همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس / میترا شکری: اگر دوست دارید خانه تان پر از دست سازه های شما باشد، بهتر است کمی از خودتان خلاقیت به خرج بدهید و خانه ی تان را با کمترین هزینه زیبا کنید. در این قسمت قرار است هر بار آموزش یک کار دستی جالب و خلاق را داشته باشیم. اگر دوست دارید شما هم عروس خلاقی باشید، و با ایده های جذاب منزل متفاوتی داشته باشید ،  این صفحه را دنبال کنید.

لوسترهای نمدی
حتما در صفحات خارجی خصوصا آن صفحاتی که خانه های سفید و رنگی ترکیه را به نمایش می گذارد، لوسترهایی را دیده اید که به نمد ساخته شده اند. ساخت این لوسترها به قدری ساده و ارزان قیمت است که شاید باورتان نشود. برای اینکه کارتان را شروع کنید نیاز به وسایل اولیه دارید که این وسایل در تمام خرازی ها پیدا می شود.

وسایل مورد نیاز
مهم ترین کاری که شما برای ساخت این لوستر نیاز دارید، پیدا کردن نمدی است که همرنگ اتاق مورد نظرتان باشد. اگر می خواهید لوستر اتاق پذیرایی تان که با مبلمان و فرش سبز و سفید آراسته شده را انتخاب کنید، می توانید نمدهای سفید یا سبز یا ترکیبی از هر دو را انتخاب کنید.
بعد از انتخاب نمد مورد نظر باید یک حلقه ی استیل به قطری که دوست دارید تهیه کنید به همراه نخ های نامرئی و یک چسب سفید برای پیچیدن دور حلقه ی لوستر.

طرح مورد نظر
با توجه به المان هایی که در خانه تان دارید طرح مناسب لوسترتان را انتخاب کنید. ستاره، پروانه، دایره، گل، قلب و ... جزو طرح هایی است که می توانید برای لوسترتان در نظر بگیرید. بعد از اینکه الگوی مورد نظرتان را پیدا کردید آن را روی نمد بکشید و بسته به بزرگی و کوچکی لوستری که می خواهید درست کنید و شلوغ بودن یا نبودنش الگوی تان را به تعداد کافی دربیاورید.

کوک بزنید
الگوها را از داخل نخ های نامرئی رد کنید و هر کجا که می خواهید الگوی مورد نظرتان بالای آن بایستد یک گره بزنید تا وقتی آن را روی سقف نصب کردید نمدهای تان پایین نیاید. بهتر است برای یک لوستر متوسط بیست رشته نمد درست کنید که طول آنها با هم متفاوت باشد. با این کار لوستر زیباتری می سازید.
وصل کنید
بعد از اینکه رشته های تان را ساختید، دور حلقه ی تان را با چسب سفیدی که تهیه کرده اید بپوشانید تا استیل آن مشخص نباشد. بعد روی آن را به شکلی که مشخص نباشد فاصله های منظمی را مشخص کنید و علامت بزنید تا رشته های نخ نامرئی تان که با نمد درست شده اند را روی آن گره بزنید.

آماده ی نصب است
زمانی که ریسه های لوستر را درست کردید باید بالای آن را هم به شکلی آماده کنید که برای وصل کردن به سقف مناسب باشد. از آنجایی که لوستر شما وزنی ندارد، از همان نخ های نامرئی 20 تکه ببرید و دور حلقه ی استیل گره بزنید. بعد از اینکه کارتان تمام شد، انتهای همه ی آنها را بگیرد و گره بزنید. حالا لوستر شما آماده ی نصب است.
قبل از نصب کردن لوستر بالای سقف اول لامپ مورد نظرتان را نصب کنید، بعد لوستری را که ساخته اید به موازات لامپ روی سقف بزنید و از لوستر خلاقانه و زیبایی که با هزینه ی کم ساخته اید حسابی لذت ببرید.

عروس خلاق

کاغذ های رنگی
حالا که با نحوه ی ساخت این لوستر آشنا شدید، می توانید به جای نمد از ورق های رنگی، پارچه های محکم و مقواهای ضخیم هم استفاده کنید و با طرح های متفاوت به اتاق های تان رنگ بدهید. البته ریسه های نخ نامرئی و نمد را می توانید مانند پرده هم از پنجره های کوچک خانه یا ورودی راهرو به اتاق پذیرایی هم استفاده کنید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.