اگر می خواهید عروسی زیبا با پوستی لطیف و صاف باشید این توصیه ها را به خاطر بسپارید

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

«وای خدا این اسپری برنزه منو شبیه هویج کرد» یا «آخه آدم چقدر باید بدشانس باشه که دو روز مونده به عروسی جوش بزنه»، یا حتی «من با این پوست خشک چیکار کنم» و... همه و همه شکایت‌هایی هستند که ممکن است شما به عنوان یک عروس جوان داشته باشید یا از زبان عروس‌خانم‌های دوروبرتان، شنیده باشید. در اینجا 10 توصیه مهم آرایشگرها به عروس‌ها را برایتان آورده‌ایم تا بدانید که در چند هفته، چند روز و چند ساعت باقی مانده به مراسم چه بکنید و چه نکنید.

1. پوستتان را بیش از حد برق نیندازید

شما عروس هستید نه چراغ چشمک زن! پس قرار نیست که در مراسم ازدواجتان بیش از حد برق بزنید. یادتان باشد محصولات آرایشی که پوست را برق می‌اندازند ، حاوی نوعی فلز معدنی به نام میکا هستند که موقع عکس انداختن درخش بیش از حدی ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند عکستان خراب شده و غیر طبیعی به نظر برسد. کمی پودر براق کننده روی پلک بالا و استخوان بالای گونه کافی است. لطفا در این زمینه زیاده روی نکنید!

2. آبرسانی به پوستتان را جدی بگیرید

اگر دلتان می‌خواهد پوستتان در روز عروسی درخششی طبیعی داشته باشد بهتر است از چند ماه مانده به مراسم، به شکل جدی آب رسانی به آن را در برنامه روزانه‌تان قرار دهید. در ضمن یادتان باشد که فرقی نمی‌کند که پوستتان از چه نوعی است چون همه پوست ها برای حفظ سلامت، سفتی و درخشندگی خود به آب دارند و البته بعضی‌ از پوست‌ها به کمی هم روغن طبیعی نیازمندند.

3. بیش از حد پودر نزنید

پودر، چربی را به خودش جذب می‌کند پس پوشاندن پوستتان با لایه ضخیمی از پودر باعث می‌شود که از وقتی آرایشتان تمام شد تا پایان مراسم حالتی شبیه کیک مانده و بیات پیدا کرده و حالتی کسل و خسته به صورتتان بدهد. اگر آرایشگر بیش از حد به صورتتان پودر زده به او تذکر دهید و خودتان هم در طول مراسم دائم به پوستتان پودر نزنید چون این کار کمک چندانی به چرب نشدن آن نمی‌کند. در عوض اگر نمی‌خواهید پوست صورتتان در طول مراسم چرب شود و برق بزند، بهتر است از دستمال‌های چربی‌گیر آرایشی استفاده کنید.

4. دو رنگ نشوید!

هرچند که برنزه کردن پوست به ویژه با دستگاه‌های مخصوص ممکن است سلامت پوستتان را به خطر بیندازد ولی اگر تصمیم گرفته‌اید که در روز عروسی برنزه باشید و قرار است پوستتان را به روش طبیعی و زیر نور آفتاب برنزه کنید، یادتان باشد که باید گردن، گوش‌ها و البته محل رویش موها را نیز برنزه کنید و گرنه پوستتان دو رنگ شده و توی ذوق می‌زند. البته برای این کار استفاده از پودرهای برنزه‌کننده کفایت می‌کند و نیازی به آفتاب دادن گوش‌ها نیست!

5. مراقب وسواس لایه‌برداری باشید

اگر از آن دسته عروس‌هایی هستید که خیلی از پوستشان راضی نیستند، می‌توانید با استفاده از لایه‌بردار های مختلف ظاهر پوستتان را بهتر کنید ولی بهتر است از لایه برداری بیش از حد به ویژه در یک ماه آخر باقی مانده به مراسم جدا پرهیز کنید. چون این کار باعث می‌شود که پوست آبش را از دست بدهد و دیگر آرایش روی صورتتان نخوابد.

###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.