٧ روش بهبود رابطه در ابتدای زندگی

سلام من حدود سه سال ازدواج کردم شوهرم خیلی طرف خانوادش واختیارش دست خودش نیست وهر کار میکنه با من مشورت نمیکنه نظرمن واسش مهم نیست چی کار کنم الان هم قهر هستیم وجدا میخوابه اصلا واسش مهم نیست بامن رابطه ای داشته باشه
پاسخ

باسلام خدمت شما عضو محترم سایت نوعروس

مشکل شما از جمله مسایل عمومی زندگی های زناشویی بویژه در ابتدای زندگی است.

بحث وابستگی به خانواده از چند منظر قابل بررسی است:

١- رابطه خونی، باعث کشش بیشتری می شود و تحقیقات در این زمینه بیانگر ملاطفت و همیاری بیشتری است. این بحث از نظر روانشناسی تکاملی نیز دارای سابقه مطالعاتی و ریشه های ژنتیکی است.

٢- از نظر روانشناختی گاهی افراد به بلوغ اجتماعی کافی نمی رسند و مشکلاتی نیز در بحث دلبستگی در اوان کودکی دیده می شود که صرفا از طریق مشاوره حل و فصل می شود. بدیهی است در صورت حل نشدن، مشکلات وابستگی بزرگسالی را به همراه دارد تا اندازه که ممکن تبدیل به اختلال شخصیت وابسته شود که گرفتاری های ارتباطی بیشتری را نیز رقم می زند.

٣- از نظر جامعه شناختی نیز این گونه رفتارها خیلی تابع فرهنگ و شرایط قومی و جغرافیایی است. به عبارت بهتر، فرهنگ می تواند از خانواده گسترده که همه باهم یک جا زندگی می کنند یا خانواده های هسته ای که فقط زن و شوهر هستند، حمایت می کند.

٤- اینکه شوهرتون خیلی طرف خانوادشه، ممکنه به هریک از مسایل بالا مربوط باشه، ولی انچه روشنه رابطه اعتماد آمیز بین شما و همسرتون اسیب دیده و اول می بایست ان را ترمیم کنید. به عبارت ساده تا مدتی می بایست دل به دل شوهرتون بدین و حق به جانب برخورد نکنید و به شدت شنونده خوبی باشید و با شوهرتون کاملا با مهربانی برخورد کنید و در شروع اینکار هم دنبال مقصر نگردین و شوهرتون را سرزنش نکنید و این هفت رفتار پیوند دهنده را انجام دهید:

گوش کردن،

حمایت کردن،

تشویق کردن،

احترام گذاشتن،

اعتماد کردن،

پذیرفتن شوهرتون به همین صورتی که هست و

درباره اختلافات صحبت کردن.

٥- در مورد قهر بودن هم برای اشتی کردن پیش قدم شوید و سعی کنید کودک درون همسرتون را بیدار کنید، مغرور نباشید و برای اشتی کردن یا برقراری ارتباط با سرزنش و تحقیر برخورد نکنید. به خاطر داشته باشید که ابتدا باید رابطه تون را تصحیح کنید. اگر به اندازه کافی کشش ایجاد بشه، ایشون اگر مشکل خاصی نداشته باشد جذب شما می شود.

 ۶- از مهارت های زنانگیتون استفاده کنید و ببینید از شوهرتون چه چیز جذابی از یک زن در مادرش دیده، ان را در خود تقویت کنید. اگر رابطه زناشویی تون بهبود پیدا کند، شوهرتون ارام ارام به سمت تون گرایش پیدا می کنه. اگر تغییری اتفاق نیفتاد می بایست مشاوره بگیرید.

۷- بهتون پیشنهاد می کنم، کتاب ازدواج بدون شکست کلاسر هم مطالعه کنید.

براتون ارزوی شادکامی می کنم.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...