از انجایی که عروس و دامادهای امروزی دوست دارند خیلی از سنت‌ها را زیر پا بگذارند و دنبال خلاقیت‌ها و شخصی سازی مراسم ازدواجشان بروند، جشن‌های عروسی به صرف صبحانه – ناهار به ویژه در کشورهای اروپایی‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این مدل عروسی‌ها اغلب روزهای آخر هفته برگزار می‌شود و معمولا تا بعد از ظهر طول می‌کشد.

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

از انجایی که عروس و دامادهای امروزی دوست دارند خیلی از سنت‌ها را زیر پا بگذارند و دنبال خلاقیت‌ها و شخصی سازی مراسم ازدواجشان بروند، جشن‌های عروسی به صرف صبحانه – ناهار یا به قول اروپایی‌ها برانچ هم طرفداران بیشتری پیدا کرده است. این مدل عروسی‌ها اغلب روزهای آخر هفته برگزار می‌شود و معمولا تا بعد از ظهر طول می‌کشد. البته خبری از ناهار نیست ولی کلی غذا و اسنک خوشمزه، ساده، هیجان انگیز و ریزه‌میزه روی میزها چیده می‌شود که مزه شان تا مدتها زیر زبا‌نتان خواهد بود. اگر تا اینجای کار برای گرفتن مراسم عروسی‌تان به این شیوه راضی نشده‌اید، بد نیست بدانید که جشن‌های صبحانه – ناهار، اقتصادی‌تر، صمیمانه‌تر و خاص تر هستند و دست شما را در انتخاب و دعوت مهمانان بازتر خواهند گذاشت.
«سارا ساربکر» طراح و برگزارکننده مراسم عروسی از مرکز تخصصی «شکوفه‌های گیلاس» می‌گوید: «اگر مهمانانتان را به عروسی‌ای به صرف صبحانه – ناهار دعوت کنید، آنها را دچار نوعی سوئ تفاهم می‌کنید. مهمان‌ها چنین مراسمی را جدی نمی‌گیرند و توقع یک عروس شیک و باکلاس و البته باوقار را نخواهد داشت. اما شما با افزودن چند قاشق چاشنی خلاقیت به جشنتان می‌توانید این قانون را بشکنید و مراسمی برگزار کنید که نه‌تنها جذاب و شاخص باشد بلکه تا ابد در ذهن مهمان‌هایتان ثبت شود.»

من آدم ِ صبح ام
«وندی سالزر» عروس جوانی است که مراسم ازدواجش را به شیوه صبحانه – ناهار برگزار کرده است. او درباره این تجربه عجیب و غریب می‌گوید: «صبحانه همیشه وعده غذایی مورد علاقه من بوده است. دوست داشتم مراسم عروسی‌ام با بقیه عروسی‌ها متفاوت باشد و به منوی غذای معمولی مملو از مرغ، گوشت و ماهی ختم نشود. واقعیتش این است که می‌خواستم در روز عروسی‌ام درجمعی صمیمانه و خودمانی باشم و از شدت استرس برای برگزاری مراسمی با منوی شام رسمی و پردردسر پس نیفتم!»پذیرایی با دونات گرم و شربت سیب
عروسی وندی صبح یک روز پاییزی برگزار شد. او حدود 200 مهمان دعوت کرده بود و به قول خودش اگر قرار بود مراسم رسمی معمول را بگیرد، حتی نمی توانست یک سوم این افراد را به جشنش دعوت کند. مهمان‌ها در بدو ورود با دنات گرم ، شربت سیب و قهوه تازه پذیرایی شدند و بعد از مراسم عقد در حیاط کلیسا جمع شدند و تا پیاده به سمت خانه پدری که جشن صبحانه –ناهار در آن برگزاری می شد به راه افتادند. این مسیر 40 دقیقه‌ای با سرو قهوه و شیرینی‌های کوچک که راحت در دست جا می‌شوند و شربتی نداشتند که روی لباس بریزد، در یک چشم به هم زدن به پایان رسید. البته مناظر فوق‌العاده زیبای پاییزی هم به کوتاه شدن مسیر کمک کرد.
به محض ورود، کوکتل‌های میوه‌ای و آبمیوه‌های طبیعی برای مهمانان سرو شد و سپس میزی با انواع پیش غذا که شامل کیک‌های فرانسوی، شیرینی‌ها، میوه و گوشت‌های گریل شده، پیش روی آنها قرار گرفت. البته وندی یک کیک عروسی کاملا سنتی هم سفارش داده بود، اما در کنار آن از رول دارچینی و شیرینی پرتقالی هم که با حال و هوای مراسم صبح همخوانی داشت، غافل نشده بود.

مثل هر عروسی دیگری
وندی می‌گوید: «این مراسم دقیقا مثل هر عروسی دیگری بود فقط زمان برگزاری آن تغییر کرده و به صبح موکول شده بود.»
او توضیح می‌دهد که همسرش در ابتدا با برگزاری چنین مراسمی موافق نبود اما ولی در آخر واقعا از آن لذت برد. این زوج موفق شده بودند که همه کسانی را که دوست داشتند به مراسم‌شان دعوت کنند؛ چون هزینه پذیرایی و غذا کمتر از حد معمول شده بود و به علاوه به دلیل وجود نور روز مناظر زیباتری قابل دیدن بود و فضای عروسی زیباتر شده بود.کوچک و شیرین
اولین باری که الیزابت هانت، برگزارکننده مراسم عروسی، درباره مراسم صبحانه – ناهار شنید، بلافاصله به فکر تدارک بوفه وافل، بیکن، انواع پنکیک، توت‌فرنگی و خامه، شکلات و آب میوه‌های مختلف افتاد. او ایده درست کردن فضایی مانند کافی‌شاپ یا یک فضای گرم و صمیمی مناسب برای نشستن و صحبت کردن در سر داشت. حتی به فکر گذاشتن روزنامه و جدول روی میزها هم بود تا مهمان‌ها بتوانند خودشان را سرگرم کنند. این‌ها همه چیزهایی هستند که یک نفر دوست دارد در یک روز تعطیل دوست‌داشتنی انجام دهد.
«ملانی زاکر» هم یکی دیگر از عروس‌هایی است که مراسمش را به شیوه صبحانه – ناهار برگزار کرده است. او می‌دانست که دلش می‌خواهد کنار دریا عروسی بگیرد و البته هم خودش و هم همسرش عاشق صبحانه و میان‌وعده‌های صبح‌گاهی بودند و صد البته به برگزاری یک مهمانی ساده و صمیمی علاقه زیادی داشتند.


36 مهمان ملانی و همسرش ساعت 11 به مراسم رسیدند و با کیک‌های کوچک عسلی، توت فرنگی‌هایی با پوشش شکلات و تارت لیمویی پذیرایی شدند. منوی غذا شامل پنیرهای فرانسوی، نان فرانسوی، تارت پنیر و املت بود. ملانی محلی برای بازی کردن ترتیب داده بود؛ مثلا از مهمان‌ها خواست پازلی را با طرح صورت عروس و داماد درست کنند. مراسم تا ساعت 3:30 ادامه داشت و ملانی می‌گوید: «آن روز واقعا فوق‌العاده بود، همه چیز عالی پیش رفت. دقیقا همانطوری که ما می‌خواستیم. خیلی کوچک، ساده ، شیرین و خودمانی! »

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.