برای خانه تکانی اتاق ها برنامه منظمی داشته باشید تا با سرعت و دقت بیشتری کار ها را تمام کنید

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

برای داشتن خانه ای تمیز و مرتب باید برنامه منظمی برای پاکیزه کردن بخش های مختلف خانه داشته باشید. این راهنما به شما کمک می کند تا اتاق ها را در مدت زمان کوتاهی برق بیندازید.اتاق خواب، مخصوصا اتاق خوابهای امروزی که کوچک هستند معمولا پر از وسیله می شوند. نظافت مناطقی از اتاق خواب مثل زیر تخت ها و کمد، همیشه به خانه تکانی موکول می شود. تمیز کردن این بخش بیشتر از چیزی که فکر می کنید وقت می گیرد. به این ترتیب عمل کنید.

 

کمدها

کمدها مهمترین بخشهای اتاقهای خانه از نظر نظافت هستند و تمام سال جور هم ریختگی کل خانه را می کشند و حالا وقت آن است که تمیزشان کنید. برای تمیز کردن کمدها مطمئن ترین راه این است که از اول آن را کاملا خالی کنید. با این روش می توانید در مورد هر لباس اضافه یا کهنه بهتر تصمیم بگیرید. برای اینکه آشفته نشوید، کمدها را یکی یکی خالی کنید. کمد رختخواب ها را اول از همه خالی کنید. مهمان های نوروزی به رختخواب نیاز دارند؛ ملحفه ها، رو تشکی ها و روبالشی های کثیف را جدا کنید و بشویید و باز سر جایشان بگذارید. رختخواب ها را به همان ترتیبی که از آنها استفاده می کنید، در کمد بچینید و آنهایی که استفاده بیشتری دارند را بالاتر بگذارید.
###کمد لباسها را هم خالی کنید. لباسهای کثیف را بشویید. لباسها و کفشهای کهنه را کنار بگذارید. اگر لباس یا کفشی دارید که دیگر دوستش ندارید و هنوز قابل استفاده است، می توانید آن را به نیازمندان هدیه کنید. لباسهای زمستانی را هم باید کنار بگذارید و لباسهای بهاره را از کمد بیرون بیاورید و جای آنها بگذارید. لباسها را طبقه بندی کنید تا دسترسی به آنها راحت باشد. لباس های مهمانی را عقب تر بگذارید و لباسهایی که بیشتر از آنها استفاده می کنید را جلوتر. مانتوها را می توانید سمت دیگر کمد بگذارید. لباسهای روشن را در کاور بگذارید و در کمد بچینید. کت و شلوارها را هم همینطور.حالا نوبت به کمد وسایل می رسد. تمام وسایلی که در کمد جا داده اید را بیرون بیاورید، تمیز کنید و بعد از تمیز کرد کمد، دوباره در آن بچینید.

تختخواب

در قدیم کسانی که از تشک پنبه ای استفاده می کردند، آنها را قبل از عید به پنبه زن می دادند تا پنبه ها را خالی کند و دوباره در تشک جا بدهد اما حالا بیشتر تشکها از الیاف ساخته می شوند. اگر روی تشک تان ملحفه کشیده اید، ملحفه را جدا کنید و بشویید. تمام روبالشی ها را هم باید بشویید. پتو و لحافها را می توانید به خشکشویی بدهید. ماشــین های لباسشویی 7 کیلویی می توانند پتو بشویند اما سنگینی پتو، ماشینهای کوچکتر را خراب میکند.

کف

باید حتما تخت ها را بردارید و زیر آنها را تمیز کنید. اگر وسیله ای زیر تخت هست، آن را هم بردارید و تمیز کنید. درست مثل اتاق پذیرایی اگر کف اتاقخواب موکت است با جاروبرقی و برس و اگر سنگ یا سرامیک است، با دستمال یا اسکاچ آن را تمیز کنید. دیوارها را هم تمیز کنید.

تزئینات

تمام قاب عکس ها، میز تحریر، میز توالت، پریزها و باقی وسایل را با دقت تمیز کنید. کشوهای دراورها را خالی کنید و درست مثل بخش کمد، وسایل اضافه را دور بریزید و بقیه را بعد از تمیز کردن دوباره در کشوها بچینید. لوازم آرایشی که تمام شده یا خشک شده را دور بریزید.
اگر لازم است، می توانید تغییری در دکوراسیون اتاق بدهید تا برای عید آماده باشید.می توانید با برنامه ریزی درست بخش های مختلف منزلتان را با سرعت و دقت تمیز کنید و خیال تان راحت باشد که در آخر کار چیزی را فراموش نکرده اید.

###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.