یکی از عوامل تاثیر گذار در زیبایی چشم‌ها مژه‌ها هستند و شما می‌توانید با استفاده از یک جفت مژه مصنوعی، حالت‌های دل‌خواه‌تان را به چشم هایتان بدهید

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

حتما در دوران نامزدی به مهمانی‌های زیادی دعوت می‌شوید و با کلی فکر و خلاقیت سعی می‌کنید در هر یک از این مهمانی‌ها بدرخشید. برای داشتن ظاهر زیبا صرف‌نظر از مدل مو، لباس و آرایش صورت، حالت چشم‌ها تاثیر بسزایی در زیبایی و به دل‌ نشستن فرد دارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در زیبایی چشم‌ها مژه‌ها هستند که شما می‌توانید با استفاده از یک جفت مژه مصنوعی زیبا و مناسب، حالت‌های دل‌خواه‌تان را به چشم هایتان بدهید.

فوت و فن انتخاب مژه مصنوعی
هرچه آرایش چشم‌تان غلیظ ‌تر است باید مژه پررنگ‌تر و متراکم‌تری را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید چشمان‌ درشت‌تری بسازید مژه‌ای را انتخاب کنید که در مرکز موهای بلندتری دارد. اگر می‌خواهید چشمان خماری داشته باشید مژه‌ای بخرید که در انتهای خارجی موهای بلندتری دارد و در صورتی که نمای طبیعی چشم را می‌پسندید بهتر است مژه‌های نیمه را انتخاب کنید. اگر چشمانی ریز دارید و می خواهید آنها را پهن‌تر نشان دهید چند تکه مژه دانه‌ای را در قسمت انتهایی و بیرونی چشم‌های‌تان بچسبانید. اگر می‌خواهید چشمانی طبیعی اما زیبا داشته باشید از مژه‌های یک تکه کم‌پشت استفاده کنید.

نکات مهم قبل از چسباندن مژه
قبل از چسباندن مژه قهوه ننوشید زیرا مواد محرکه آن سبب لرزش دست‌های‌تان و درنتیجه کج شدن مژه می‌شوند. اول تمام آرایش صورت‌تان را تمام کنید سپس با حوصله سراغ چسباندن مژه‌ها بروید. تمام وسایل موردنیاز چسباندن مژه را از جعبه یا کشو در آورید و دور دست‌تان بچینید تا هنگام چسباندن مژه لازم نباشد، دنبال اشیای ریزه میزه بگردید و ناگهان از روی حواس پرتی انحنای مژه را از بین ببرید.

نصب مژه یک تکه
چسباندن مژه ترس ندارد تنها باید نکاتی که برای‌تان می‌گوییم را مو به مو رعایت کنید. ابتدا مژه را از جعبه خارج کنید و روی خط رویش مژه‌های‌تان قرار دهید. اگر مژه برای پلک‌های شما بزرگ است باید بخشی از آن را قیچی کنید. با یک موچین انبری مژه را بگیرید و لبه آن را قشر نازکی از چسب مخصوص مژه بزنید. حال چشم‌تان را ببندید، با موچین مژه را به پلک‌تان نزدیک کنید و آن را جاسازی کنید. چند ثانیه صبر کنید سپس با سر موچین مژه را به آرامی فشار دهید تا چسب خشک شود و حباب‌های هوای آن خارج شوند. این کار را از گوشه خارجی چشم شروع کنید و به سمت گوشه داخلی چشم بیاید. چسب 2 دقیقه زمان می‌خواهد تا کاملا خشک شود.

نصب مژه دانه‌ای
چسباندن مژه‌های دانه‌ای خیلی وقت گیر است زیرا برای پر کردن پشت پلک‌تان باید ده‌ها مژه را با دقت بر خط رویش مژه‌های‌تان بگذارید. برای این منظور هر دانه مژه‌ را با موچین بردارید و در چسب فرو کنید بعد ازچند ثانیه با موچین مژه را به خط رویش مژه‌های‌تان نزدیک کنید و لای دو مژه خودتان بگذارید.

چند نکته مهم درباره نصب مژه

  • هنگام چسباندن مژه جلوی آیینه، پایین را نگاه کنید تا چسب وارد چشم‌های‌تان نشود.
  • هنگام خرید چسب مخصوص مژه دقت کنید که چسب بعد از خشک شدن چه رنگی می‌شود؟ چسبی را بخرید که بعد از خشک شدن سفید است چسب‌های سیاه ظاهر چشم را کثیف می‌کنند.
  • مراقب باشید مژه‌ها را روی هر دو پلک قرینه بچسبانید. مژه نباید خیلی پایین باشد در غیر این صورت چشم‌تان حالت خسته و خواب‌آلود به خود می‌گیرد.

آخرین نکته: حتما قبل از خواب مژه‌های مصنوعی را به کمک ژل سیلیکونی از چشم‌تان جدا کنید در غیر این‌صورت ممکن است مژه‌های‌تان بریزد یا چشم‌تان دچار التهاب شود.

 

###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.