آیا می دانید در جشن عروسی بهتر است قید خوردن چه خوراکی هایی را بزنید تا روز بهتری داشته باشید؟

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

مستانه تابش؛ کارشناس تغذیه / هر غذایی که شما در روز عروسی‌تان می‌خورید به طور قطع بر وضعیت جسمی و روحی‌تان تاثیر می‌گذارد بنابراین لیستی از خوراکی‌هایی که باید در آن دورشان را قلم بکشید برایتان تهیه کرده‌ایم تا مطمئن باشیم در جشن عروسی‌تان کاملا سالم و سرحال بوده و هیچ ناراحتی هم از بابت سردرد، سرگیجه، نفخ، دل درد و... نخواهید داشت.

 

1. میوه‌ها و سبزیجات پرفیبر :

 

درست است که خوردن میوه ها و سبزیجات تضمین‌کننده یک رژیم غذایی سالم و سرشار از مواد مغذی است و حذف آنها از برنامه غذایی روزانه می‌تواند شما را دچار سوء تغذیه ناشی از فقر ویتامین و مواد معدنی کند، اما بهتر است صبح روز عروسی‌تان میوه‌ها و سبزیجات پرفیبر نخورید. فیبر در دستگاه گوارش ما به سختی و طی مدت زمان طولانی جذب شده یا اصلا جذب نمی‌شود، بنابراین خوردن این قبیل مواد غذایی در روز عروسی باعث می‌شود که دچار نفخ یا دفع بیش از حد گاز شوید که نه فقط برای این مراسم خاص بلکه در هیچ زمانی خوشایند نیست.

 

2. شکلات، شیرینی و هر نوع قند ساده:

 

اسمش هست جشن عروسی اما شما به عنوان عروس بهتر است خوردن شیرینی، شکلات، کیک، شربت و هر خوراکی دیگری را که حاوی انواع قند ساده است، به بعد از اتمام عروسی موکول کنید. قندهای ساده به سرعت در بدن جذب می‌شوند و درنتیجه شما دچار گرسنگی زودرس و افت شدید انرژی می‌شوید که خستگی، تحریک‌پذیری و خواب‌آلودگی را به دنبال دارد.

###

3. لبنیات:

 

لبنیات به دلیل داشتن مقادیر بالای کلسیم دوست استخوان‌هاست و هیچ دختری نباید این گروه غذایی را کنار بزند و نادیده بگیر. با این حال مطمئن باشید که اگر در روز عروسی‌تان شیر و ماست نخورید یا همراه ناهار دوغ ننوشید، دچار پوکی استخوان زودرس نمی‌شوید. لبنیات به ویژه انواع پرچرب آن تقریبا دیر هضم هستند و به خاطر استرسی که در آن روز دارید ممکن است شما را دچار سوء هاضمه کنند.

 

4. غذاهای جدید:

 

درست است که روز عروسی، آخرین روز دوران مجردیتان هم هست و شما می‌خواهید از تک تک لحظات باقی مانده اش نهایت استفاده را ببرید ولی بهتر است مثلا قرار صبحانه با دوستان صمیم‌تان را به جای صبح روز عروسی ، یکی دو روز قبل برگزار کنید و در آن روز از خوردن هر نوع غذای جدید به خصوص اگر خانگی نیست، خودداری کنید چون ممکن است به یکی از ترکیبات آن آلرژی داشته باشید یا حتی مسموم شوید.

 

نکته مهم:

به هیچ عنوان از چند هفته یا چند ماه مانده به مراسم عروسی هیچ کدام از این مواد غذایی را (حداقل بدون مشورت با کارشناس یا متخصص تغذیه) از برنامه غذایی‌تان حذف نکنید. یادتان باشد دوران نامزدی، زمانی است که باید تناسب اندام و سلامت پوست و موی خود را به بهترین نحو حفظ کنید و برای این منظور به همه گروه های غذایی و ویتامین‌ها و مواد معدنی احتیاج دارید.

<

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.