از آنجایی که به کنج خانه می چسبند فضای کمتری را اشغال می‌کنند اما مبل های دیگر معمولا فضای بیشتری لازم دارند تا به خوبی کنار هم قرار بگیرند.

میز و مبل هماهنگ باشد

اگر مبل‌های شما به شکل مستطیل یا مربع هستند، بهتر است در انتخاب عسلی دست روی میزهایی بگذارید که همین شکل هندسی را دارند. برای مبل‌های گرد یا به اصطلاح (ال) باید حتما از میزهای دایره یا بیضی استفاده کنید. این تناسب شاید در نگاه اول خیلی به چشم نیاید، اما اگر انتخاب نادرست کنید و آنها را خانه‌تان بچینید قطعا فضای نامتقارنی را تجربه خواهید کرد. میزهای عسلی را به گونه‌ای در میان مبل‌های تان قرار بدهید که استفاده کردن از آن برای همه‌ی افرادی که دور مبل نشسته‌اند راحت باشد. زمان چیدن مبل‌ها صمیمیت را از خاطر نبرید، بهتر است مبل‌ها را طوری بچینید که فاصله ی افراد برای گفت و گو بیشتر از یک متر نباشد. مبل ها خیلی دور از یکدیگر قرار نگیرند چون صمیمیت را از بین می‌برد و به جای اینکه افراد دور هم باشند، هر کدام یک طرف لم می‌دهند و فرصت یک دور همی جذاب از شما گرفته می‌شود.

درست بچینید
اگر اهل تلویزیون دیدن و لم دادن روی مبل‌ها هستید و زندگی رویایی‌تان این است که کنترل به دست جلوی تلویزیون بخوابید، بهتر است مبل برگ‌تان را روبروی تلویزیون بگذارید و یک عمر خیال خودتان را راحت کنید. اگر مبل‌تان از دو تکه‌ی دو نفره و یک تکه یک نفره تشکیل شده است، یکی از دونفره‌ها را جلوی تلویزیون بگذارید، و بقیه را به طرفین بچینید. در کنار مبل یک نفره برای اینکه فضای خالی زیادی ایجاد نشود، یک عسلی به همراه آباژور بگذارید.
اگر مبل‌هایتان از یک مبل سه نفره، یک دو نفره و دو عدد دو نفره تشکیل شده است همانطور که گفتیم بزرگترینش را روبروی تلویزیون بگذارید، مبل دو نفره را در یکی از سمت‌ها و دو مبل یک نفره را کنار هم بگذارید. اگر مبل‌های شما به جای مبل‌های تک نفره دارای صندلی‌های تک نفره هستند بهتر است آنها را کنار هم قرار بدهید و بگذارید هر کدام از مهمان‌هایتان که راحت هستند، آنجا را برای نشستن انتخاب کنند.

 

   

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.