عروسیتون نزدیکه ولی اینقدر سر کار گرفتارید که نمیدونید چیکار کنین ؟ اگر شاغل هستید و برای برنامه‌‌ریزی‌های عروسی‌تان وقت ندارید، بخوانید

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

ساعت 11 صبح یک روز شلوغ کاری است و شما کوهی از مدارک و کارهای عقب‌مانده روی میزتان دارید که باید همه آنها را بررسی کنید، اما به جای رسیدگی به این کارها مشغول گشت و گذار در اینترنت هستید تا یک مدل لباس عروس مناسب برای خودتان پیدا کنید؟ بزرگترین روز زندگی شما نزدیک است و هنوز خیلی از کارها و برنامه‌ریزی‌هایتان باقی مانده که نمی‌دانید کی و چطور آنها را انجام دهید. می‌ترسید؟ نگران نباشید چون شما تنها نیستید. بنا بر آمار اعلام شده عروس‌خانم‌ها معمولا 37 ساعت در ماه وقت صرف می‌کنند تا به برنامه‌ریزی‌های عروسی‌شان برسند و اکثریت آنها اعتراف می‌کنند که بخشی از این ساعات را در محل کارشان صرف می‌کنند. در این جا قصد دارید چند راز درگوشی به شما بیاموزیم تا وقت بیشتری برای خودتان بخرید.


با رئیستان روراست باشید
به محض اینکه تاریخ عروسی‌تان مشخص شود متوجه می‌شوید که برای رسیدگی به همه کارها باید چند ساعت از وقت روزانه‌تان را به برنامه‌ریزی عروسی اختصاص دهید. در طی این مدت ممکن است به چند یا چند روز مرخصی احتیاج داشته باشید. پس بهتر است این مساله را با رئیس بخش یا قسمتی که در آن کار می‌کنید، در میان بگذارید. مسلما مدیر شما به سختی با درخواست مرخصی که از 5 روز قبل مطرح شده موافقت می‌کند، اما قطعا رد کردن درخواستی که دو ساعت قبل مطرح شده بسیار ساده است!

 


خودتان را آماده کنید
سخت ترین کار برنامه ریزی ازدواج همان روزهای اول دوران نامزدی شروع می شود؛ زمانیکه بودجه تان را مشخص و شروع به انتخاب محل برگزاری، منوی پذیرایی و... می کنید. مسلما شما دوست دارید که از همان ابتدا همه چیز را تحت کنترل داشته باشید بنابراین بهتر است یک تقویم روزشمار راهنمای عروسی تهیه کنید. هر کاری را که انجام می دهید از لیستتان خارج کنید تا آرامش خاطر بیشتری پیدا کنید.


برنامه ریزی کنید
برای مدیریت موفق یک پروژه مانند پروژه‌ای به مهمی مراسم عروسی تان شما به یک برنامه ریزی درست و مرتب نیاز دارید. برای این کار وسایل و روشهای زیادی موجود هستند که در این راه به شما کمک می کنند. اکثر عروس ها دوست دارند از کتابهای برنامه ریزی ازدواجی استفاده کنند که چک لیست هم داشته باشد. در این زمینه می توانید از کتابچه راهنمای نوعروس هم استفاده کنید.


وقتتان را خالی کنید
کمی زودتر به محل کار خود بروید ( بله، شما می توانید!). اگر پیش از اینکه دیگران بیایند پشت میزتان نشسته باشید می توانید از این فرصت استفاده کرده و چند تا ایمیل برای هماهنگ کردن کارها بفرستید یا در زمان استراحتتان چند تماس ضروری بگیرید. اگر برای رسیدن به محل کارتان از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنید در این فرصت کمی وقت برای خودتان بخرید و لیست کارها را یکبار دیگر مرور و برنامه تان را بررسی کنید.

###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.