سه سال رابطه دوستی و مخالفت خانواده با ازدواج

سلام وقتتون بخیر دختری هستم 22ساله ب مدت 3ساله با پسری در دانشگاه آشنا شدم و ارتباط داشتیم تو این 3سال پسر هرکاری برا راضی شدن خانوادش کرد اما راضی نمیشدن تا اینک امسال نمدونم چجوری اما خانوادش راضی شدن و اومدن منو دیدن که خوششون اومد و کلی تعریف کرده بودن 5 6جلسه اومدن و قرار شد جلسه بعدی بله برون باشه که بعد از دو هفته از خاسگاری مادرش تماس گرف و گف ما عقب نشینی کردیم شما اگه خاسگار اومد دخترتونو عروس کنید. بدون اطلاع از پسرشون همچین تصمیمو گرفتن و اقدام کردن پسرشون سربازه و از این موضوع اطلاعی نداشت وقتی فمید کلی عصبی شد و با خانوادش دعوا کرد و... خانواده من کلی ناراحت و عصبی هستن و میگن این خانواده ب درد نمخوره دوروز دگ تو زندگی همین کارو مکنن ...لطفا راهنمایی کنید ..خیلی ب کمکتون نیاز دارم .چکارکنم؟اگه دوباره تماس گرفتن چکاکنیم؟ ما همدیگرو خیلی دوس داریم ..
پاسخ

با سلام خدمت شما عضو محترم سایت نوعروس

متاسفانه رابطه هایی که طولانی می شود، مشکلات عدیده ای پیدا می کنن!

واقعا سه سال رابطه زیاد است و این احتمال هست که دچار وابستگی بیمارگون شده باشید.

یه دختر می بایست یاد بگیرد که بین رابطه دوستی و رابطه با هدف ازدواج تفاوت قائل بشه! متاسفانه خیلی از پسرها با امید ازدواج پا پیش می گذارن در حالی شرایط لازم برای ازدواج را ندارن(از جمله عدم موافقت خانواده) و به روح و روان دختر اسیب می زنن.

در ایران هنوز سایه فرهنگ تاثیر خانواده در انتخاب همسر روی سر دختر و پسر دیده می شود؛ به همین دلیل، کمتر پسر و دختری بدون حمایت خانواده قادر به تصمیم ازدواج است.

البته در مورد کیس شما ممکنه مشکلی پیش امده باشد که شما از جزییات ان مطلع نباشید، ولی بهترین حالت این است که بتونید با خواستگارتون صحبت کنید و اگر خانواده ایشون موافق نباشد از فکر ایشون بیرون بیایید.

این را هم بدونید که دختر و پسرها می بایست در شروع و ادامه زندگی در خانواده همسر یه پایگاه حمایتی و عاطفی بسازند، این درحالی است که شما می بایست کلی انرژی صرف اثبات کردن خودتون کنید؛

ظاهرا تنها حامی شما از خانواده همسر همین خواستگارتون هست که قدرت زیادی نداره، پس مراقب قول و قرارها باشید، گاهی صد وعده دوستان یکی وفا نکند.

به نظر من برای خودتون یه مهلت ذهنی در نظر بگیرید(نهایتا یکماه) اگر اتفاق مثبت و رو به رشدی اتفاق نیفتاد؛ با هوشمندی رابطه تون را مدیریت کنید تا فرصت های بعدی ازدواج تون را از دست ندید.

یادتون باشه که یه دختر خیلی وقت نداره که عاطفه اش را به پای چند پسر بریزه و از نتیجه اون باخبر نباشه.

ژان ژاک روسو میگه دختر هیچ وظیفه ای جز پیدا کردن یک شوهر خوب و مناسب نداره!

براتون ارزوی موفقیت می کنم.

ببخشید که با تاخیر پاسخ سوال تون را دادم.

موفق باشید

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...