اگر نمی دانید چگونه می توانید به یک داماد خوش تیپ و جذاب تبدیل شوید، ادامه مطلب را بخوانید

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

اگرچه ممکن است خصوصیات اخلاقی و ویژگی‌های شخصیتی آقای داماد، قلب عروس خانم را تسخیر کرده باشد اما این دلیل نمی‌شود که به عنوان شاداماد به ظاهر خود بی‌توجه باشید. اگر نمی‌دانید برای این‌که یک داماد خوش‌تیپ شوید باید از کجا شروع کنید، بهتر است این 5 نکته را به خاطر بسپارید.

1. به فضای جشن دقت کنید:

 

کت‌و‌شلوار دامادی باید با جشن عروسی هماهنگی داشته باشد اگر رسم دارید عروسی را صبح بگیرید یا جشن شما تابستانه و در باغی سرسبز برگزار می شود، می‌توانید از مدل‌ها و رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید مثلا رنگ‌های خاکی، طوسی یا کرم. اگر هم جشن عروسی‌تان بعد از غروب یا در سالنی با شکوه برگزار می‌شود باید از رنگ‌های تیره و کمی براق استفاده کنید. مدل کت جشن‌های شبانه هم باید کلاسیک و خوش‌دوخت باشد. کت و شلوار دامادی معمولا با کراوات تیره شیک می‌شود اما اگر جشنی بسیار لوکس گرفته‌اید بهتر است از کراوات براق و سفید استفاده کنید.###

2. با عروس‌خانوم هماهنگ باشید:

 

جشن عروسی شما اولین فرصتی است که شما و عروس خانم می‌توانید تیپ‌تان را با هم هماهنگ کنید. بنابراین می‌توانید مثلا از کراواتی شامپاینی را که با رنگ روبان دسته گل عروس هماهنگ است استفاده کنید یا در انتخاب مدل کت‌و‌شلوار به مدل لباس عروس توجه کنید. مثلا اگر همسرتان یک لباس عروس پفی و پرنسسی انتخاب کرده شما هم باید مدلی کلاسیک بخرید نه مدلی فشن و امروزی.

3. به هیکل خود توجه کنید:

 

اگر هیکل‌تان باریک و بلند است خیلی خوشبخت‌اید و هر مدل کت‌و‌شلواری به شما می‌آید. اگر می‌خواهید پرتر نشان دهید بهتر است کت‌هایی که در دوطرف دکمه‌دارند بپوشید تا هیکل شما را پهن‌تر نشان دهد. اگر چهارشانه هستید و دوست دارید لاغرتر به نظر برسید کت‌هایی را انتخاب کنید که در کمر ساسون دارند و تیره‌رنگ‌اند زیرا رنگ‌های روشن شما را پرتر نشان می‌دهند. اگر قدتان کوتاه است باید کت 3 دکمه بخرید که دکمه‌هایش پایین باشند تا بدن‌تان بلندتر به نظر برسد.###

4. کت‌و‌شلوار باید به تن‌تان بخورد:

 

گران‌ترین و خوش‌دوخت‌ترین کت‌شلوارها هم اگر برای بدن شما مناسب نباشند، بعد از پوشیدن زشت به نظر می‌رسند. یادتان باشد که:
a. سر آستین کت باید 1- 2 سانتی‌متر پایین‌تر از مچ قرار بگیرد.
b. لبه‌های کت نباید باز بمانند. اگر دو لبه کت از هم باز ماند یعنی کت برای شما تنگ است.
c. یقه کت باید از پشت نمایی ایستاده و صاف داشته باشد و چروک و کج نباشد.
d. شلوار باید برای‌تان راحت و اندازه باشد و در حال نشستن برای بستن کفش و بلند شدن در آن راحت باشید.
e. قد شلوار باید تا 1 سوم ارتفاع کفش‌تان را بپوشاند.

5. با ساقدوش‌های‌تان هماهنگ باشید:

 

در انتخاب کت و شلوار ساقدوش‌ها باید دقت کنید که با تم عروسی شما هماهنگی داشته باشند. اگر جشن‌تان کلاسیک است نباید ساقدوش‌های‌تان کت اسپرت بپوشند. در صورتی که در عروسی‌تان از دو طیف مختلف رنگ استفاده کرده‌اید شما به عنوان داماد می‌توانید یکی از این دوطیف را برای پیراهن دامادی‌تان انتخاب کنید و ساقدوش‌های‌تان طیف رنگی دیگری بپوشند.

 

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.