با این شیرینی طعم و فرم جدیدی را به همسر و دوستان هدیه دهید!

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

اگر به شیرینی‌پزی علاقه دارید، مطمئنا تابستان از این تنوع میوه‌ها استفاده می‌کنید، ولی این‌که با چه میوه‌ای چه طعم جدیدی را می‌شود امتحان کرد، شاید هرکس نداند. به عنوان مثال این‌که طعم شبرنگ با زنجبیل هماهنگ است، تجربه خوشمزه‌ای است که در این شیرینی می‌توانید آن را امتحان کنید.


مواد لازم:
دو و یک‌چهارم پیمانه آرد
یک‌دوم قاشق چایخوری نمک دریا
یک و یک‌دوم قاشق‌سوپخوری شکر دانه ریز
12 قاشق سوپخوری کره سرد
یک‌چهارم پیمانه آب سرد
2 عدد تخم‌مرغ
4 عدد شبرنگ درشت
1 قاشق سوپخوری نشاسته ذرت
یک و یک‌دوم قاشق‌سوپخوری زنجبیل رنده‌شده تازه
2 قاشق‌سوپخوری کره برای روی شیرینی‌ها
مقداری پودر قند برای تزئین

مخلوط ادویه (در فوت و فن آمده است)

 

 

طرز تهیه:
1ـ برای تهیه خمیر این شیرینی، آرد و نمک و شکر را در غذاساز بریزید و مخلوط کنید. کره سرد را حبه حبه کنید و به مواد داخل غذاساز بیفزایید. با روشن کردن دستگاه، کره را با دیگر مواد مخلوط کنید.
2ـ آب سرد و تخم‌مرغ‌ها را در ظرفی بریزید و هم بزنید. این ترکیب را به مواد داخل غذاساز بیفزایید و دوباره مخلوط کنید. هم زدن را آنقدر ادامه دهید که همه مواد به صورت یک گلوله خمیر یک تکه درآیند. (این مدت حدود 10 ثانیه است)
3ـ خمیر را از ظرف بیرون بیاورید، روی سطح صافی بگذارید و به شکل یک توپ درآورید. آن را در کیسه پلاستیک بگذارید و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند.
4ـ در این فاصله مواد میوه‌ای داخل شیرینی را درست کنید. آرد، ذرت، شکر، زنجبیل تازه رنده‌شده و ادویه‌ها را با هم مخلوط کنید. هسته شبرنگ‌ها را جدا کنید و را به هشت قسمت برش بزنید. شبرنگ‌ها را در مخلوط بالا به مدت ده دقیقه بخوابانید تا مزه‌دار شوند.
5ـ خمیر را روی سطحی صاف به ارتفاع حدود نیم ساعت باز کنید تا به اندازه دایره‌ای با قطر بیست سانتی‌متر دربیاید. شبرنگ‌های مزه‌دارشده را در مرکز خمیر بگذارید، طوری که روی هم قرار بگیرند، حدود دو سانتی‌متر از لبه خمیر فاصله باشد.
6ـ لبه‌های خمیر را روی میوه برگردانید. همه خمیر را به همین صورت درست کنید. تخم‌مرغ‌ها را در ظرفی بشکنید و با چنگال بزنید، بعد با قلم‌مو روی شیرینی‌ها بمالید.
7ـ روی شیرینی‌ها را کمی پودر قند بپاشید. تکه‌های کره را هم روی شیرینی‌ها بگذارید. فر را با حرارت 400 درجه فارنهایت معادل 200 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود.
8ـ شیرینی‌ها را در سینی فر بگذارید و به مدت 35 تا 40 دقیقه حرارت دهید تا روی نان شیرینی طلایی شود. بعد از اینکه شیرینی‌ها خنک شدند روی آنها را کمی پودر قند بپاشید و سرو کنید.


فوت و فن:

  • مخلوط ادویه شامی یک قاشق چایخوری فلفل سیاه، یک قاشق‌چایخوری پودر زنجبیل، یک قاشق‌چایخوری جوز هندی کاملا پودرشده و یک‌دوم قاشق‌چایخوری میخک آسیاب‌شده است. این ادویه را در یک ظرف شیشه‌ای مخلوط کنید و کنار بگذارید.

 ###

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.