تحقیقات جدید نشان می دهد خوردن هفتگی مقدار کمی شیرینی و شکلات چاق کننده نیست

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

همیشه متخصصان تغذیه توصیه می کنند که برای پیشگیری از بروز چاقی و البته کاهش وزن نباید شیرینی و شکلات بخورید اما تحقیقات جدید نشان می دهد خوردن هفتگی مقدار کمی از این خوراکی های خوشمزه چاق کننده نیست و سلامت شما را تهدید نمی کند.
به گزارش هفته نامه همشهری تندرستی، محققان آمریکایی با بررسی 5 هزار داوطلب دریافتند هیچ ارتباطی بین وضعیت ضعیف سلامتی و خوردن مرتب شیرینی وجود ندارد و افرادی که دست کم یک روز در میان یک شیرینی کوچک مصرف می کنند بیشتر از افرادی که خود را از شیرینی خوردن محروم می کنند در معرض خطر افزایش وزن و یا بروز بیماری های قلبی عروقی و دیابت قرار ندارند.
البته نتایج این پژوهش مجوزی برای خوردن بی قید و شرط شیرینی و شکلات نیست آن هم در این روزهایی که در آستانه مراسم ازدواج قرار دارید، نیست و اگر می خواهید سالم بمانید باید حد اعتدال را رعایت کنید.

به شیرینی نه بگویید

 


با این حال اگر به فکر تناسب اندام تان هستید و می خواهید وزن کم کنید باید بدانید یک تکه شیرینی خشک مثلا شیریبنی دانمارکی حدود 180 کالری و یک قطعه کوچک کیک شکلاتی کم خامه 220 کالری دارد اما یک شیرینی خامه ای حاوی 290 کالری است. نکته جالب اینکه برای سوزاندن کالری هر کدام از این شیرینی ها بین 15 تا 25 دقثقه باید پیاده روی تند داشته باشید بنابراین اگر می خواهید عروسی با اندامی متناسب باشید دربرابر وسوسه شیرینی خوردن مقاومت کنید.

چه موقع شیرینی بخوریم که چاق نشویم

 


محققان می گویند مصرف شیرینی و مواد قندی به عنوان عصرانه یا پیش از خواب باعث افزایش حالت خواب آلودگی و خستگی بدن می شود. بنابراین توصیه می شود خوراکی های شیرین را پیش از ناهار مصرف کنید تا هم کالری آن را در طول روز بسوزانید و هم خوابتان نگیرد!

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.