تا همین ده سال قبل خانه‌ها بیشتر به روش سنتی چیده می شدولی با پیشرفت تکنولوژی دیگر در خانه ها خبری از وسائل قدیمی نیست و چیدمان منازل به سمت مدرن شدن رفته است

رنگ در خانه
قدیم‌تر ها کسی ریسک نمی کرد برای چیدمان خانه اش دست روی رنگی به جز قهوه ای و کرم و مشکی بگذارد و اگر در خانه ای با چنین منظره ای روبرو می شدیم خیلی برایمان دوست داشتنی نبود. اما حالا که این شیوه‌ ی چیدمان مدرن در فرهنگ ما جا افتاده است برای اولین قدم لازم است حتما به رنگ دقت کنید.
ترکیب های مبل، فرش و پرده فضای اصلی خانه ی شما را تشکیل می دهند. قبل از هر کاری به رنگی که دوستش دارید فکر کنید و آن را به عنوان بیس خانه تان در نظر بگیرد. رنگی که انتخاب کردید رنگ اصلی را تشکیل می دهد و باید در کنارش یک رنگ دیگر را هم به عنوان رنگ ترکیبی و مکمل انتخاب کنید. ترکیب رنگ سفید با بنفش، سبز، صورتی، طوسی، یاسی، آبی و ... جز انتخاب‌هایی است که این روزها خانم‌ها بیشتر سمت آن می روند.
دیوارهای طراحی شده
این روزها کاغذ دیواری و دیوار پوش های جذابی در بازار وجود دارند که اگر در دکور خانه از آنها استفاده کنید می‌توانید دکور خانه تان را متحول کنید. اگر امکان این را دارید کهخانه تان را کاغذ دیواری کنید، باید رنگش را طوری انتخاب کنید که به حال و هوای خانه‌تان بیاید. رنگ‌های یاسی ملایم، سفید، لیمویی ملایم جز بهترین انتخاب‌ها هستند. البته می‌توانید کاغذ دیواری طرح دار با پس زمینه‌ی سفید هم استفاده کنید.
خانه‌تان را به موزه تبدیل نکنید
برای اینکه خانه‌تان جذاب به نظر برسد اولین قدم این است که با دیوارها و فضاهای شلوغ خداحافظی کنید. خانه‌هایی که به سبک قدیمی چیده می شدند معمولا پر از صندلی و تزئینی بودند و خانه بیشتر شبیه موزه بود تا مکانی که آدم‌ها در آن به آرامش می‌رسند. برای یک دکور مدرن و جذاب بهتر است با این وسایل خداحافظی کرده یا با فروش‌شان وسایل جدید را در خانه‌تان جایگزین کنید.
در خانه‌های قدیمی معمولا از هر چیز چندتا وجود داشت و هیچکس هم به آن ایرادی نمی گرفت اما این اصل با چیدمان خانه ی مدرن و ساده تفاوت های زیادی دارد. برای یک چیدمان مدرن قبل از هر چیزی با قاب های اضافی افرادی که به دیوار خانه کوبیده اید را پایین بیاورید. برای عکس های خانوادگی بهتر است یک جای مخصوص را در نظر بگیرید و تمام عکس هایتان را به آنجا منتقل کنید.
یک نکته ی دیگر هم در خصوص عکس ها بخاطر بسپارید، از گذاشتن بوم های عروسی تان در پذیرایی جدا خودداری کنید، این عکس ها بهتر است در اتاق خواب شما باشند تا پخش شوند در همه جای خانه. عکس های خصوصی تان را به داخل اتاق خواب انتقال بدهید و فضا را با تابلوهای همرنگ با پذیرایی تان دیزاین کنید.


با لوسترهای قدیمی خداحافظی کنید
اگر لوسترهای خانه تان از در دسته‌ی لوسترهای قدیمی قرار می گیرند و قصد دارید خانه تان را مدرن بچینید بهتر است قبل از هر چیزی با این لوسترها خداحافظی کنید. لوسترهایی که برای خانه های مدرن مناسب هستند در طرحها و رنگ‌های مختلف در بازار به فروش می رسند و دست تان در خرید کاملا باز است.
به جز لوستر برای نور خانه باید به هالوژن هم فکر کنید. خانه ی بدون هالوژن کمی از حال و هوای مدرن بودن به دور است. بهتر است به این مسئله هم فکر کنید و هالوژن را با نورهای ملایم رنگی مهمان خانه تان کنید.
تلویزیون به دیوار
حتی الامکان سعی کنید تلویزیون تان را به دیوار بزنید تا اینکه بخواهید آن را روی یک میز بزرگ بگذارید. اما اگر به هر دلیلی انتخاب شما همچنان میز تلویزیون است بهتر است یک میز کم جا سفارش بدهید که با رنگ خانه و چیدمان‌تان همخوانی داشته باشد. در حال حاضر تلویزیون‌هایی با فریم های سفید در بازار موجود هستند، با اینکه کمی قیمت‌شان بالاتر از مدل سیاهش هستند اما این تلویزیون دکور خانه ی شما را کاملا عوض می کند.
ساعت خاطره ها
در خانه‌های مدرن ساعت‌های فانتزی روی بورس است. برای اینکه یک ساعت منحصر به فرد داشته باشید ما برای‌تان یک توصیه‌ی جالب داریم که هم بکر است هم ساده. عکس کسانی که دوست‌ شان دارید را روی بوم های مستطیل شکل بزنید و آنها را مانند اعداد ساعت به شکل دایره، مربع یا مستطیل روی دیوار بچسبانید و با قرار دادن عقربه‌های بزرگ که در بازار وجود دارد آنرا به ساعت جذابی تبدیل کنید. ساعتی که خیلی کم پیش می‌آید مدل آن را در خانه ی شخص دیگری ببینید.