این خوراکی ها را از برنامه غذایی تان حذف کنید تا بتوانید سلامت و با تناسب اندام زندگی کنید

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

چند غذایی که بهتر است از برنامه غذایی خود حذف کنید را فهرست کرده ایم. برای مضر بودن این خوراکی ها هم دلیل و مدرک کافی ارائه کرده ایم. اما هرکدام تبصره ای هم دارد.

 

شیرینی های مصنوعی

همراه غذای تان معمولا چه نوشیدنی  را انتخاب می کنید؟سودا؟ ماءالشعیر؟ یکی از انواع نوشابه ها و آبمیوه هایی که قفسه های سوپرمارکت را رنگین کرده اند؟ برای عصرانه یا میان وعده چه خوراکی را انتخاب می کنید؟ آب نبات؟ بیسکویت های کرمی؟ یا ...؟ به نظرتان این خوراکی ها سالم هستند؟


چرا خطرناک است؟
نوشیدنی ها و خوراکی های حاوی شیرینی مصنوعی با ترکیب های شیرین کننده ای مانند سوکرالوز، آسپارتام، اسسولفامK و نئوتام شیرین می شوند. این ترکیب ها به طور مستقیم روی DNA اثر گذاشته و باعث تخریب آن می شود.
علاوه براین، مصرف این شیرین کننده ها باعث اختلال در متابولیسم، اضافه وزن، اختلال های عصبی، فراهم کردن زمینه ابتلا به بعضی بیماری ها، اختلال در هضم و گوارش، سردرد، استرس و اضطراب و التهاب سلولی و ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش می شوند.


راه حل:
مصرف خوراکی ها با شیرینی مصنوعی باید به حداقل رسیده و به تدریج از سبد غذایی خانواده حذف شوند. برای نوشیدنی ها، انواع طبیعی مانند دوغ، دمنوش و درباره شیرینی ها، خوراکی ها با شیرینی طبیعی مانند انواع خرما، توت و ... جایگزین شوند.

                   

 

 

نان فانتزی

اصلا مگر می توان هات داگ را بدون نان فانتزی تصور کرد؟ محال است، باکلاس نیست! اما این رفتار باکلاس می دانید چه پیامدهایی در پی دارد؟
چرا خطرناک است؟
همه نان های فانتزی که به نان سفید یا ماشینی معروف هستند، به جز تعداد کمی از آنها که ادعای داشتن سبوس را دارند و رنگ شان قهوه ای تیره است – در صحت و سقم این مساله هم اما و اگرهای وجود دارد- فاقد فیبر هستند. به این ترتیب یکی از مهمترین ترکیب های غذایی از برنامه غذایی ما حذف می شد. دوم اینکه همه انواع این نان ها حاوی جوش شیرین هستند. این ماده باعث افزایش ترشح اسید معده شده و زمینه ساز ریفلاکس و سپس زخم معده است.
راه حل:
کمی به سلامت فکر کنید و به جای استفاده از نان فانتزی، همه غذاهای نونی را با سنگک، تافتون، بربری و لواش میل کنید.

 

 

شکلات شیری

اولین مساله ای که یادتان می افتد این است که شکلات، پرکالری است و همین مساله دلیل اصلی قرار گرفتن آن در این فهرست سیاه است! اما همه ماجرا این نیست.
چرا خطرناک است؟
شکلات حاوی ترکیب هایی است که اتفاقا خوردن آن باعث بهبود فعالیت مغز شده و آنتی اکسیدان های موجود در آن نیز می تواند سلول های بدن را در مقابل ابتلا به انواع بیماری ها به خصوص سرطان ها مقاوم کند، اما این ویژگی ها مربوط به "کاکائو" است اما مقداری کاکائوی شکلات شیری بسیار کم است، بنابراین با خوردن شکلات شیری فقط به استقبال اضافه وزن ، پوسیدگی دندان و بالا رفتن قند و چربی خون می روید.

راه حل:
جایگزین کردن شکلات ها با درصد کاکائوی بالا به جای استفاده از شکلات شیری.

 

          

 

###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.