شاید برای خیلی‌ها عجیب برسد، اما برگزاری جشن عروسی همانقدر که برای ما خوشایند است، می‌تواند به محیط زیست اطرافمان صدمه بزند!

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

شاید برای خیلی‌ها عجیب برسد، اما برگزاری جشن عروسی همانقدر که برای ما خوشایند است، می‌تواند به محیط زیست اطرافمان صدمه بزند! شاید اصلا به این قسمت از قضیه فکر نکرده بودید و حفظ محیط زیست را تنها در گروی آشغال نریختن و انجام به موقع معاینات فنی خودرو و ... می‌دانستید! شاید بد نباشد راه و رسم برنامه‌ریزی مراسم عروسی دوستدار محیط زیست را به شما هم یاد بدهیم تا اگر دلتان خواست تجدید نظری در برخی از بخش‌های مراسم ازدواجتان بکنید. در ضمن نگران نباشید؛ این کار نه تنها گران تمام نمی‌شود ، بلکه در بعضی موارد صرفه‌جویی هم هست.

لباس‌ عروس

هرعروسی دوست دارد درروز ازدواجش بهترین باشد. اما شما با چشم‌پوشی ازالیاف مصنوعی که تحت شرایط نامطلوب وغیر ایمن تهیه شده‌اند هم می توانید بهترین باشید.اگرازآن گروه عروس‌ خانم‌هایی هستید که در هر شرایطی به طبیعت وکره زمین و حفظ سلامت آن می‌اندیشند، فکرتهیه وخرید یک لباس عروس جدیدرا کناربگذارید و ازیک خیاط حرفه‌ای بخواهید که دستی به لباس عروسی یکی از دوستان و آشنایانتان بکشد وآنرا برای شما به روز کند. اصلا شاید بد نباشد سری به مزون‌های قدیمی لباس عروس بزنید و آلبوم‌هایشان را ورق بزنید ممکن است فروشگاه‌هایی پیدا کنید که لباس‌های فوق‌العاده زیبا باطرحهای کلاسیک رابرای فروش گذاشته‌اند. تهیه چنین لباسهایی به این معنا است که هیچ کار یا وقت اضافه‌ای برای طراحی ودرست کردن آنهاصرف نخواهدشد وشمامی توانید تمام انرژی و صد البته پول تان رابرای به روزکردن لباسی بگذارید که برای کس دیگری بسیار خاطره‌انگیز ودوست‌داشتنی بوده است. در سایر کشورها در برخی از مزون ها لباس های عروسی هایی با الیاف طبیعی عرضه می شوند شما هم شاید بتوانید با مشورت با یک خیاط قهار و تهیه پارچه هایی تهیه شده از الیاف طبیعی، لباس عروسی زیبا و منحصر به فرد داشته باشید.

غذاو پذیرایی در جشن عروسی

برای تهیه منوی غذای مراسم عروسی تان به غذاهای ارگانیک ومحلی روی آورید.

دسته گل عروس

زمانی که مشغول انتخاب گل برای مراسم عروسیتان هستید،انواع خارجی، وارداتی وخارج ازفصل راکنار بگذارید و دنبال گل‌هایی بروید که با قیمت مناسب‌تردرگلفروشی‌های محلی عرضه می‌شوند. با این کار هم در زمان و پول و هم در بنزین صرفه‌جویی می‌کنید. به گل‌فروش مورد نظرتان بگویید که از فم مخصوص برای تازه نگداشتن گل‌ها استفاده نکند چون این موارد شیمیایی برای محیط زیست مخرب هستند. به جز دسته گل عروس، برای سایر موارد می‌توانید گل‌های کاشته شده در گلدان را سفارش دهید و به این ترتیب تا مدتها پس از پایان عروسی هم از وجودشان بهره‌مند خواهید شد.

دعوت از مهمانها

ازفرستادن کارت‌های دعوت وپاکت‌های کاغذی خودداری کنید تاقدمی هرچند کوچک برای جلوگیری ازقطع شدن چند تا ازمیلیون‌ها درختی که هرسال برای تهیه کاغذ ازبین می‌روند، بردارید. به جای کارت دعوت های کاغذی می‌توانید از روش‌های الکترونیکی که سریع‌تر هم هستند، استفاده کنید. در نهایت اگر تصمیم گرفتید که مهمانانتان راباکارت دعوت کنید،ازکاغذهای قابل بازیافت یا بامبواستفاده کنید.

 

سالن برگزاری جشن عروسی

برای برگزاری جشن ازدواجتان از فضاهایی استفاده کنید که زیبایی طبیعت رابه نمایش می‌گذارند. شما می‌توانید مراسمتان رادرفضای باز،باغ یا محلی که درخت وگل‌های طبیعی دارد، برگزارکنید تابه تزیین کمتری هم احتیاج داشته باشید. اگرچنین امکانی وجودنداشت به دنبال هتل‌ها وسالن‌هایی بگردید که ازمحصولاتی که برای محیط زیست مخرب نیستند،استفاده می‌کنند.تاجایی که ممکن است ازظروف معمولی به جای ظروف یکبارمصرف استفاده کنید؛چراکه پلاستیک واقعا برای محیط زیست مضراست.

 

دکوراسیون

باخیال راحت سراغ اجاره تمام وسایل،میزوصندلی‌ها وظرف‌هایی بروید که برای برگزاری جشن تان به آنها نیازدارید؛چراکه به محض پایان مراسم، شرکت مورد نظر این وسایل رابه شخص دیگری اجاره می‌دهد واین چرخه "بازیافت واستفاده مجدد" انجام خواهدشد. ازوسایل طبیعی وقدیمی برای تزیین سالن و عوض کردن حال و هوای مراسم استفاده کنید. لیوان‌هاوگلدان‌های قدیمی می‌توانندبه زیباترشدن چیدمان ودکوراسیون مراسم کمک کنند. همچنین استفاده ازمیزهای چوبی وسنگی که نمادی ازطبیعت هستندهم می‌توانندبه زیبایی فضا بیفزاید.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.