اگر همسرتان جزو آن دسته از خانم هایی است که نگین سنگ به خصوص فیروزه و... دوست دارد و شما می خواهید با خرید یک انگشتر سوپرایزش کنید این نکته ها را موقع خرید جدی بگیرید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.


*اگر قصد دارید انگشتری با نگین فیروزه بخرید، به رنگ سنگ آن خوب دقت کنید. فیروزه رنگ‌های مختلفی دارد از آبی بگیرید تا خاکستری مایل به سبز؛ اما مرغوب‌ترین فیروزه‌ها آبی آسمانی هستند و هرچه به سمت رنگ سبز و زرد متمایل شوند از ارزششان کم‌می‌شود.


*اگر طرفدار انگشترهای عقیق هستید و نمی‌خواهید سرتان کلاه برود، موقع خرید به رنگ سنگ توجه کنید چون عقیق واقعی دارای رنگ روشن و رگه‌های واضح است. در ضمن بافت عقیق مصنوعی در موقع با سنگ اصل نرم‌تر بوده و با لمس قابل‌تشخیص است. توجه به میزان شفافیت سنگ هم یکی دیگر از روش‌های شناخت عقیق طبیعی است چون عقیق مصنوعی از نوع طبیعی‌ اش شفا‌ف تر است؛ اما در عقیق طبیعی می‌توان خطوط و ابرهایی را دید. یک روش دیگر هم برای انتخاب عقیق طبیعی حس کردن دمای سنگ است چون عقیق طبیعی در تابستان خنک و در زمستان گرم است.

*انگشتر دُر نجف مثل شیشه صاف و بی رنگ است و همچنین شکننده هم هست. داخل این سنگ نیز حباب‌ها یا شیارهای ظریفی وجود دارد.

    

* یاقوت بعد از الماس یکی از سخت‌ترین سنگ‌هست که برای تزئین انگشتر استفاده می‌شود و علاوه بر رنگ قرمز در رنگ‌های زرد و کبود و سفید هم موجود است. نوعی از یاقوت هم که اصطلاحا به آن یاقوت استار گفته می‌شود رنگش تقریبا صورتی و یا صورتی مایل به قرمز است و خیلی هم طرفدار دارد. علت استقبال زیاد از این یاقوت استار هم به خاطر درخشش ستاره‌گون آن است. اگر این سنگ را در نور بگیرید به خاطر نظم خاصی که در بلور‌های کانی آن وجود دارد نور عبور داده شده زوایای مشخصی را تشکیل می‌دهد و این باعث می‌شود که درخششی شبیه یک ستاره در آن ببینید. برای تشخیص دادن یاقوت اصل از بدل باید در آن به دنبال حباب هوا و یا شکستگی درونی بگردید. اگر این موارد را پیدا کردید یاقوت اصل است. البته راه‌های دیگری هم مثل بررسی میزان سختی آن وجود دارد که تخصصی است و با ابزار خاصی انجام می‌شود.

 

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.