جذاب ترین و پرطرفدارترین بخش آرایش، مربوط به چشم است با این حال در عین حال سخت ترین هم هست، به همین دلیل هر روز انواع مختلف لوازم آرایشی برای راحت تر کردن کار وارد بازار می شود و همین تنوع زیاد گاهی گیج کننده است.

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

جذاب ترین و پرطرفدارترین بخش آرایش، مربوط به چشم است با این حال در عین حال سخت ترین هم هست، به همین دلیل هر روز انواع مختلف لوازم آرایشی برای راحت تر کردن کار وارد بازار می شود و همین تنوع زیاد گاهی گیج کننده است. این در حالی است که با آگاهی از کاربرد هر کدام نه تنها کار آسان تر می شود بلکه نتیجه بهتری هم به دست می آید.

خط چشم ژله ای:

مواد آن مثل ژله است و خیلی زیباست، بیشتر روی پلک و برای آرایش حرفه ای مناسب است.

خط چشم مایع:

این خط چشم در 2 جنس پلاستیک و معمولی ساخته می شود؛ پاک کردن پلاستیک راحت تر است، چون با نوک انگشت برداشته می شود، اما براق و معمولی یا مات دوام بیشتری دارد.

خط چشم جامد:

برای آرایش های بادوام بسیار مناسب است؛ از قلم موی ظریف مخصوص خط چشم که از پیش مرطوب شده استفاده می شود و رنگ های مختلفی دارد.

مداد چشم:

خیلی ها برای راحت بودن، از مداد به عنوان خط چشم استفاده می کنند اما دوام زیادی ندارد. مداد چشم در رنگ های مختلف تولید می شود.

خط چشم ماژیکی: 

مثل ماژیک است و خیلی زود هم خشک می شود و استفاده راحتی دارد، در رنگ های مختلف هم تولید می شود.
هنگام استفاده از مداد خط چشم، دهان تان را کمی باز نگه دارید تا عضلات چشم تان شل شوند. به این ترتیب کشیدن خط چشم راحت تر شده و نیازی نیست که پوست پلک را بکشید. تا جایی که می توانید خط چشم تان را نزدیک به مژه هایتان بکشید تا از به وجود آمدن خط سفید بین مژه و خط چشم جلوگیری کنید.

###

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.