تاریخچه ارتباطی نامزد زندگی: بایدها و نبایدها

سلام. یه سوال داشتم ازتون. میخام با یه خانمی دارم که بهش علاقه دارم ازدواج کنم. چجوری بفهمم که قبلا با کسی رابطه داشته؟ چجور ازش بپرسم که بهش بر نخوره؟ یعنی حدس میزنم که قبل من با کسی بوده.
پاسخ

ضمن عرض سلام و احترام خدمت شما خواننده محترم سایت نوعروس،

از این که با ما در مسائل مهمتان مشورت می کنید خوشحالیم.

به آگاهی تون می رسونم که برای ازدواج متغیرها یا مولفه های بسیار زیادی وجود دارد که برخی خیلی مهم و بعضی کم اهمیت تر است؟!

مثلا درباره این سوال شما که چطوری بفهم نامزد ازدواجم قبلا رابطه داشته است یا نه؛ باید گفت که مساله مهم شکل گیری اعتماد است نه گذشته ارتباطی یک فرد.

در اینجا بد نیست یک اشاره هم به مثلث عشق در نظریه استرانبرگ بشه که میگه برای ازدواج سه پایه تعهد، صمیمیت و شور و اشتیاق لازم است و اگر تعهد و صمیمیت رشد کند به همراهش اعتماد هم شکل می گیرد و رابطه با اعتماد به هردو اطمینان خاطر هم می دهد.

پس اگر شما به این فرد اعتماد پیدا کرده باشین، شاید منظورتون این است که ایا فرد مورد نظر شما در رابطه های قبلی اسیب دیده یا خیر؟ که می توان از طریق ازمایش های جسمی و روانی به این مساله پی برد،

ولی اگر فقط این مساله از نظر اخلاقی براتون مهمه، می توانید

١- از خودش بپرسید و بهش اعتماد کنید

٢- در مورد ایشان دست به تحقیق بزنید و

٣- تا زمانی که از این لحاظ خیالتون راحت نشده ازدواج نکنید.

البته لازم به ذکر که من در مشاوره های قبل از ازدواج، پرسش هر سوالی جز مسایل مربوط به رابطه های قبلی را مجاز می دونم، ولی تاکید دارم که در گذشته ارتباطی همدیگه کنجکاوی نکنید؛

چون به تحقیق ثابت شده دادن اطلاعات در این زمینه نه تنها به صمیمیت کمکی نمی کند که ذهن را نسبت به شکل گیری اعتماد اسیب پذیر می کند.

پس از نظر مشاوره بهتر است که نفهمید این خانم قبلا با کسی رابطه داشته است و یا بهتر است بفهمید این فردی که هم اکنون روبه روتون است می تواند فرد مناسب زندگی شما (و برعکس شما برای ایشون) باشد یا خیر؛

به قول دکتر شریعتی قرار نیست همه چیز را برای هم بگید، ولی هر چه را می گویید راستش را بگید.

در انتها پیشنهاد می کنم برای ازدواج حتما از مشاوره قبل از ازدواج استفاده کنید.

موفق باشید

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...