اگر به دنبال یک دسر شیک و متفاوت هشتید پارفه ها یک پیشنهاد ویژه هستند. این دسرها با انواع میوه های فصل هم تهیه می شوند.پس دست به کار شوید.

مواد لازم برای 4 نفر

1/4آرد ذرت

4عدد زرده تخم مرغ
½ 2پیمانه آجیل مخلوط
½ 2 پیمانه کشمش
1/2پیمانه عسل
¼ 1 پیمانه شیر
1 ق چ پودر وانیل
¼ ق چ نمک
100میلی لیتر خامه فرم گرفته

 

 

            طرز تهیه پارفه لایه ای
1.شکر ، آرد ذرت و نمک را بریزید و باهم مخلوط کنید. در یک کاسه دیگر زرده های تخم مرغ را مخلوط کنید سپس مخلوط آرد ذرت را کم کم به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط نرم و غلیظی حاصل شود.
2.شیر و وانیل را باهم مخلوط کنید سپس آن را روی حرارت قرار دهید تا حباب هایی لبه قابلمه تشکیل شود حال باید آن را از روی حرارت بردارید آن را به آرامی داخل کاسه بریزید و مواد را باهم مخلوط کنید تا شیر با بقیه مواد مخلوط شود دوباره مواد را داخل قابلمه بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا کرم نرم و غلیظی به دست بیاید سپس از روی حرارت بردارید تا کمی خنک شود خامه را اضافه کرده و خوب هم بزنید کرم حاصل را به مدت 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید .
3- در این فاصله آجیل مخلوط را داخل یک کاسه مناسب بریزید و آن را خرد کنید کشمش و عسل را هم اضافه کنید مواد را خوب با هم مخلوط کنید آن را هم داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود.موقع سرو کرم مخلوط آجیل را به صورت لایه لایه داخل لیوان هایی که آماده کرده اید بریزید و دسر سرو کنید .