اگر میخواهید از چشم ها و پوست اطراف آن مراقبت کنید بهتر است از عینک آفتابی استفاده کنید

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس/مژده باقری: عینک آفتابی و ضرورت استفاده آن امری مهم در سلامت چشم ها در طی روز است ، اگر سعی کنیم بتوانیم عینک آفتابیمان را همچون سایر وسایل ضروری روزمره خود بدانیم کمک شایانی به سلامت چشمان خود کرده ایم

با عینک آفتابی آشتی کنین : 

دلیل اصلی استفاده از عینک های آفتابی جلوگیری از رسیدن اشعه ماوراء بنفش و اشعه uvb به چشماتونه. این اشعه، برای پوست و چشم خیلی مضره برای همینه وقتی روزا از خونه می رین بیرون کمتر کسی رو می بینین که عینک آفتابی نزده باشه. حالا که کم کم داریم به سمت تابستون و اون آفتاب عجیب و غریبش می‌ریم، بهتره که یکسری توصیه رو از طرف ما قبول کنین و برای خرید و استفاده از عینک آفتابی حتما جدی شون بگیرین.

روش خرید عینک آفتابی

 

بهتره دقت کنین حتما و حتما از عینک‌هایی که ضد uv هستن استفاده کنین. استفاده از عینک‌هایی که شیشه‌های غیر استاندارد دارن باعث می‌شه این اشعه بیشتر با چشم برخورد کنه و اگر خدای نکرده مراقبت درست از چشم‌تون نکنید، در دراز مدت ممکنه به آب مروارید چشم مبتلا بشین یا بینایی تون تار بشه.

استفاده از عینک آفتابی توی طول روز خصوصا ساعات ده صبح تا پنج بعد از ظهر بسیار مهمه. چون ساعات اوج تابش خورشید و وجود اشعه های مضر دقیقا توی همین ساعت‌هاس. پس اگر توی این ساعت ها از خونه بیرون می رین حتما از عینک استفاده کنین.

حالا می ریم سراغ رنگ عینک. چند سالیه که رنگ شیشه‌های عینک از مشکلی و قهوه ای فراتر رفته و کلی رنگ به مجموعه عینک ها اضافه شده و این واقعا آدم رو موقع خرید گیج می کنه. بهترین رنگ برای انتخاب عینک آفتابی رنگ خاکستری و دومین رنگ توصیه شده رنگ قهو‌ی هست. دقیقا همون رنگ هایی که از اول وجود داشتن. جالبه بدون طبق نظر کارشناسا، بدترین رنگ هم سبزه! بهتره طرفش نرین. برای انتخاب شیشه ی مناسب باید توی یه اتاق با نور معمولی بایستید و مطمئن بشین که چشماتون از پشت شیشه ها دیده نمی شه. اگر شیشه ی عینک مورد نظرتون این خصوصیت رو داشت، سریع برای خریدش اقدام کنین.

شیشه استاندارد : 

برای اینکه از استاندارد بودن شیشه‌ ی عینک تون مطمئن بشین، اون رو مقابل یه صفحه ی طرح دار بگیرین و به تصویر نگاه کنین. اگر تصویر رو درست دیدین که شیشه عینک‌تون استاندارده. اگه تصویرا کج و معوج بود که بی خیال خرید عینک بشین و سریع برین سراغ یک مغازه‌ ی دیگه.
نکته ی بعدی انتخاب فریم عینک مناسبه. دقت کنین فریمی که روش دست می‌ ذارین کل چشمتون رو بپوشونه و مانع رسیدن آفتاب به پلک، بالای ابرو، دور چشم و ... بشه. برای خرید عینک هیچ کم و کسری نذارین و خیلی حساب و کتاب مادی نکنین. اگه از چشماتون به خوبی مراقبت کنین خیلی تو هزینه های زندگی بدون اینکه متوجه باشین جلو می افتین پس بهتره تو خرید عنیک سر کیسه رو شل کنین.

روش خرید عینک آفتابی 

حالا که با جزئیات اولیه عینک آشنا شدین، باید بگیم که ما برای انتخاب فرم و شکل عینک ما به شما پیشنهاداتی داریم تا بهترین انتخاب رو انجام بدین. اگه صورت شما مربع شکل هست بهتره قاب و فرم‌هایی که گرد و یا بیضی هستن رو انتخاب کنین تا مربع بودن صورت‌ تون خیلی به چشم نیاد. اما اگه صورت تون گرده بهتره قاب های کشیده یا مربع که گوشه‌ های زاویه دار دارن استفاده کنین. اگه فرم صورت شما بیضی هست که خیال تون راحت باشه، هر عینکی به صورت شما میاد رو با فراغ بال انتخاب کنین.


برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.