جاروبرقی یکی از مهم ترین لوازم خانگی مورد نیاز هر خانواده و بخش جدا نشدنی جهیزیه عروس خانم هاست . دستگاه مصرفی که قرار است سال های زیادی در خانه شما حداقل هفته ای یک بار مورد استفاده قرار بگیرد.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس/شهریار قرائی : جاروبرقی یکی از مهم ترین لوازم خانگی مورد نیاز هر خانواده و بخش جدا نشدنی جهیزیه عروس خانم هاست . دستگاه مصرفی که قرار است
سال های زیادی در خانه شما حداقل هفته ای یک بار مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین کیفیت جارو برقی بسیار مهم است. از آنجایی که بخش زیادی از سطح خانه های ایرانی را فرش پر کرده است باید به کیفیت جاروبرقی توجه ویژه ای کنید.

برند باز باشید
اگر مدام توصیه کرده‌ایم که اهل برند نباشید،‌ اما بهتر است در این مورد به خصوص حسابی برندباز باشید و جاروبرقی تان را از برند شناخته شده ای انتخاب کنید؛ چون همانطور که گفتیم پرمصرف‌ترین وسیله‌ای است که در خانه استفاده‌اش می‌کنید و باید هوایش را داشته باشید. آلمان صدر نشین تولید جاروبرقی‌های با کیفیت در بازار جهانی است، البته می‌توانید به جاروهای که در کشورهایی مانند سوییس و ترکیه تولید می‌شوند هم اعتماد کنید. اگر انتخاب دیگری دارید، بهتر است اول اطلاعات لازم در این خصوص را بدست بیاورید و بعد برای خرید اقدام کنید. گارانتی هم فراموش نشود. از آنجا که احتمال خراب شدن این وسیله‌ی پرمصرف زیاد است، جارویی را انتخاب کنید که گارانتی معتبر داشته باشد.
قدرت یا وات مصرفی
هنگام خرید جارو برقی به اولین نکته ای که باید توجه کنید میزان قدرت موتور یا همان وات مصرفی دستگاه است. قدرت نرمال جاروبرقی هایی که در بازار وجود دارد بین 1600 وات تا 2500 وات متغیر است. جاروبرقی های زیر 2000 وات برای شما که مدام با فرش ها سروکار دارید قدرت مطلوبی نیست پس بهتر است وات مصرفی دستگاه از 2000 وات به بالا باشد.
گول شعبده‌بازی را نخورید
ممکن است زمانی که به فروشگاه مراجعه می کنید فروشنده برای نشان دادن قدرت جاروبرقی دستش را روی دهانه ی جاروبرقی بگذارد و با استفاده از مکش، دستگاه را بلند کرده و زمین بگذارد، بهتر است با دیدن این حرکت حیرت نکنید و برای خرید عجله نکنید، چیزی که شما می بینید کاری است که هر جاروبرقی توانایی انجام آن را دارد، برای انتخاب بهتر همین که میزان وات دستگاه را در نظر بگیرید کافی است.
فیلتر هپا
نکته ای دیگری که باید به آن توجه کنید این است که جاروبرقی ها هنگام کارمعمولا مقداری گرد و غبار از طریق موتور خود در هوا پخش می کنند زمان خرید جارو برقی، دستگاهی را انتخاب کنید که دارای فیلتر «هپا» و ضد حساسیت باشد فیلتر هپا جلوی گرد و غبار را تا حد قابل توجه ای میگیرد.
یک دور 360 درجه
حواستان باشد که محل اتصال لوله جاروبرقی به دستگاه باید طوری باشد که به صورت 360 درجه بچرخد و لوله فلزی دستگاه به صورت تلسکوپی جلو و عقب شود، این مسئله جارو کشیدن را برای شما خیلی ساده می کند. نکته دیگر که باید به شما متذکر شویم مربوط به لوله جاروبرقی است که به دو شکل پلاستیکی و کنفی تولید می شود. لوله های پلاستیکی به مرور زمان پاره شده و یا ترک های ریزی می خورند که این اتفاق باعث می شود مکش دستگاه کم شود اما لوله های کنفی بسیار مقاوم هستند و به راحتی از بین نمی روند.
سیم جمع کن
نکته دیگری که توصیه می کنیم به آن توجه کنید «جمع کن» سیم جاروبرقی است که به دو صورت دکمه ای و یا کششی در دستگاه کار گذاشته می شود. عمر سیم جمع کن های کششی بیشتر از دکمه ای هاست که کار کردن با آنها لذت بخش تر است و در چشم بر هم زدنی با یک فشار ساده‌ سیم را جمع می‌کند.


  

یک پارو انتخاب کنید
دقت کنید که بعضی جاروبرقی ها دارای دو پارو هستند، یکی مخصوص فرش و دیگری برای جارو کشیدن کفپوش صاف نظیر پارکت، سنگ و یا سرامیک. اما بیشتر جاروها تک پارو هستند که با یک دکمه می توانید آن را از حالت فرش به حالت سطح صاف تغییر بدهید. جاروی یک پارو، مزیت دیگرش این است که جای کمتری می‌گیرد.
یکبار مصرف
نکته دیگر کیسه ی جارو برقی است که به صورت در دو نمونه دایمی یا قابل تعویض تولید می شوند و بعضی از جارو برقی ها از هر دو تکنولوژی برخوردارند اما بهتر است جارویی را انتخاب کنید که کیسه‌ی قابل تعویض داشته باشد. این مسئله نه تنها بهداشتی تر است بلکه دردسر خالی کردن کیسه جاروبرقی که برای بیماران تنفسی معضل بزرگی است را حل می کند. جارو برقی شما باید نشانگر حجم کیسه داشته باشد یعنی هنگام پر شدن کیسه جاروبرقی و یا گرفتگی در لوله یا خرطومی با روشن شدن چراغش به شما اطلاع دهد تا سریع آنرا خالی یا تعویض کنید.
رژیمی‌اش را انتخاب کنید
به وزن و چرخ های جاروبرقی دقت کنید . جارو برقی نباید آنقدر سنگین باشد که حرکت دادنش برای شما ایجاد سختی و زحمت کند، مگر اینکه شما بخواهید به میزبانی کمردرد بروید!درباره چرخ های جارو برقی بهتر است به دو نکته توجه کنید، یکی تعداد چرخ ها و دیگری جنس آنها. که جارو های چهار چرخ قابلیت حرکت و مانور بیشترنسبت به جاروهای دو سه چرخ دارند. چرخ ها یکی از بخش های شکستنی جارو است پس به دنبال جارویی بگردید که به چرخ های فلزی مجهز باشد .
کم صدا و پر قدرت
درباره جاروبرقی یک تصور قدیمی وجود دارد. تصوری که می گوید هرچه قدرت موتور جاروبرقی بیشتر باشد صدای آن هم بیشتر است اما امروزه شرکت های معتبر و بزرگ در زمینه صنعت لوازم خانگی بدنه و وکیوم موتور را به شکلی طراحی کرده اند که صدای آن به حداقل رسیده است. تا جایی که شما میتوانید جارو برقی هایی که عنوان سوپر سایلنت دارند را تهیه کنید که با توجه به مکش بالای شان به شدت کم صدا هستند و از این بابت شما را حیرت زده می کند.
قیمت جاروبرقی های ایرانی و چینی موجود در بازار ازدویست و پنجاه تا چهارصد و پنجاه هزار تومان هستند و دستگاه های اروپایی را می توانید از پانصد هزار تا یک میلیون تومان تهیه کنید. البته برندهای خاصی هم وجود دارند که قیمت آنها تا 3 میلیون تومان هم می رسد. نکاتی که گفتیم را به خاطر بسپارید و با خیال راحت جاروبرقی تان را بخرید.

      

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.