دوران نامزدی ، شیرین ترین دوره زندگی متاهلی است . دوره آشنایی و شناخت زوجین از یکدیگر . این دوره، وقتی که به درستی و با شفافیت در مورد همه مسایل گفتگو شود میتواند به محکم شدن رابطه و پیوند زن و مرد در زندگی مشترک آینده شان کمک کند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

چقدر شبیه هم هستید؟
دراولین ملاقات ها و برخوردها ظاهر ما بیشترین جاذبه و دافعه را می تواند در فرد مقابلمان ایجاد کند،شما به عنوان یک عروس خانم در اولین نشست ها و مهمانی هایی که برای آشنایی بیشتر خانواده ها ترتیب داده شده است حتما آراسته و کمی رسمی حاضر می شوید و بدون شک خانم های خانواده آقای داماد هم رسمی تر از همیشه در این دیدارها لباس میپوشند،اما شما باید به جزئیات دقت کنید ،مهم برند و قیمت لباس افراد خانواده نامزدتان نیست،مهم تر این است که هم سلیقه باشید البته که به معنای مطلق نمی شود هم سلیقه باشید ،در واقع شما میتوانید از نوع پوشش آن خانواده به طور نسبی با سلیقه و روحیاتشان آشنا شویید.

مثلا به کفش هایشان دقت کنید،به زیور آلاتی که استفاده میکنند،حتی به میزان آرایش چهره شان …
مجلسی و خانومانه یا ساده و اسپرت پوش ،شما با این خانواده از لحاظ ظاهری چقدر اشتراک دارید ؟دقت کنید.


زیرک باشید
از حس های زنانه تان کمک بگیرید و زیرک باشید، هوشیاری و دقیق بودن همیشه میتونه بهترین راهنمای شما باشه،مثلا به طرز نگاهشان دقت کنید، کنجکاوانه نگاه میکنند ؟
می خواهند شمارا بیشتر بشناسند یا به دنبال عیب در شما میگردند؟
نگاه آدم ها از حرفهایشان صادقانه تر است، نوع نگاهشان را تشخیص دهید تا از حس درونی شان مطلع شوید.

زیرک باشید و کشف کنید از کجا خرید میکنند،اگر در این امر مشترک بودید که عالیست،اما اگر سلیقه تان در خرید متفاوت بود،باید محترمانه برخورد کنید،چه از شما بالاتر باشند چه شما در سطح بالاتری قرار داشته باشید،نباید اجازه بدهید که این موضوع شما را از خانواده آینده تان دور کند و در چشم آنها دختری اهل تفاخر و ظاهر بین جلوه کنید ،اگر هم برعکس،به نظر شما خانواده نامزدتان دقیقا این اخلاق را داشتند باید خودتان را آماده کنید تا با خانواده ای اهل پز زندگی کنید.
شما در مرحله آشنایی هستید و هنوز هیچ تعهدی در کار نیست،پس خوب ببینید و بشنوید و حس کنید تا بتوانید بزرگترین و درست ترین انتخاب را برای مابقی زندگی و خوشبخت شدن بگیرید.


مردها را هم ببینید
شما چند نفر از آقایونی که در اطرافتان هستند را میشناسید که منظم و تمیز باشند و به تیپشان اهمیت بدهند؟

خصوصا مردهای متاهل؟!
سلیقه و ظاهر مردها در ۹۰ درصد مواقع قبل از ازدواج در دستان مادرشان و بعد از ازدواج به لطف همسرانشان است ،پس ظاهر مردهای یک خانواده همان سلیقه زنهایشان است …

تمییزی کفش ها،خط اتو لباس ها،ست بودن رنگ پیراهن با کت و شلوار و حتی بوی عطرشان همه و همه در محاصره یک زن است،پس به مردها هم نگاه کنید و با روحیات همسرانشان بیشتر آشنا شوید…
نکته ۱: اگر بین تیپ و سلیقه زن ها با مردهایشان تفاوت زیادی بود،باید به این موضوع پی ببرید که مردهای این خانواده کمی در مقابل تغییر سخت هستند و شاید در مواقعی بی توجه به خواسته های همسرشان،پس خوب چشم و گوشتان را بازکنید و نامزدتان را در این مورد امتحان کنید تا بهتر تصمیم گیری کنید.

نکته ۲: فرض را بر این میگیریم که خانواده نامزدتان از لحاظ ظاهری و سلیقه با شما وجه تشابهی ندارند ،اما در کل خانواده خوبی هستند و رفتارهای انسانی دارند و بعد از چند جلسه رفت و آمد به این نتیجه رسیده اید که مرد آینده تان را پیدا کرده اید ،اما نگران ظاهر و تیپ او هستید …

این یک تجربه است که بیشتر زن های متاهل به آن واقفند،مردها بعد از مدتی به سلیقه همسرشان لباس میپوشند،حال بعضی ها بعد از یک ماه و بعضی ها بعد از ۵ سال،اما بلاخره مردی میشنوند که شما میپسندید…مطمئن باشید.


  


میزان پوششتان را مشخص کنید
هر کس با توجه به اصول و اعتقادات شخصی و خانوادگی ای که دارد نوع و میزان پوششی را انتخاب میکند.
حال پیش آمده است که با فرد و خانواده ای اشتراکات اعتقادی دارید، اما در میزان پوشش متفاوت عمل کرده اید و این موضوع تا زمانی که ۲ طرف به انتخاب هم احترام بگذارند ،مشکل محسوب نمی شود.
اما در زمان ازدواج این موضوع اگر به درستی حل نشود بعد ها به مشکل حادی تبدیل می شود،مخصوصا اگر خانواده نامزدتان پوشش خاصی مد نظرشان باشد و شما مثل آنها نباشید…
پس جنگ اول به از صلح آخر …


بفرمایید،تعارف نکنید
هنگام صحبت کردن خانواده ای که تصمیم دارید عضو جدیدی از آنها بشوید ،به لغات و طرز صحبت کردن و لحنشان خوب گوش کنید،یادتان که نرفته ،قرار است زیرک باشید و از جزئیات به نتیجه کل برسید…
- چقدر اهل تعارف هستند؟
- هیجانات یا ناراحتی هایشان را چطوری وبا چه کلماتی بروز میدهند؟
- در مورد احساساتشان حرف میزنند؟
- مثلا اگر از غذایی خوششان نیاید چگونه نشان میدهند؟
- وقتی مهمان سفره هایشان هستید چقدر تعارف میکنند و چگونه از شما پذیرایی میکنند ؟
- خانم هایشان بیشتر در چه خصوص صحبت می کنند؟
- زن ها، مردها را در مباحث سیاسی و اقتصادی همراهی میکنند؟
- وقتی در مورد خریدها و روزمرگی شان صحبت میکنند پز میدهند و به رخ هم میکشند یا فقط “شرح ما وقع “میکنند ؟

در این مسائل چقدر با شما و سبک زندگی تان هم خوانی دارند و شما تا چه حد می توانید با این رفتارها کنار بیایید و شبیه آنها شوید یا اصلا به تفاوت ها احترام بگذارید و مسالمت آمیز زندگی کنید؟

نکته : مسلما با چند جلسه کوتاه و مهمانی رسمی نمی توان دقیق به اخلاق و روحیات یک خانواده پی برد و برای دانستن بعضی مسائل باید عضوی از آن خانواده شد ،اما شما قرار است عامل ادامه نسل بشر باشید و فرزند تربیت کنید،پس مسائل را موشکافانه بررسی کنید و به قولی عاقلانه ازدواج کنید،عاشقانه زندگی …


چیدمان خانه را ببینید
وقتی به منزل پدری یا خواهر و برادر نامزدتان دعوت میشوید بدانید که بهترین موقعیت است تا بیشتر با سلیقه و سبک زندگی این خانواده آشنا شوید،دکوراسیون و چیدمان خانه ها یکی از بهترین گزینه ها برای شناخت بهتر افراد آن خانه است،پس این مهمانی ها را جدی بگیرید.

غیر ممکن است که سلیقه شما و خانواده تان با خانواده ای که به تازگی با آنها آشنا شده اید کاملا یکسان باشد،اما اگر فاصله سلیقه ها بیش از حد باشد مطمئن باشید که راهی سخت در پیش دارید ،مگر اینکه شما و خانواده نامزدتان اهل زندگی مسالمت آمیز باشید و به سلایق یکدیگر احترام بگذارید …
که البته باید هم همین طور باشد ،اما متاسفانه در بیشتر زندگی ها خودخواهی ها و احساس برتری باعث از بین رفتن صمیمیت و گاهی باعث از هم پاشیدگی یک زندگی میشود.چه غذایی دوس دارید ؟
این همه طعم و رنگ و بو برای سلیقه های مختلف آفریده شده است تا هر کس بر حسب سلیقه از خوراکی ها لذت ببرند. شما و نامزدتان هم مثل بقیه حق انتخاب دارید که از بعضی غذاها بیشتر لذت ببرید و بعضی از طعم ها را نپسندید و اینجا هم درک متقابل و احترام به خواسته طرف مقابلتان حرف اول را می زند .

پس اگر خانواده جدیدتان غذاهای سنتی را بیشتر میپسندند لزومی ندارد که شما آنها را قانع کنید که غذاهای بین المللی و فست فودها طعم جالب تری دارند،فقط میتوانید از این شناخت برای آینده و پذیرایی بهتراز آنها استفاده کنید .
دقت کنید چون غذاهای مورد علاقه و دستپخت یا حتی طرز چیدن میز پذیرایی ،تعارفات معمول حین سرو غذا ،همه و همه به شما کمک میکند تا بیشتر با روحیه این خانواده آشنا شوید.

البته تفاوت دراین فاکتورها (نشانه های ظاهری، میزان پوشش،لحن صحبت و سلیقه در دکوراسیون …) زمانی اهمیت می یابند که خانواده ها بخواهند این وجه تمایز را بزرگ و برجسته کنند و در پی ایراد گیری از هم برآیند،چون افرادی بوده اند که با دنیایی تفاوت در بسیاری از مسائل با هم ازدواج کرده اند و خوشبخت شده اند ،زیرا احترام به یکدیگر و درک متقابل را در پیش گرفته اند.
پس اختلاف سلیقه تاجایی که کسی را آزرده خاطر نکند و حرمت ها حفظ شود ،هیچ لطمه ای به آرامش و خوشبختی کسی نمی زند.
هر چند که بعضی از افراد ارزش تحمل مخالفت ها و صرف نظراز بعضی خواسته ها را در زندگی دارند ،اما فقط بعضی از افراد…

این مسائل گفته شد تا شما در دیدارها و برخوردهای اولیه با خواستگار و خانواده اش به همه چیز دقت کنید و کاملا با توجه و آگاهانه تصمیم بگیرید.

 

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.