جدایی از او برایم خیلی سخت است!

پرسش : دختری 23ساله هستم و با پسری 20 ساله دوستم عاشقانه دوسش دارم و حاضرم برای رسیدن بهش همه کار انجام بدم برای همین عقلانی فکر کردن و جدایی برام خیلی سخته، این آقا وضع مادی خوبی نداره اما خیلی مهربونه و پاک و صادق. البته کمی هم بچه لجباز اما ویژگی‌های خوبش بی نهایته من اگه تا سن 29 ،30 صبر کنم که این آقا 26 ،27 سالش بشه، ممکنه زندگیه خوبی داشته باشیم حس میکنم دیگه هیچکس پیدا نمیشه به اندازه اون دوسم داشته باشه و ممکنه علاقشو تو این چند سال از دست بده؟ اینکه اهل خیانت نیست و همیشه هوامو داره خیلی بیشتر باعث شده به ازدواج باهاش فکرکنم، اونم اول میگفت ازدواج اما الان بعد 1سال میگه که ممکنه بخاطر من فرصتهای ازدواجتو از دست بدی و بعد که من بیام خواستگاری پدرت راضی نشه، چون میگه تو با من به جایی نمیرسی چون وضع کار و درسش معلوم نیست هنوز. حالا موندم به پاش بمونم و دوستی رو ادامه بدم یا قطع کنم رابطه رو؟ اون میگه الان قطع کنیم تا من برم سر زندگیم و سرو سامان بگیرم. اینم بگم که ما یکساله دوستیم و تو این یکسال کامل شناختمش. اهل دروغ، خیانت و تنوع طلب نیست اما کمی عصبیه ولی بازم میگم جدایی برام سخته خانوادمم که فعلا نمیدونن. اما احتمالا مخالفند بخاطر سن کمش و فعلا هم کار نداره و دانشگاه اصلا واحد پاس نمیکنه.
پاسخ

پاسخ: من با صراحت نظرمو میگم و امیدوارم شما هم بتونین با قاطعیت تصمیم بگیرین: از نظر من، این رابطه مطلقا بی سرانجامه و هر چه سریع تر باید تموم بشه. دلایل زیادی وجود داره اما حداقل 2 دلیل رو من ذکر می کنم:
1- صرف نظر از همه مسایل دیگه، احتمال اینکه این آقا تو سن 20 سالگی به حدی از بلوغ عقلانی که لازمه ازدواجه رسیده باشه، فوق العاده کمه. مطمئنا ایشون خودشون این مساله رو نمی پذیرن چون الان احساس عاشقانه ای به شما دارن، اما فارغ از وجود شما تو زندگیشون، آیا ایشون تصمیمی برای ازدواج تو این سن و سال داشته؟ ممکنه بگین می تونین تا چند سال دیگه صبر کنین؛ اون وقت من به شما میگم که این هیچ تفاوتی با ازدواج نداره وقتی خودتون رو به هم متعهد بدونین و همه فرصت های دیگه رو از دست بدین.
2- خودتون به جمله های خودتون دقت کنین: «حاضرم برای رسیدن بهش همه کار انجام بدم. برای همین عقلانی فکر کردن و جدایی برام خیلی سخته...» این جمله ها خیلی خطرناکن دوست عزیز. ازدواج مهم ترین قراردادیه که تو زندگی تون با کسی امضا می کنین. آیا شما یه مانتو رو با چشم های بسته می خرین که حالا می خواین با چشم های بسته ازدواج کنین؟ وقتی خودتون اذعان دارین که عاقل بودن براتون سخته، یعنی در واقع چشم هاتونو بستین.

###

لطفا کمی صبر کنید...