آراسته و زیبا نگه داشتن صورت برای هر خانمی به ویژه عروس خانم ها بسیار مهم است اما در این روزهای گرم حفظ آرایش و آراستگی صورت چندان هم کار راحتی نیست البته آرایش های کم و طبیعی در این گرما کمی دوام می آورند اما همین آرایش کم هم اصولی دارد تا مبادا روی صورت بیش از اندازه جلوه کند و ظاهر ناخوشایندی به پوست دهد.

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

آراسته و زیبا نگه داشتن صورت برای هر خانمی به ویژه عروس خانم ها بسیار مهم است اما در این روزهای گرم حفظ آرایش و آراستگی صورت چندان هم کار راحتی نیست البته آرایش های کم و طبیعی در این گرما کمی دوام می آورند اما همین آرایش کم هم اصولی دارد تا مبادا روی صورت بیش از اندازه جلوه کند و ظاهر ناخوشایندی به پوست دهد.
به گزارش مجله سیب سبز، بابی براون که در میان مشاوران زیبایی یکی از چهره های سرشناس است خودش عاشق آرایش های تابستانی است. خانم براون می گوید: من همیشه عاشق رنگ پوست برنزه ام و در نوجوانی هم تلاش زیادی کردم که به آن برسم. حتی گاهی در نوجوانی در اتاق مادرم را روی خودم قفل می کردم و یک عالمه از برنزه کننده اش را به خودم می زدم. در حال حاضر با توجه به خطرات آفتاب ترجیح می دهم فقط از برنزه کننده هایی که نیاز به نور خورشید ندارند برای به دست آوردن رنگ پوستی که همیشه آرزویش را داشتم، استفاده کنم.

فقط ضد آب

اگر بخواهید سیاهی ها و حلقه های زیر چشم همچنین لک های پوستی را بپوشانید بهتر است سراغ کانسیلرهای ضد آب بروید تا با عرق کردن پوست به راحتی پاک نشوند، چون در غیر این صورت با پاک شدن کانسیلر، رنگ یکنواخت پوست هم خراب می شود. یادتان باشد مواد آرایشی پودری و ضد آب خیلی ترکیب خوبی نمی دهند و استفاده همزمان آنها نمی تواند در زیبایی چهره شما در این گرمای تابستانی نقشی داشته باشد.

کرم پودر خشک انتخاب بهتری است

کرم پودر خشک برای تابستان که معمولاً پوست کمی چرب تر می شود، مناسب است و در بسیاری از مواقع این کرم پودر بر کرم پودر چرب و مایع ارجحیت دارد چون حمل آن راحت است؛ نمی ریزد و شما می توانید آن را در کیف آرایش، همراه خودتان داشته باشید. همچنین در ساخت این کرم پودر، از مواد مات و بدون جلایی استفاده شده است که چربی مازاد پوست را جذب می کند. البته پنکیک مات برای تابستان بسیار مناسب است چون برق ناشی از چربی پوست را می گیرد. از این پنکیک می توانید فقط روی نقاط چرب پوست مثل پیشانی، بینی و چانه استفاده کنید.

پودری بهتر است یا کرمی؟

برنزه کننده های آرایشی چندین نوع مختلف دارند؛ یکی پودری و دیگری کرمی یا ژلی که پودری بین آرایشگران طرفداران بیشتری دارد چون سریع و تقریبا بدون اشتباه است و انتخابی خوب برای پوست های معمولی تا چرب است. توصیه می شود از یک برس کوتاه و نرم برای مالیدن این برنزه کننده ها در جایی که نور آفتاب به طور طبیعی به صورت، پیشانی، گونه ها، بینی و چانه شما می خورد، استفاده کنید، البته اگر پوستی خشک دارید یا اگر می خواهید پوست تان مرطوب به نظر برسد، از کرم آن استفاده کنید. ژل برنز کننده رنگی صاف و یکدست به شما می دهد و برای پوست های بسیار چرب مناسب است. از انگشت یا اسفنج های آرایشی برای به کار بردن کرم یا ژل برنزه کننده استفاده کنید.

اگر می خواهید دور چشم های تان سیاه نشود...

قبل از آرایش چشم، روی پلک خود پودر پنکیک بزنید تا آرایش روی آن تثبیت شود. با این کار چربی پوست گرفته می شود و پوست آماده می شود تا سایه روی آن زده شود. سعی کنید به جای سایه های کرمی از سایه های پودری استفاده کنید؛ چون سایه های کرمی معمولا حاوی کرم های نرم کننده هستند و دوام زیادی ندارند. همچنین بهتر است از خط چشم های ژله ای و مایع ضد آب استفاده کنید که روی پوست پخش نمی شوند و مثل چسب روی پوست می چسبند، به ویژه برای روزهای گرم تابستان بسیار مناسب هستند. در هوای مرطوب و گرم، این نوع خط چشم جایگزین بسیار مناسبی برای مداد چشم است.

رنگ دار بگیرید

برای یکنواخت کردن رنگ پوست تان در تابستان، بهتر است از مرطوب کننده رنگ دار استفاده کنید که حاوی جاذب های محافظت کننده در برابر آفتاب SPF هم باشد، البته این SPF حتما باید بالای 20 باشد تا یک محافظت حداقلی را از صورت شما به عمل آورد.

چه رنگ پودری برای این روزها مناسب است

وقتی در مورد نوع برنزه کننده تصمیم گرفتید، حالا رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ روشن، متوسط یا تیره، در این مورد براساس اینکه چگونه به صورت طبیعی برنزه می شوید، انتخاب کنید. برای مثال اگر زیر نور خورشید، پوست شما قهوه ای طلایی می شود، رنگ برنزه متوسط برای شما بهترین است. بیشتر برنزه کننده هایی که رنگ طبیعی دارند، معمولا قهوه ای متمایل به قرمز هستند، درست مثل پوستی که زیر آفتاب برنزه شده باشد. سعی کنید از برنزه کننده هایی که رنگ شان به نارنجی می زند، استفاده نکنید؛ اینها روی هر پوستی مصنوعی به نظر می رسند.

###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.