خانه ی شما هر قدر هم زیبا باشد، بدون فرش و پرده و مبل یک چیز خیلی مهم کم دارد.خصوصا اگر قرار باشید برای جهیزیه مبلمان بخرید

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس /میترا شکری : برای خرید مبلمان برای جهیزیه بهتر است حتما به نکات فنی موقع خرید دقت کنید و یا به عبارتی با دست پر از اطلا عات در مورد خرید مبل به بازار بروید

انواع مبلمان را بشناسید
قبل از خرید مبلمان باید به یک شناخت نسبی از این وسیله ی پرکاربرد در خانه بدانید و بهترینش را برای دکور کردن خانه‌ تان انتخاب کنید. مبل ها دو مدل دارند. مبلمانی که دارای روکش است مانند مبل های راحتی و کاناپه که در آن یک لایه نرم اسفنجی و مقداری فنر وجود دارد که نشستن و لم دادن در آن را خیلی راحت می کند. جنس این دسته از مبلمان ها در ظاهر فقط پارپه و اسفنج است و اسکلت چوبی در داخل کار قرار دارد. این مبل ها برای tv room و نشیمن مبل های راحتی هستند.
مبل های استیل که البته در گذشته بیشتر استفاده می شد اما الان هم تعدادی ازتازه عروس هایی که عاشق سبک های کلاسیک هستند از آن استفاده می کنند دارای اسکلت چوبی است و فقط نشیمن گاه و در بعضی موارد پشتی اش دارای اسفنج است. این مبل ها خیلی برای نشستن راحت نیستند و در خانه های بزرگ که پذیرایی مخصوص مهمان دارند قابل استفاده اند. اگر یک خانه ی 60 متری دارید و یک پذیرایی مشترک برای نشیمن و مهمان بهتر است از فکر خرید مبلمان استیل بیرون بیایید و بیشتر متمرکز شوید روی مبل مان راحتی.

فوم ها را بشناسید
اسفنج همان ابری است که در کف بسیاری از مبل‌ها از آن استفاده می‌شود. گزینه‌ی بعدی که برای انتخاب محتویات داخل مبل دارید، فوم است. محصولی که در کوره ساخته می شود و انواع مختلفی دارد و بیشتر برای مبلمان و صندلی های اتومبیل استفاده می شوند. ضحامت این فوم ها بین 10 تا 15 سانتی متر است و نشستن روی آن حس خوبی به آدم می دهد.
فوم بعدی فوم گرم است، این فوم در دمای بسیار بالا پخته می شود و کیفیت آن برای استفاده در کف مبل از خیلی بهتر از اسفنج است. یادتان باشد اگر اسم فوم سرد را از فروشنده شنیدید خیلی تعجب نکنید، فوم سرد همان فوم گرم است که با حرارت بسیار ملایم پخته می‌شود و به همین خاطر نرم تر است فوم گرم است.این فوم‌ ها بین یک سال تا 18ماه گارانتی دارند. فوم ویژه به فویم می‌ گویند که هم زمان خواص فوم های گرم و سرد را دارد و بیشتر برای مبل های استیل از آن استفاده می شود.

برنامه و بودجه
این معیاری که قرار است برای تان توضیحش بدهیم فقط به خرید مبلمان ختم نمی شود. برای خرید هر وسیله ای شما باید اول از همه بودجه مشخ کنید و بعد هم برنامه ریزی که از کجا و به چه شکل بهترین خرید را انجام بدهید. اول مشخص کنیدکه خانه شما نیاز به چند دست مبل دارد؟ مدل خانه تان با مبل راحتی جذاب تر است یا مبلمان استیل و منبت کاری شده. یا شاید متراژ خانه تان به حدی باشد که بخواهید از یک نیم ست کوچک استفاده کنید. قبل از رفتن به بازار حتما این موارد را مشخص کنید و بعد برای خرید اقدام کنید.

راهنمای خرید مبلمان
قیمت مبلمان در نوسان زیادی است. نمونه های وطنی با قیمت کمتر و برندهای خارجی با قیمت های نجومی به فروش می رسند. به همین دلیل است که خرید مبلمان می تواند جیب شما را خالی کند و تمام پس اندازتان را از بین ببرد. قبل از اقدام به خرید، حتما بودجه تان را چک کنید.

نقشه بکشید
هیچوقت قبل از خرید یا اجاره ی خانه مبل نخرید. شما باید با توجه به فضا و شکلی که آپارتمان محل سکونت تان دارد مبل مورد نظر را انتخاب کنید. وقتی خانه تان را انتخاب کردید روی یک کاغذ نقشه ی پذیرایی تان را بکشید. برای کشیدن این نقشه حتما متراژ ها را دقیق بنویسید تا مبل ها فیکس سر جای خودشان قرار بگیرند.
یک نکته ی دیگر هم که باید به آن توجه کنید این است که سایز مبل های شما قابلیت اینکه از راهر و پاگرد راه پله ها عبور کنند را داشته باشند. بعضی از خانه ها دارای پاگردهای کوچک هستند و اگر مبل هایتان بزرگ باشند و نتوانید آنها را از راه پله به داخل خانه بیاورید مجبور می شوید آنها را با صرف هزینه با بالابر و از پنجره های اتاق وارد کنید و همین هزینه را در هر خانه ای که عوض می کنید تکرار کنید.

به معدنش بروید
لازم نیست برای پیدا کردن یک دست مبلمان که هیچکس در خانه اش ندارد خیابان های بالای شهر را رصد کنید و به گالری های مشهور سر بزنید و تمام پول تان را خرج کنید. کافیست طرحی که می خواهید را با رنگ پارچه و اندازه ای که مد نظر دارید به یک سازنده ی مبل بدهید و در تمام مراحل کار همه چیز را چک کنید تا مبل انتخابی تان همانی بشود که دوست دارید. با این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، مبلی را به خانه تان می برید که مخصوص خودتان است.

کوسن ها و بالشتک ها
اگر تصمیم قطعی تان را برای خرید یا سفارش دادن مبل گرفتید، حتما به مقدار کوسن هایی که لازم است دقت کنید چون اگر تعداد کم در نظر بگیرید بعدا برای خرید کوسنی که جفت کوسن های تان باشد به مشکل بر می خورید. پس تعداد کوسن ها را به میزان دو یا چهار عدد بالا ببرید و از سازنده ی مبل بخواهید مقداری از پارچه ی کوسن را به شما بفروشد تا در صورت لزوم بتوانید پارچه ها را خودتان در خانه عوض کنید.

جنس اسفنج و پارچه
از فروشنده بخواهید فوم و اسفنجی که داخل مبل شما می گذارد از آن دسته اسفنج های با کیفیت باشد که با چندبار نشستن، نشست نمی کند. ممکن است برای این اسفنج روی هم رفته 200 تا 400 هزار تومان بیشتر هزینه کنید، اما خیال تان راحت می شود که تا چند سال مبل های تان مثل روز اول است و خبری از فرو رفتگی و گود شدن در آنها نیست. یک ترفند جالب داریم برای تان. زمانی که قصد خرید مبل دارید، چند بار روی آن بنشینید و تستش کنید. اگر چوب های داخل مبل را حس کردید قید خرید آن مبل را بزنید چون بعد از چند ماه اسفنج ها از بین می روند، چوب ها پارچه ها را می شکافند و راهی ندارید جز اینکه مبل تان را عوض کنید.
مورد دیگر قابل شستشو بودن پارچه های مبل است. اگر پارچه هایتان این قابلیت را نداشته باشند، هر زمان که چرک شوند راهی ندارید جز اینکه رویه مبل را عوض کنید. که این کار هم زمان زیادی شما را بدون مبل می گذارد هم هزینه اش نصف خرید یک مبل است و شما را متضرر می کند.

راهنمای خرید مبلمان


به رنگ دقت کنید
این روزها خانه هایی با تم سفید بسیار مد شده و طرفداران زیادی هم دارد. حق هم دارند خانه ی سفید روح آدم را تازه می کند و زیبایی اش با هیچ رنگ دیگری قابل قیاس نیست. اگر دوست دارید مبل های تان هم روشن باشد، می توانید دوتا انتخاب کنید. اول اینکه مبل هایی بخرید که دارای چوب های سفید هستند و روکش هایش رنگ های تیره تری دارند یا اگر تاکیدتان این است که رنگ تمام مبل روشن باشد، بهتر است مبلی بخرید که رنگ روشن آن چرک تاب باشد. قطعا با این واژه به خوبی آشنا هستید.
در حال حاضر رنگ های خاکستری بسیار روشن که به سفید می زند بیشتر از رنگ های دیگر مورد توجه قرار می گیرند چون در عین اینکه روشن هستند، خیلی کثیفی را نشان نمی دهند و شما هم مجبور نیستید ماهی یکبار مبلمان تان را برای شست و شو بدهید به مبل شویی. با این کار علاوه بر هزینه، مبل های تان سر یک سال از فرم و شکل خارج می شوند.

 

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.