همه عروس ها در هنگام مهیا شدن برای جشن عروسی شان استرس را تجربه می کنند، شاید نتوان به طور کامل از شر استرس نجات پیدا کرد اما می توان آن را مدیریت کرد

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

تحریریه نوعروس : همه ما در طول روز با استرس دست و پنجه نرم می‌کنیم ولی قطعا استرس آدمی که برای رفتن به سر کار دیرش شده با استرس عروسی که قرار است 4 هفته دیگر مراسم ازدواجش را برپا کند و هنوز با کوهی از کارهای انجام داده نشده، لوازم خریداری نشده و... روبروست، به هیچ وجه قابل مقایسه نیست. آنهایی که اولین روزهای خوش نامزدی را می‌گذرانند ممکن است با خودشان فکر کنند: «چه لوس. مگه میشه آدم برای زیباترین روز زندگیش هم استرس داشته باشه؟! لابد این عروس و دامادها به اندازه ما عاشق هم نیستن!» ولی همین که زمان می‌گذرد و خودشان وارد این مرحله می‌شوند می‌بینند که بار کارها و برنامه‌ریزی های تمام نشدنی جشن عروسی چطور می‌تواند خاطر شاد و آرامشان را تیره و تار کند. اگر شما نمی‌خواهید اینقدر سخت تجربه کسب کنید، نکات طلایی زیر را از همین حالا جدی بگیرید.

لیست بنویس، تیک بزن

شاید باور نکنید ولی موقع برنامه‌ریزی کردن برای عروسی، یک دفترچه یا چک لیست که همه کارهایی که باید انجام دهید، در آن یادداشت شده، بیشتر از یک وردست تمام وقت به کارتان می‌آید و از استرس شما می‌کاهد. لابد می‌پرسید چرا؟ خب، برای اعصاب یک عروس جوان هیچ چیز بدتر از این نیست که تمام روز را با این فکر بگذراند که یکی از کارهایش را فراموش کرده یا چیزی را موقع خرید جا انداخته است. بهترین کار این است که به محض پایان نامزدی لیستی از همه برنامه‌هایی که برای عروسی‌تان دارید تهیه کرده و آن را جایی جلوی چشمتان نصب کنید. در ضمن یادتان باشد هر کاری انجام شد، کنارش تیک بزنید و بعد سراغ کار بعدی بروید.

صداقت بهترین سیاست

وقتی برای خرید یا سفارش می‌روید تا حد امکان مودب و البته با صداقت باشید. اگر بودجه تان برای آتلیه عروس فقط 2 میلیون تومان است، حقیقت را به عکاس و فیلم بردار بگویید. صداقت و البته خوش اخلاقی در مواقع عادی هم جادو می‌کنند چه برسد به وقتی که بفهمند عروس هستید. اگر بودجه‌تان با ایده‌آل هایتان تطابق ندارد فوری مایوس نشوید. با فروشنده یا کسی که قرار است خدمتی را به شما ارایه کند ، صحبت کنید و از او راهنمایی بخواهید. خیلی وقت‌ها راه حلی پیدا می‌شود که به بخش عمده ‌ای از خواسته های شما را تحقق می‌بخشد.

دلیل مشکلات کوچک را بفهمید

می‌دانید یکی از مهم‌ترین وظایف شما به عنوان عروس به ویژه در چند هفته آخر پیش از مراسم ازدواجتان چیست؟ سخت نگیرید و به یک موضوع کوچک گیر ندهید. معلوم است که شما دوست ندارید مراسمتان خیلی با چیزی که همیشه و از 5 سالگی در ذهنتان بوده و حتی خوابش را دیده‌اید، فرق داشته باشد ولی یادتان باشد که در هیچ کجای دنیا نمی‌توانید عروسی داشته باشید که همه همه جزئیاتش عینا مطابق فانتزی‌های شما باشد. اگر می‌بینید کارها پیش نمی‌رود و برای هر چیزی باید یک جنگ اعصاب کامل و تمام عیار داشته باشید، شاید معنایش این است که باید در روشت ان تجدیدنظر کنید. مطمئن باشید چیزی که شما الان خیلی بزرگش می‌کنید در روز عروسی به چشم خیلی ها نمی‌آید.

راه‌حل کاهش استرس برنامه‌ریزی عروسی

شوخ طبعی، صبر و بصیرت مهمترین خصوصیاتی است که به شما در برنامه‌ریزی عروسی‌تان کمک می کند. طبع شوخ شما روی نظرات و پیشنهادهایتان اثر می گذارد و نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. در روزهای قبل از مراسم صبر و بصیرت خیلی به شما کمک خواهد کرد. دانستن اینکه چه چیزی را باید بگویید و اینکه چطور آن را عنوان کنید و حتی دانستن اینکه چه زمانی به خودتان و فکرتان استراحت بدهید اهمیت زیادی دارد.

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.